Lukas Podolski odpalił na dobre! Znakomita passa [WIDEO]

Fani Górnika Zabrze już nie muszą martwić o formę Lukasa Podolskiego. Były reprezentant Niemiec zdobył piękną bramkę w starciu ze Śląskiem Wrocław (3:1) i podtrzymał swoją serię.

Rafał Szymański
bramka Lukasa Podolskiego Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: bramka Lukasa Podolskiego
Lukas Podolski kolejny raz znalazł się w wyjściowym składzie Górnika Zabrze na mecz 17. kolejki PKO Ekstraklasy. Kibice w pierwszej połowie nie oglądali bramek przy Roosevelta. Na początku drugiej odsłony bramkarz Śląska Wrocław dwa razy wyciągał piłkę z siatki po strzałach Bartosza Nowaka.

Napastnik Górnika zaznaczył swoją obecność na boisku w 80. minucie piątkowego meczu. Piotr Krawczyk zagrał do wychodzącego na pozycję Podolskiego, który przełożył sobie piłkę na lewą nogę i przy okazji nawinął Victora Garcię. 36-latek huknął nie do obrony, w tej sytuacji Matus Putnocky nie miał żadnych szans.

W ostatecznym rozrachunku zabrzanie wygrali 3:1 ze Śląskiem. Jedyną bramkę dla przyjezdnych zdobył Adrian Łyszczarz, w samej końcówce pomocnik dobrze przymierzył z rzutu wolnego.

Były reprezentant Niemiec spędził 83 minuty na placu gry, później zastąpił go 15-letni Dariusz Stalmach. Podolski strzelił gola w trzecim meczu ligowym z rzędu. Utytułowany zawodnik na swoim rozkładzie ma bramkarzy ma także bramkarzy Legii Warszawa i Górnika Łęczna.