Szybka reakcja ŁKS-u Łódź, ale nie poszedł za ciosem

ŁKS Łódź rozpoczął przeciętnie rundę wiosenną. Żwawo doprowadził do remisu 1:1 w meczu z GKS-em 1962 Jastrzębie, ale na zwycięstwo nie miał sposobu. Po komplet punktów sięgnęła Puszcza Niepołomice.

piłkarze ŁKS Łódź Materiały prasowe / CYFRASPORT / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: piłkarze ŁKS Łódź
ŁKS powrócił na stadion, na którym cieszył się z ostatniego awansu do PKO Ekstraklasy. Tym razem rewanż w Jastrzębiu-Zdroju wypadł łodzianom w terminarzu na początku rundy wiosennej. GKS starał się wzmocnić w zimowym oknie transferowym, ponieważ jest mocno zagrożony spadkiem i w sobotę zdołał odebrać punkty kandydatom do awansu.

Najważniejsze wydarzenia były w pierwszej połowie. W 35. minucie Konrad Handzlik dał prowadzenie jastrzębianom. Dobrze opanował piłkę po dograniu Farida Aliego, a następnie pokonał strzałem Marka Kozioła. ŁKS doprowadził do remisu 1:1 po zaledwie trzech minutach. Piotr Janczukowicz huknął z woleja do siatki po dośrodkowaniu Jakuba Tosika.

Większa część meczu Puszczy Niepołomice z Resovią nie była wielkim widowiskiem. W statystykach groźniejsza była drużyna z Podkarpacia, ale ani jedno z pięciu uderzeń celnych nie zaskoczyło Gabriela Kobylaka. Generalnie rywalizacja była szarpana i fragmentami często przerywana gwizdkiem z powodu fauli. Do ostatniego kwadransa było bezbramkowo.

Puszcza okazała się skuteczniejsza i rozstrzygnęła konfrontację strzałem na 1:0 Erika Cikosa z rzutu karnego. Jedenastka została podyktowana w 80. minucie za faul Bartłomieja Eizencharta i po wideo weryfikacji.