Niesamowity finał sezonu w Turcji. O mistrzostwie zadecydowała minimalna różnica

Ostatnia kolejka tureckiej Super Ligi przyniosła niesamowite emocje. Losy mistrzostwa ważyły się do ostatnich chwil, a o ostatecznym tryumfie Besiktasu Stambuł zadecydowała różnica zaledwie jednej bramki.

Artur Babicz
radość piłkarzy Besiktasu Stambuł Getty Images / BSR Agency / Na zdjęciu: radość piłkarzy Besiktasu Stambuł
Jeszcze kilka tygodni temu nikt nie spodziewał się takich emocji w lidze tureckiej. Jednak po tym jak Besiktas Stambuł doznał dwóch porażek z rzędu sytuacja w Super Lidze zrobiła się arcyciekawa. Przed ostatnią kolejką dwa zespoły miały taką samą liczbę punktów - Besiktas oraz Galatasaray Stambuł. Natomiast Fenerbahce Stambuł do tej dwójki traciło zaledwie dwa punkty. Stąd też, aż trzy zespoły miały realne szanse na zdobycie mistrzostwa.

Ostatecznie wszystkim walczącym o tytuł zespołom udało się wygrać. Jednakże styl zarówno Besiktasu, jak i Galatasaray pozostawiał wiele do życzenia.

Besiktas swoje spotkanie przeciwko Rachid Ghezzal wygrał zaledwie 2:1, po tym jak decydującą bramkę strzelił w 69. minucie. Natomiast Galatasaray zwyciężyło w stosunku 3:1 z Yeni Malatyaspor, chociaż po pierwszej połowie przegrywali 0:1. Jak się okazało przy tym układzie wyników o ostatecznym tryumfie w Super Lidze zadecydowała zaledwie... jedna bramka na korzyść Besikatasu. Wszystko za sprawą tego, że w lidze tureckiej przy równej liczbie punktów liczy się różnica bramkowa.

Trzecie miejsce w lidze zajęło Fenerbahce. Natomiast na czwartym miejscu uplasował się Trabzonspor. Oba zespoły będą rywalizować w Lidze Europy. Natomiast spadek zaliczyły aż cztery zespoły, w tym w trzech występowali Polacy - 21. miejsce zajął Denizlispor z Radosławem Murawskim, 20. miejsce przypadło dla Genclerbirligi Ankara z Dominikiem Furmanem, a 19. pozycję zajęło Ankaragucu z Danielem Łukasikiem i Michałem Pazdanem.