Zespół Tytonia bez pucharu. Niespodzianka w finale

Ajax Amsterdam był uznawany za faworyta i przegrał 1:2 z PSV Eindhoven w meczu o Puchar Holandii. Przemysław Tytoń finał oglądał z ławki rezerwowych.

Rafał Szymański
gracze PSV Eindhoven PAP/EPA / OLAF KRAAK / Na zdjęciu: gracze PSV Eindhoven
Po pierwszej części gry amsterdamczycy mieli jednobramkową przewagę. W 21. minucie Davy Klaassen wyłożył piłkę Ryanowi Gravenberchowi, który precyzyjnie przymierzył sprzed pola karnego.

Druga połowa należała już do PSV. Chwilę po zmianie stron Ibrahim Sangare zagrał do Ericka Gutierreza, a meksykański zawodnik efektownym szczupakiem wpakował piłkę do siatki.

Kilkadziesiąt sekund później było 2:1. Cody Gakpo przeprowadził indywidualną akcję, położył na ziemię Edsona Alvareza i sprytnym uderzeniem zaskoczył Maartena Stekelenburga. Po raz 10 w historii PSV Eindhoven zdobyło Puchar Holandii.

Przemysław Tytoń spędził 90 minut na ławce rezerwowych Ajaksu. Polak związał się z klubem do końca sezonu 2021/22 i jeszcze nie zdołał zadebiutować w nowych barwach. Doświadczony bramkarz jest tylko alternatywą dla Andre Onany oraz Stekelnburga.

Dla Erika ten Haga mógł być to jeden z ostatnich meczów w roli trenera Ajaksu. 52-latek porozumiał się z przedstawicielami Manchesteru United - więcej TUTAJ.

PSV Eindhoven - Ajax Amsterdam 2:1 (0:1)
0:1 - Ryan Gravenberch 23'
1:1 - Erick Gutierrez 48'
2:1 - Cody Gakpo 50'