III liga. Ważne wydarzenia w grupie II. Putin wyleciał z boiska

W III lidze sporo spotkań zostało przełożonych. Wszystkie mecze odbyły się w grupie II, gdzie lider Kotwica Kołobrzeg uciekł wiceliderowi Olimpii Grudziądz.

Michał Piegza
Druga drużyna Lecha nie ma powodów do radości Materiały prasowe / Druga drużyna Lecha nie ma powodów do radości
W grupie I z drużyn ze ścisłej czołówki zagrał tylko lider. Legionovia Legionowo zmierzyła się w Kutnie z KS i szybko straciła gola.

Goście wyrównali dopiero w końcówce 1. połowy, w 2. udowodnili swoją wyższość ostatecznie wygrywając 3:1.

Mecz Świtu Nowy Dwór Mazowiecki z Polonią Warszawa i z powodu złych warunków atmosferycznych został przełożony na 13 kwietnia.

Tabela III ligi gr. I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki Z R P
1. Legionovia Legionowo 23 53 48:26 16 5 2
2. Polonia Warszawa 21 44 42:17 15 2 5
3. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 22 43 40:21 13 4 5
4. Lechia Tomaszów Mazowiecki 22 38 43:26 11 5 6

Na północy Polski atak zimy nie miał miejsca, spotkania mogły się odbywać bez problemów. Kolejne punkty zgubił spadkowicz z eWinner II ligi Olimpia Grudziądz. W meczu z 3. w grupie II Sokołem Kleczew gole nie padły. Gospodarze w 1. połowie zmarnowali rzut karny.

Okazji na awans na 1. miejsce nie zmarnowała Kotwica Kołobrzeg, 1:0 pokonując u siebie Jarotę Jarocin.

Tabela III ligi gr. II:

1. Kotwica Kołobrzeg 22 52 49:15 16 4 2
2. Olimpia Grudziądz 22 49 44:13 15 4 3
3. Sokół Kleczew 22 41 36:20 13 2 7
4. Pogoń Nowe Skalmierzyce 22 41 34:27 12 5 5

W grupie III odbyło się pięć meczów. Z zespołów z czołówki na boisko wyszła tylko Ślęza Wrocław, która 1:0 pokonała Stal Brzeg, gola na wagę wygranej zdobywając kwadrans przed końcem. Tabela III ligi gr. III:

1. Zagłębie II Lubin 21 47 51:24 14 5 2
2. Ślęza Wrocław 22 42 47:23 12 6 4
3. Polonia Bytom 21 42 34:19 13 3 5
4. LKS Goczałkowice 21 42 29:16 12 6 3

W grupie IV dopiero w końcówce gola zdobył wicelider. Cracovia II podejmowała Unię Tarnów. Bramkę na wagę wygranej zdobył w 84. minucie Tomasz Bala. W doliczonym czasie spotkania z boiska wyrzucony został zawodnik gości, znany z boisk Fortuna I ligi Wiktor Putin. Rezerwy Pasów wskoczyły na pozycję lidera.

Mecz lidera Siarki został przełożony na 13 kwietnia. Drużyna z Tarnobrzega ma zagrać w Ostrowcu z KSZO. Na 2. miejsce awansował ŁKS Łagów.