Zmiana lidera Fortuna I ligi. Korona Kielce zwolniła

Po dwóch meczach bez zwycięstwa Korona Kielce nie jest już liderem zaplecza PKO Ekstraklasy. Zastąpił ją Widzew Łódź. W bezbramkowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec posypały się kartki zamiast goli.

piłkarze Korony Kielce WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Korony Kielce
W pierwszej połowie wyrównanego starcia było tylko jedno uderzenie celne. Oddał je Jakub Łukowski, ale nie pokonał nim Kamila Bielikowa. Z czasem rywalizacja na Stadionie Ludowym wyrównała się, a Zagłębie Sosnowiec również pokazało możliwości w ataku pozycyjnym. Groźny dla Korony Kielce był Szymon Sobczak, ale nie przymierzył do bramki Konrada Forenca.

Wydarzeniem meczu był powrót na zaplecze PKO Ekstraklasy trenera Artura Skowronka. Nowy opiekun Zagłębia zadebiutował w wygranym 6:0 spotkaniu Fortuna Pucharu Polski z Ruchem Zdzieszowice. Teraz ma za zadanie poprawić wyniki zespołu w lidze po kadencji Kazimierza Moskala, którego tymczasowo zastępowali Łukasz Matusiak oraz Grzegorz Bąk.

Szkoleniowcy przeprowadzali ofensywne zmiany, ale nie było ich efektu. Po przerwie rozkręcili się podopieczni Skowronka i sprawdzili Konrada Forenca czterema strzałami celnymi. Dzięki bramkarzowi Korona przynajmniej wróci z punktem z Sosnowca. W końcówce wicelider musiał bronić się w dziesięciu z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Mario Zebicia.

W sumie było osiem żółtych kartek. Po przerwie na boisku doszło do małej awantury, po której napomniani zostali praktycznie za jednym zamachem doświadczeni Szymon Sobczak, Piotr Malarczyk i Konrad Forenc.

Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce 0:0

Zagłębie: Kamil Bielikow - Vedran Dalić (57' Lukas Duriska), Dominik Jończy, Wojciech Kamiński, Kacper Smoleń, Maciej Ambrosiewicz, Wojciech Szumilas (77' Joao Oliveira), Dawid Gojny, Quentin Seedorf (77' Maksymilian Banaszewski), Szymon Sobczak, Patryk Bryła (71' Szymon Pawłowski)

Korona: Konrad Forenc - Adrian Danek, Piotr Malarczyk, Maciej Koj, Łukasz Sierpina, Mario Zebić, Filipe Oliveira, Marcin Szpakowski (68' Jakub Górski), Dawid Błanik (68' Zvonimir Petrović), Jacek Podgórski (58' Mateusz Lewandowski), Jakub Łukowski (90' Przemysław Szarek)

Żółte kartki: Sobczak, J. Oliveira (Zagłębie) oraz Szpakowski, Zebić, Podgórski, Malarczyk, Forenc (Korona)

Czerwona kartka: Mario Zebić (Korona) /89' - za drugą żółtą/

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)