Pierwsza bramka Polaka w sezonie. Uratował remis swojej drużynie

Philadelphia Union zremisowała z New England Revolution (1:1), a bohaterem gospodarzy okazał się Kacper Przybyłko. 28-latkowi zdecydowanie lepiej idzie jednak w Lidze Mistrzów.

Jakub Artych
Kacper Przybyłko Getty Images / Tim Nwachukwu / Na zdjęciu: Kacper Przybyłko
Kilka tygodni temu swoje rozgrywki wznowiła amerykańska liga Major League Soccer (system wiosna-jesień). W piątym meczu swojej drużyny premierowego gola dla Philadelphii Union zdobył Kacper Przybyłko.

28-latek ma za sobą udany poprzedni sezon, w którym jego drużyna wygrała rundę zasadniczą, a on sam był kluczową postacią swojego zespołu. Polak świetnie spisuje się w rozgrywkach Ligi Mistrzów CONCACAF (pięć bramek), jednak obecnie nieco zawodził w MLS. Teraz to się zmieniło.

W nocy ze środy na czwartek czasu polskiego jego zespół zremisował 1:1 (0:0) z New England Revolution. Przybyłko uratował punkt dla swojej drużyny w 88. minucie. Wcześniej w ekipie rywali na boisku występował także Adam Buksa, który został zmieniony w 68. minucie.

W obecnym sezonie w Stanach Zjednoczonych występują: Patryk Klimala (New York Red Bulls), Adam Buksa (New England Revolution), Kacper Przybyłko (Philadelphia Union), Przemysław Frankowski (Chicago Fire), Przemysław Tytoń (FC Cincinnati) oraz Jarosław Niezgoda (Portland Timbers).

Czy Kacper Przybyłko zagra w przyszłości w reprezentacji Polski?