Cristiano Ronaldo znów ratuje Manchester United. Świetne zmiany Freda i Lingarda

W 2. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Manchester United podejmował hiszpański Villarreal. Kibice zgromadzeni na Old Trafford obejrzeli szczególnie emocjonującą końcówkę, w której gospodarze wywalczyli zwycięstwo 2:1.

Marcin Malinowski
Cristiano Ronaldo PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Od pierwszych minut podrażnione ostatnimi niepowodzeniami Czerwone Diabły atakowały pole karne Geronimo Rulli. Przez pierwszy kwadrans nie było jednak żadnej klarownej sytuacji. Bezrobotny nie pozostawał David de Gea. Choć pod jego bramką zagrożenie pojawiało się rzadko, to właśnie goście jako pierwsi odnotowali groźny strzał. Uderzenie Arnauta Danjumy zostało jednak wybite przez hiszpańskiego golkipera Manchesteru United.

Z czasem spotkanie się wyrównało i to Villarreal CF przeprowadzał kolejne dobre ataki, kończone strzałami m. in. Paco Alcacera w 31. minucie. Z kolei ofensywne akcje gospodarzy zazwyczaj kończyły w rękach bramkarza. Taki obraz gry utrzymał się do końca pierwszej połowy, w której żadna z drużyn nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją stronę.

W przypadku graczy z Manchesteru poprawy nie było widać również na początku drugiej części meczu. Po przerwie jednak nieskuteczność Czerwonych Diabłów rywale potrafili pokarać. Lewą stroną przebił się Danjuma, który w tempo dostał podanie, aby następnie posłać piłkę tuż przed bramką, skąd do siatki, między nogami De Gei, skierował ją Paco Alcacer.

Szybko chciał odpowiedzieć Bruno Fernandes, ale jego uderzenie sprzed pola karnego poleciało ponad metr obok bramki. Anglicy podkręcili jednak tempo i starali się pressingiem wymusić błąd. Wspominany wyżej Portugalczyk był dużo lepszy podczas dośrodkowania z rzutu wolnego z prawej strony pola karnego. Podrzucił piłkę, która swobodnie poleciała w kierunku czekającego przed linią 16. metra Alexa Tellesa , a ten uderzył ją z woleja, pakując ją obok bezradnego Rulli!

Już chwilę później podwyższyć mógł Jadon Sancho, ale przytomnie zachowali się obrońcy. Kolejne minuty upływały pod znakiem ataków Manchesteru United i pojedynczych zaczepek drugiej strony. Nie przyniosło to jednak goli. Obaj trenerzy zdecydowali się na większą liczbę zmian na niespełna 20 minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Wejście smoka mógł zaliczyć powracający po kontuzji Edinson Cavani w 80. minucie, ale nie wykorzystał świetnego podania Diogo Dalota z prawej strony. Sprawy z pewnością nie ułatwił mu mocny deszcz oraz obrońca, choć Urugwajczyk zdołał uderzyć piłkę głową. Zamknięci przez jakiś czas na własnej połowie Hiszpanie ruszyli do ataku w ostatnich sześciu minutach. David De Gea ponownie wyratował kolegów, ale w ogromnym zamieszaniu w polu karnym bramkarz ucierpiał. Zawodnicy ślizgali się w polu bramkowym, przewracali, obrońcy blokowali i ostatecznie nikt nie zdołał skierować piłki do siatki.

W samej końcówce Ole Gunnar Solskjaer wprowadził jeszcze Freda i Jesse Lingarda i gdy wydawało się, że wiele podjętych prób i pięć doliczonych minut nie przyniesie zmiany rezultatu, to wówczas w pole karne piłkę wrzucił właśnie Fred, próbował ją uderzyć Lingard, ściągając na siebie dwóch obrońców i robiąc dzięki temu miejsce dla Cristiano Ronaldo, który bezlitośnie wykorzystał swoją szansę i wpakował piłkę do siatki w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Wybuch radości był tak ogromny, że Portugalczyk aż ściągnął koszulkę, za co otrzymał żółtą kartkę. Chwilę po rozegraniu piłki od środka boiska sędzia zakończył spotkanie, a rozśpiewane Old Trafford w Manchesterze dziękowało swoim piłkarzom. Tym samym Czerwone Diabły odnotowały pierwsze zwycięstwo w tegorocznej Lidze Mistrzów oraz także pierwszy triumf po serii trzech meczów bez wygranej.

Manchester United - Villarreal CF 2:1 (0:0)
0:1 Paco Alcacer 53'
1:1 Alex Telles 60'
2:1 Cristiano Ronaldo 90+5'

Manchester United: David De Gea - Diogo Dalot, Raphael Varane, Victor Lindelof, Alex Telles (89' Fred) - Paul Pogba (75' Edinson Cavani), Scott McTominay - Mason Greenwood (89' Jesse Lingard), Bruno Fernandes, Jadon Sancho (75' Nemanja Matic) - Cristiano Ronaldo

Villarreal CF: Geronimo Rulli - Juan Foyth, Raul Albiol (73' Aissa Mandi), Pau Torres, Alberto Moreno (74' Ruben Pena) - Daniel Parejo, Etienne Capoue, Manuel Trigueros (61' Pervis Estupinan) - Yeremi Pino (73' Moi Gomez), Paco Alcacer (58 Boulaye Dia), Arnaut Danjuma

Żółte kartki: Mason Greenwood, Alex Telles, Cristiano Ronaldo - Alberto Moreno, Yeremi Pino, Raul Albiol, Ruben Pena

Sędzia: Felix Zwayer