Sypnęło niespodziankami. Lider Ekstraligi zatrzymany w Gdańsku

Po reprezentacyjnej przerwie na ligowe boiska powróciły piłkarki Ekstraligi i od razu w 9. kolejce padło kilka niespodziewanych rozstrzygnięć. Punkty w Katowicach stracił Medyk Konin, a TME SMS Łódź doznał pierwszej porażki w sezonie.

Krzysztof Sędzicki
piłkarki AP Lotos Gdańsk WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarki AP Lotos Gdańsk
Aż sześć goli obejrzeli kibice w Katowicach, gdzie GKS mierzył się z Medykiem Konin. Piłkarki Romana Jaszczaka w 65. minucie prowadziły już 3:0 po golach Miksone, Fabovej i Maskiewicz, ale później dały sobie wbić trzy gole. Dla ekipy ze stolicy Górnego Śląska trafiły Brzęczek, Kłoda i Dyguś.

Tyle samo bramek, ale w innych proporcjach padło w Łęcznej. Po raz kolejny w tym sezonie piłkarki Górnika zapakowały rywalkom pięć bramek. Ofiarą był beniaminek, Rekord Bielsko-Biała, który odgryzł się jedynie bramką kontaktową. Kolejne zwycięstwo odniósł też mistrz Polski. Piłkarki Czarnych Sosnowiec wygrały u siebie ze Sportisem KKP Bydgoszcz 3:0.

Niespodzianka miała miejsce w Krakowie. AZS UJ przegrał na własnym boisku z Tarnovią Tarnów 1:2. Podział punktów nastąpił z kolei w Szczecinie. Znajdująca się w strefie spadkowej Olimpia zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1.

Na zamknięcie dziewiątej serii gier do niespodzianki doszło też w Gdańsku. Piłkarki AP Lotosu, które przed tą kolejką zajmowały dziewiątą lokatę w tabeli, pokonały lidera, TME SMS Łódź. Gola na wagę trzech punktów zdobyła Klaudia Słowińska w 64. minucie po strzale z dystansu. To pierwsza porażka ekipy trenera Marka Chojnackiego w rozgrywkach.