El. MŚ. Kopciuszek złamał niesamowitą serię Danii, Włosi bez kropki nad "i"

Równolegle z meczami "polskiej" grupy, odbywały się też spotkania grup C i F. W najważniejszym meczu, reprezentacja Włoch zremisowała 1:1 ze Szwajcarią. Furorę robi reprezentacja Danii, która jednak w 9. meczu straciła pierwszego gola.

Michał Gałęzewski
reprezentacja Danii PAP/EPA / Liselotte Sabroe / Na zdjęciu: reprezentacja Danii
W Grupie C rozegrano dwa spotkania. Reprezentacja Włoch w starciu o pierwsze miejsce w grupie nie potrafiła pokonać Szwajcarii - co więcej, Helweci prowadzili 1:0 po golu Silvana Widmera. Bramkę na wagę remisu zdobył Giovanni Di Lorenzo i przed ostatnim meczem w grupie zarówno Włochy, jak i Szwajcaria mają po 15 punktów. Na trzecie miejsce awansowała Irlandia Północna, która po golu samobójczym Benasa Satkusa pokonała 1:0 Litwę.

Furorę w Grupie F robi reprezentacja Danii. Tym razem w specyficznym "derbowym" spotkaniu, Duńczycy pokonali Wyspy Owcze 2:1. Przypomnijmy, że Wyspy Owcze to terytorium zależne Danii, jednak reprezentacja ta jest w strukturach FIFA i UEFA. Do tej pory, Dania nie straciła gola w eliminacjach. Mogła i po piątku legitymować się bilansem 29 goli zdobytych i 0 straconych, jednak w 90. minucie gola dla Wysp Owczych zdobył Klaemint Olsen.

Bardzo ciekawie było na Woerthersee Stadionie w Klagenfurcie. Izrael prowadził w Austrii najpierw 1:0, a następnie 2:1. Austriacki trener trafił jednak ze zmianą. W 58. minucie wprowadził Louisa Schauba, który w ciągu 14 minut zdobył dwa gole. Wynik ustalił Marcel Sabitzer i Austria zrównała się punktami z Izraelem.

Grupa C:

Włochy - Szwajcaria 1:1 (1:1)
0:1 - Silvan Widmer 11'
1:1 - Giovanni Di Lorenzo 36'

Irlandia Północna - Litwa 1:0 (1:0) 1:0 - Benas Satkus 18' (sam.)

3:1 - Joakim Maehle 90+3'

Austria - Izrael 4:2 (0:1) 0:1 - Nir Bitton 33' 1:1 - Marko Arnautović 51' 1:2 - Dor Peretz 59' 2:2 - Louis Schaub 62' 3:2 - Louis Schaub 72' 4:2 - Marcel Sabitzer 84'