Niebywałe wydarzenia w meczu Saint-Etienne z Clermont

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marcio Machado / Na zdjęciu: Piłkarze AS Saint-Etienne
Getty Images / Marcio Machado / Na zdjęciu: Piłkarze AS Saint-Etienne

Saint-Etienne w niedzielną noc nie zaśnie. Miejscowa drużyna, czekająca od początku sezonu na premierowe zwycięstwo w Ligue 1, do 90. minuty przegrywała, ale spotkanie wygrała.

Wydarzeniem niedzieli w Ligue 1 było premierowe zwycięstwo w sezonie zespołu AS Saint-Etienne. Gospodarze przegrywali już z Clermont Foot 63 0:2.

Dwanaście minut przed końcem miejscowi złapali kontakt bramkowy, ale później nie potrafili złamać obrony gości. Tak było do doliczonego czasu, gdzie Jean-Philippe Krasso, a po chwili Saidou Sow zdobyli gole na wagę trzech punktów i opuszczenia ostatniego miejsca w Ligue 1.

Zremisowało AS Monaco, które grało na boisku Stade de Reims. W meczu gole nie padły. Radosław Majecki leczy uraz i nie znalazł się w kadrze na to spotkanie.

Skok w tabeli o kilka miejsc zaliczył zespół Montpellier, który ograł 1:0 wyżej notowane OGC Nice. Dla gospodarzy była to pierwsza porażka od trzech meczów.

FC Nantes - RC Strasbourg Alsace 2:2 (1:1) 1:0 - Coulibaly 20' 1:1 - Diallo 44' 2:1 - Muani 48' 2:2 - Thomasson 68'

Stade de Reims - AS Monaco 0:0

AS Saint-Etienne - Clermont Foot 63 3:2 (0:0) 0:1 - Bayo 59' 0:2 - Berthomier 64' 1:2 - Nordin 78' 2:2 - Krasso 90+1' 3:2 - Sow 90+3'

FC Lorient - Stade Brestois 29 1:2 (1:0) 1:0 - Grbić 5' 1:1 - Faivre 58' 1:2 - Mounie 80'

OGC Nice - Montpellier HSC 0:1 (0:0) 0:1 - Mollet 80'

Stade Rennais - Olympique Lyon 4:1 (1:0) 1:0 - Laborde 45' 2:0 - Traore 51' 3:0 - Truffert 76' 4:0 - Truffert 83' 4:1 - Paqueta 90+2'