Polak na ustach Włochów. Ależ to huknął!

To było trafienie na wagę trzech punktów z 92. minuty meczu Serie A na Citta del Tricolore. Polski pomocnik został bohaterem.

Piotr Bobakowski
Gol Szymona Żurkowskiego Twitter / twitter.com/ELEVENSPORTSPL / Gol Szymona Żurkowskiego
"Gol Szymona Żurkowskiego w doliczonym czasie gry! Polak zdobył swoją pierwszą bramkę w Serie A i zapewnił Empoli FC zwycięstwo nad US Sassuolo Calcio!" - tak skomentowano bramkę byłego reprezentanta Polski U-21 na Citta del Tricolor (patrz poniżej) na twitterowym profilu Eleven Sports.

Empoli do przerwy przegrywało (0:1), ale ostatecznie zwyciężyło Sassuolo (2:1, więcej TUTAJ). Żurkowski (wszedł na boisko w 80. min) w 92. minucie świetnie znalazł się w polu karnym rywali i potężnym strzałem pod poprzeczkę z ok. 6 metrów zapewnił gościom trzy punkty.

"Ależ blisko był Żurkowski! Jednak bramka! A więc w 92. minucie Polak daje zwycięstwo Empoli. Doskonała historia. Co za wejście w ten mecz. Od początku przecież nie wyglądał przekonująco, a teraz jak huknął, to aż zatrzęsła się ta bramka na dobre kilka sekund" - komentatorzy Eleven Sports byli pod wrażeniem trafienia wychowanka klubu MOSiR Jastrzębie-Zdrój.

W 11 meczach w Serie A w tym sezonie Empoli wywalczyło 15 pkt. (bilans: pięć zwycięstw i sześć porażek). Drużyna Aurelio Andreazzoliego obecnie zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli.