Rzut karny w doliczonym czasie rozstrzygnął wszystko

Tylko jeden gol padł w meczu Leeds United z Crystal Palace. W doliczonym czasie zdobyli go gospodarze. Rzut karny na gola zamienił Raphinha.

Michał Piegza
Mateusz Klich WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Sytuacja Leeds United w Premier League nie jest łatwa. Zespół plasuje się tuż nad strefą spadkową. W środku stawki znajduje się drużyna Crystal Palace. W przypadku wygranej gospodarze zbliżyliby się do wtorkowego rywala na punkt.

W wyjściowym składzie Leeds znalazło się miejsce dla Mateusza Klicha. Polak ostatnie spotkanie z Brighton przesiedział na ławce. Tym razem zagrał jedynie w 1. połowie i niczym się nie wyróżnił.

W premierowej odsłonie na boisku niewiele się działo. Sporo było walki, dość dobre tempo, ale brakowało celnych uderzeń. Częściej szczęścia próbowali gospodarze, ale wszystkie próby były zbyt niedokładne. Najbliżej gola był po kwadransie Adam Forshaw, który przymierzył tuż obok słupka. To uderzenie podsumowało dobre pierwsze piętnaście minut gry. Później tak dobrze mecz już nie wyglądał.

Po zmianie stron w końcu zobaczyliśmy celne uderzenie, kiedy w 56. minucie sprzed pola karnego strzelał Adam Forshaw. Piłka poszybowała tam, gdzie stał bramkarz. Trzy minuty wcześniej bramkę powinien zdobyć Rodrigo Moreno, ale zamiast uderzać z kilku metrów, postanowił minąć bramkarza. Jednak źle przyjął piłkę i szansa przepadła.

Goście najlepszą szansę po przerwie wykreowali sobie w 74. minucie. Po dośrodkowaniu z pięciu metrów główkował, wprowadzony chwilę wcześniej na boisko, Christian Benteke, jednak w bramkę nie trafił. Ten sam zawodnik pięć minut później uprzedził wychodzącego to piłki bramkarza, ale Illan Meslier zdołał wrócić i na linii złapać piłkę.

Wydawało się, że gole w meczu gole nie padną. W doliczonym czasie Marc Guehi zagrał ręką we własnym polu karnym. Po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Raphinha. Na to trafienie goście nie byli w stanie odpowiedzieć.

Leeds United - Crystal Palace 1:0 (0:0)
1:0 - Raphinha (k.) 90+4'

Leeds United: Illan Meslier - Stuart Dallas, Diego Llorente, Liam Cooper, Pascal Struijk (46' Rodrigo Moreno) - Kalvin Phillips, Adam Forshaw - Raphinha, Mateusz Klich (46' Junior Firpo), Daniel James - Tyler Roberts (90+5' Charlie Cresswell).

Crystal Palace: Vicente Guaita - Joel Ward, James Tomkins, Marc Guehi, Tyrick Mitchell - Conor Gallagher, Cheikhou Kouyate, Jeffrey Schlupp (81' Will Hughes) - Jordan Ayew (90' Michael Olise), Odsonne Edouard (68' Christian Benteke), Wilfried Zaha.

Żółte kartki: Struijk, Firpo, Dallas, Roberts (Leeds) oraz Ward, Gallagher, Guehi (Crystal Palace).

Sędzia: Kevin Friend.

* * * Newcastle United - Norwich City 1:1 (0:0) 1:0 - Wilson (k.) 60' 1:1 - Pukki 79'