Mierzejewski z golem w Chinach. Dobry początek sezonu Polaka

Adrian Mierzejewski notuje udany start sezonu chińskiej Super Ligi. Przyczynił się do kolejnej wygranej swojego zespołu, zdobywając bramkę.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Adrian Mierzejewski Getty Images / Wang HE / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski
Adrian Mierzejewski od połowy marca jest zawodnikiem Shanghai Shenhua, do którego został wypożyczony z Chongqing Liangjiang Athletic. To jego piąty chiński klub od lipca 2018 r. W Szanghaju zaczyna grać coraz więcej i pracuje na dobre wyniki zespołu. Dzięki jego staraniom i zaangażowaniu zespół zaliczył dobre wejście w sezon.

W ostatnim meczu Shanghai Shenhua wygrało z Tianjin Jinmen Tiger na wyjeździe 3:1, a na listę strzelców już w 4. minucie wpisał się Mierzejewski. Uprzedził rywali i najszybciej doskoczył do wysokiego dośrodkowania, strzałem głową nie dał bramkarzowi żadnych szans.

Jego drużyna dominowała prawie cały mecz. Polak został zmieniony w 70. minucie, otrzymał dobre recenzje za występ, sporo pracował w środkowej strefie boiska, często akcje przechodziły przez popularnego "Mierzeja". Obie ekipy kończyły mecz w 10.

Po 7 kolejkach grupy B chińskiej Super Ligi Shanghai Shenhua ma na koncie 14 pkt. i walczy o lidera z lokalnym rywalem Shanghai Port.

Sam Mierzejewski w tym sezonie zdobył już 2 bramki i zanotował 1 asystę.