Kamil Grabara stracił gola historycznego dla Gibraltaru

FC Kopenhaga zwyciężyła 3:1 z Lincoln Red Imps. Gibraltarska drużyna musiała zadowolić się pierwszym w historii golem w grupie europejskiego pucharu, którego strzeliła Kamilowi Grabarze. Punktowały też kluby innych Polaków.

Kamil Grabara Getty Images / Lars Ronbog / FrontZoneSport / Na zdjęciu: Kamil Grabara
Kamil Grabara nie oddaje miejsca w podstawowym składzie FC Kopenhaga. Zanim zdążył wykazać się umiejętnościami w meczu z Lincoln Red Imps, jego drużyna zdobyła zaliczkę strzałem Kevina Diksa. Gibraltarski kopciuszek nie spanikował po falstarcie, a Grabarę pokonał uderzeniem na 1:1 Marco Rosa. Odnalazł się on w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a w wyrównaniu pomógł mu rykoszet. Nie było w tej sytuacji błędu Grabary. Rozdrażnieni gospodarze po przerwie zapewnili sobie wygraną 3:1 i nie pozwolili na sensację. Kamil Wilczek był poza kadrą.

1.FC Union Berlin nie popisał się w pierwszym meczu w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Po porażce 1:3 ze Slavią Praga szukał zwycięstwa na swoim terenie. Union, z Tymoteuszem Puchaczem w roli zmiennika i bez Pawła Wszołka w kadrze, podjął Maccabi Hajfa. Stołeczna drużyna nie zmarnowała czasu w pierwszej połowie i zdobyła prowadzenie strzałem Andreasa Voglsammera. Union poszedł za ciosem i tym razem mógł cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów dzięki wynikowi 3:0.

Karol Świderski rozpoczął na ławce rezerwowych mecz ze Slovanem Bratysława. PAOK nacieszył się w pierwszej połowie prowadzeniem przez zaledwie sześć minut. Slovan żwawo odpowiedział na gola Chuby Akpoma i zrobiło się 1:1 w Salonikach. Od tego momentu rozstrzygnięcie meczu było skomplikowane. Świderski dostał na to nieco ponad kwadrans, ale nie wykonał zadania.

2. kolejka fazy grupowej:

Grupa E:

Feyenoord Rotterdam - Slavia Praga 2:1 (2:0)
1:0 - Orkan Kokcu 14'
2:0 - Brian Linssen 24'
2:1 - Tomas Holes 63'

1.FC Union Berlin - Maccabi Hajfa 3:0 (1:0) 1:0 - Andreas Voglsammer 33' 2:0 - Kevin Behrens 48' 3:0 - Taiwo Awoniyi 76'

Grupa F:

FC Kopenhaga - Lincoln Red Imps 3:1 (1:1)
1:0 - Kevin Diks 4'
1:1 - Marco Rosa 33'
2:1 - Jonas Wind (k.) 45'
3:1 - Jens Stage 52'

PAOK Saloniki - Slovan Bratysława 1:1 (1:1) 1:0 - Chuba Akpom 9' 1:1 - Andre Green 15'

5:1 - Harry Kane 85'

Vitesse Arnhem - Stade Rennais 1:2 (1:0) 1:0 - Maximilian Wittek 30' 1:1 - Sehrou Guirassy (k.) 54' 1:2 - Kamaldeen Sulemana 70'

4:2 - Ricardo Alves (k.) 70'

Omonia Nikozja - Karabach Agdam 1:4 (1:0) 1:0 - Jan Lecjaks 40' 1:1 - Kady 52' 1:2 - Ramil Sejdajew 73' 1:3 - Maksim Medwediew 79' 1:4 - Kady 90'