Fatalne informacje. Poważna kontuzja kadrowicza

Złe informacje z Austrii. W meczu pucharowym Kamil Piątkowski doznał bardzo poważnego urazu i czeka go długa przerwa od gry.

Szymon Łożyński
Kamil Piątkowski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Kamil Piątkowski
O kontuzji Kamila Piątkowskiego poinformował klub. Reprezentant Polski i Red Bull Salzburg w meczu Pucharu Austrii przeciwko SC Kaisdorf (8:0) złamał kostkę w prawej nodze. W najbliższych dniach przejdzie operację. Jego przerwa w grze potrwa około 3 miesiące.

Tym samym Piątkowski nie zagra już w eliminacjach MŚ 2022. Na październikowe mecze z Albanią i San Marino nie został powołany, a na listopadowe potyczki z Węgrami i Albanią Paulo Sousa nie będzie mógł go brać pod uwagę z racji poważnej kontuzji.

Uraz młodego obrońcy to także zła informacja dla Macieja Stolarczyka i reprezentacji Polski do lat 21. Piątkowski znalazł się w składzie młodzieżowej kadry na październikowe mecze w eliminacjach do ME z Węgrami i San Marino.

Poważnej kontuzji Kamil Piątkowski doznał w drugiej połowie pucharowego starcia z SC Kaisdorf. Polak może mówić o sporym pechu, bowiem niedawno wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie zespołu z Salzburga.

Dotychczas w barwach seniorskiej reprezentacji Polski 21-latek rozegrał trzy spotkania: z Rosją, Andorą i San Marino. Po tym ostatnim meczu Paulo Sousa miał nie być zadowolony z gry obrońcy i dlatego pominął go w powołaniach na październikowe mecze kadry w eliminacjach do MŚ 2022.