U-20: gigantyczna sensacja w meczu Polska - Anglia!

To ogromna niespodzianka. W meczu drużyn do lat 20 reprezentacja Polski pewnie wygrała z Anglią (2:0). Na listę strzelców wpisali się rezerwowi - Radosław Gołębiowski i Patryk Szwedzik.

Rafał Szymański
Polak Bartosz Talar (z lewej) i Nathanael Ogbeta (z prawej) z Anglii PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: Polak Bartosz Talar (z lewej) i Nathanael Ogbeta (z prawej) z Anglii
W piątej minucie gry Biało-Czerwoni zagrozili bramce przyjezdnych. Jakub Kałuziński bardzo mocno uderzył z dystansu, jednak piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Anglicy odpowiedzieli w siódmej minucie. Marcel Lotka skutecznie interweniował po dośrodkowaniach Nathaniela Ogbety.

Później Harvey Cartwright popełnił fatalny błąd przy próbie wybicia piłki. Filip Szymczak wpadł w pole karne, a następnie uderzył prosto w golkipera rywali. W 25. minucie przed szansą stanął Tyler Morton, który nie trafił w światło bramki.

Ozdobą pierwszej połowy była akcja Jamesa McAteego. Wychowanek Manchesteru City przedryblował trzech obrońców i zdecydował się na strzał. Maksymilian Tkocz w ostatniej chwili interweniował.

Po zmianie stron podopieczni Mariusza Stępińskiego przejęli inicjatywę. Na pierwszego gola trzeba było czekać do 55. minuty. Łukasz Łakomy precyzyjnie dograł z narożnika boiska i Radosław Gołębiowski strzałem głową wpakował piłkę do siatki.

Pięć minut po tej sytuacji Polska miała dwubramkową przewagę. Karol Struski uruchomił podaniem Patryka Szwedzika. Napastnik dynamicznie wbiegł w pole karne i przełamał ręce bramkarza Anglików. Wynik mógł być wyższy, w doliczonym czasie Łakomy zmarnował znakomitą okazję.

Polska U-20 niespodziewanie wygrała 2:0 z Anglią. Po końcowym gwizdku drużyna Stępińskiego wskoczyła na piąte miejsce w tabeli Turnieju Ośmiu Narodów. Synowie Albionu plasują się na siódmej pozycji.

Polska U-20 - Anglia U-20 2:0 (0:0)
1:0 - Radosław Gołębiowski 55'
2:0 - Patryk Szwedzik 60'

Polska: Marcel Lotka - Bartosz Talar (46' Radosław Gołębiowski), Aleksander Paluszek (90' Jakub Szymański), Kacper Łopata, Maksymilian Tkocz (46' Kryspin Szcześniak), Mateusz Żukowski (67' Jakub Iskra), Arkadiusz Pyrka (46' Patryk Szwedzik), Karol Struski (82' Jakub Bieroński), Jakub Kałuziński (46' Łukasz Łakomy), Olaf Kobacki (46' Dominik Piła), Filip Szymczak (46' Łukasz Zjawiński).

Anglia: Harvey Cartwright - Nathan Wood, Clinton Mola, Aji Alese, Kaine Kesler (74' Taylor Gardner-Hickman), Tyler Morton (82' Dan Neil), Leighton Clarkson (90' Jordan James), James McAtee (90' Jesurun Rak-Sakyi), Tyrhys Dolan (81' Jay Stansfield), Nathanael Ogbeta, Sam Greenwood (74' Luke Plange).

Sędzia: Damian Sylwestrzak.

Przyjaciel opowiada o stanie zdrowia Cezarego Kucharskiego. "To tylko kwestia czasu"