Ekstraliga rozpoczęta! Efektowny start beniaminka, sporo emocji w Łodzi

Poprzedni sezon był niezwykle ciekawy, a kolejny może być... jeszcze lepszy! Ruszyły rozgrywki Ekstraligi w piłce nożnej kobiet. Zwycięstwem z nowym sezonem przywitał się m.in. jeden z beniaminków, Tarnovia.

Krzysztof Sędzicki
radość piłkarek Tarnovii PAP / Karol Słomka / Na zdjęciu: radość piłkarek Tarnovii
Tytułu mistrzowskiego bronią Czarni Sosnowiec, których pierwsze spotkanie zostało przełożone ze względu na udział w eliminacjach do Ligi Mistrzyń. Dlatego zespół trenera Sebastiana Stemplewskiego zmierzy się z APLG Gdańsk dopiero w środę 25 sierpnia o godzinie 16:00.

Tymczasem wicemistrz kraju, TME SMS Łódź na inaugurację pokonał u siebie Śląska Wrocław 2:1, choć od 14. minuty i gola Marceliny Buś przegrywał 0:1. W drugiej połowie jednak Nadia Krezyman oraz pozyskana latem z Medyka Konin napastniczka Dominika Kopińska zdołały pokonać Monikę Sowalską i pomogły pozostawić trzy punkty na stadionie przy ul. Milionowej.

Od wygranej sezon rozpoczęły też Górnik Łęczna oraz Medyk Polomarket Konin. W jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów pierwszej kolejki ekipa z Lubelszczyzny pokonała 2:0 GKS Katowice dzięki golom Roksany Ratajczyk i Klaudii Lefeld. Z kolei w Koninie na początek padło aż sześć goli. Medyk wygrał 4:2 z Olimpią Szczecin, a hat-trickiem popisała się Anna Gawrońska.

Bardzo dobre pierwsze wrażenie zrobił beniaminek, Tarnovia, który po szalonym meczu pokonał u siebie Sportis KKP Bydgoszcz 4:3, choć dwa razy tracił prowadzenie. Zdjęcia z tego spotkania możesz obejrzeć TUTAJ. Nie powiodło się za to drugiej z ekip, która awansowała do Ekstraligi, Rekordowi Bielsko-Biała, który uległ 0:2 AZS UJ Kraków.