Trzeci gol Adriana Mierzejewskiego. Polak przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny

Adrian Mierzejewski imponuje formą w chińskiej Super Lidze. Ofensywny pomocnik wykorzystał rzut karny, jego Shanghai Shenhua wygrał 4:2 w starciu wyjazdowym z Dalian Yifang.

Rafał Szymański
Adrian Mierzejewski Getty Images / VCG/VCG / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski
W 4. minucie strzelanie rozpoczął Christian Bassogog. Kameruńczyk mógł poprawić swój dorobek chwilę później - został wyznaczony do "jedenastki", jednak bramkarz Dalian Yifang skutecznie interweniował.

Po konsultacji z VAR sędzia zarządził powtórzenie rzutu karnego, ponieważ Chong Zhang zbyt wcześnie opuścił linię bramkową. Tym razem piłkę przechwycił Adrian Mierzejewski. Były reprezentant Polski pewnie uderzył w sam środek.

Później przy głosie byli piłkarze gospodarzy, na listę strzelców wpisali się Liangming Lin oraz Zheng Long. Zespół z Szanghaju ponownie objął prowadzenie w doliczonym czasie za sprawą Giovanniego Moreno.

Bassogog zrehabilitował się w 65. minucie, napastnik ustalił wynik na 4:2. Na tę chwilę Shanghai Shenhua zajmuje trzecie miejsce w tabeli Super Ligi. Dalian Yifang znajduje się na siódmej pozycji.

Mierzejewski ma za sobą udany początek sezonu. 34-latek zanotował już 11 występów, strzelił trzy gole i dwa razy asystował kolegom.

Dalian Yifang - Shanghai Shenhua 2:4 (2:3)
0:1 - Christian Bassogog 4'
0:2 - Adrian Mierzejewski (k.) 15'
1:2 - Liangming Lin (k.) 19'
2:2 - Zheng Long 30'
2:3 - Giovanni Moreno 45+2'
2:4 - Christian Bassogog 65'

Pique znalazł winnych odejścia Messiego. "To nas ukarało"