Rezerwowi załatwili sprawę. Tak Polacy ograli Anglię [WIDEO]

Każde zwycięstwo polskich piłkarzy nad Anglikami cieszy i jest dużym sukcesem. Dlatego warto docenić wyczyn naszej reprezentacji U-20, która pokonała odwiecznego rywala.

Robert Czykiel
Patryk Szwedzik Twitter / Na zdjęciu: Patryk Szwedzik
Reprezentacja Anglii w każdej kategorii wiekowej jest dla polskich piłkarzy wielkim wyzwaniem. Rzadko się zdarza, aby Biało-Czerwoni ogrywali tego rywala, więc mało kto wierzył, że tej sztuki dokona nasza kadra U-20 w ramach rozgrywek Elite League.

Selekcjoner Mariusz Stępiński w piątkowy wieczór mógł być dumny ze swoich podopiecznych. W dodatku okazało się, że szkoleniowiec Polaków miał niesamowite wyczucie. Bohaterami zostali bowiem rezerwowi.

W 55. minucie Radosław Gołębiowski po stałym fragmencie strzałem głową pokonał angielskiego bramkarza. Pięć minut na 2:0 trafił Patryk Szwedzki, który wykończył dobrą akcję całego zespołu.

Warto zobaczyć obie bramki, bo rzadko się zdarza, abyśmy tak pewnie pokonywali Anglików. Oby była to zapowiedź tego, że nadchodzi pokolenie polskich piłkarzy, które będzie w stanie rywalizować z takimi rywalami.