PSG nie do zatrzymania. Jubileusz Kyliana Mbappe

Piłkarze PSG uczynili kolejny krok do odzyskania tytułu mistrza Francji pokonując 2:0 Monaco. W spotkaniu setnego gola dla paryżan zdobył Kylian Mbappe.

Michał Piegza
Kylian Mbappe PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Po dwóch remisach z rzędu piłkarze PSG wrócili na zwycięską ścieżkę, bez większych problemów pokonując niepokonane w ostatnich meczach Monaco.

Spotkanie mogło się świetnie rozpocząć dla gości. W 2. minucie piłka została wycofała do Sofiane Diopa, ten uderzył z ok. ośmiu metrów, ale trafił w słupek.

Cios kilka minut później zadali paryżanie. W 9. minucie Djibril Sidibe przewrócił w polu karnym Angela Di Marię. Sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Kylian Mbappe.

Przegrywając atakować starali się piłkarze Monaco. Akcje gości nakręcał Diop, ale jego uderzeniom brakowało precyzji. W ostatnim kwadransie gracze z Księstwa niemal nie schodzili z połowy PSG.

To jednak gospodarze podwyższyli wynik. Piłkę po błędzie obrony przejął, rozgrywający przeciętny mecz, Lionel Messi i ruszył na bramkę Monaco. Argentyńczyk dograł do Mbappe, a ten mierzonym strzałem zdobył swojego setnego gola w Ligue 1 w barwach zespołu z Paryża.

W 2. połowie niewiele się działo pod bramkami. Zadowoleni z dwubramkowej przewagi gospodarze długo utrzymywali się przy piłce. Goście nie byli w stanie im poważniej zagrozić.

Kilka razy pokazał się Messi, ale brakowało mu precyzji. Najbliżej gola Argentyńczyk był w 71. minucie, kiedy wpadł w pole karne, uderzył z ostrego kąta. Piłka odbiła się od słupka i wyszła na aut.

Gospodarze bez problemów dowieźli dwubramkową wygraną do końca. PSG pewnym krokiem zmierza po odzyskanie utraconego w maju tytułu mistrza Francji. Monaco do podium traci obecnie pięć punktów.

Paris Saint-Germain - AS Monaco 2:0 (2:0)
1:0 - Kylian Mbappe (k.) 12'
2:0 - Kylian Mbappe 45'

PSG: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi, Marquinhos, Abdou Diallo, Juan Bernat (50' Thilo Kehrer) - Georginio Wijnaldum, Marco Verratti, Idrissa Gueye (81' Ander Herrera) - Lionel Messi, Kylian Mbappe (87' Mauro Icardi), Angel Di Maria (81' Leandro Paredes).

AS Monaco: Alexander Nuebel - Djibril Sidibe, Axel Disasi, Guillermo Maripan, Caio Henrique (46' Ismail Jakobs) - Youssouf Fofana (55' Jean Lucas), Aurelien Tchouameni - Sofiane Diop (65' Eliot Matazo), Aleksandr Gołowin, Gelson Martins (85' Wilson Isidor) - Wissam Ben Yedder (55' Myron Boadu).

Żółte kartki: Mbappe, Gueye, Verratti (PSG) oraz Sidibe, Fofana, Maripan, Martins (Monaco).

Sędzia: Benoit Bastien.