Legenda klubu dała wskazówkę Solskjaerowi. Chodzi o Cristiano Ronaldo

Fala krytyki spadła na Ole Gunnara Solskjaera, który w ostatnim meczu posadził Cristiano Ronaldo na ławce rezerwowych. Sir Alex Ferguson uważa, że norweski menadżer popełnił błąd.

Rafał Szymański
Cristiano Ronaldo Getty Images / Ash Donelon/Manchester United / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Manchester United wpadł w dołek. Po porażce z Aston Villą (0:1) przyszedł czas na spotkanie z Evertonem. Dużym zaskoczeniem był fakt, że Cristiano Ronaldo rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera mieli jednobramkową przewagę po pierwszych 45 minutach. Portugalczyk wszedł na boisko w 57. minucie, chwilę później przyjezdni zdobyli bramkę wyrównującą.

Sir Alex Ferguson również odniósł się do tej sytuacji. Ikona Manchesteru United latem osobiście namawiała Cristiano Ronaldo na powrót na Old Trafford.

Emerytowany trener spotkał się z Chabibem Nurmagomiedowem w Manchesterze. - Myślę, że gdy kibice zobaczyli, że Ronaldo nie gra... - mówił Ferguson. - Wszedł w drugiej połowie - odpowiedziała gwiazda MMA. - Wiem, ale zawsze powinieneś zaczynać od swoich najlepszych zawodników - podkreślił 79-latek.

Na pomeczowej konferencji prasowej Norweg tłumaczył swoje wybory personalne. - Przez cały sezon musisz zarządzać obciążeniem swoich piłkarzy. Sądzę, że to była właściwa decyzja - przekonywał. Po przerwie reprezentacyjnej "Czerwone Diabły" zagrają na wyjeździe z Leicester City (16 października).

Tego piłkarza nie powinno być w reprezentacji? "Powołanie budzi kontrowersje"