"Super Barca", "sztywny Real". Hiszpańskie media zachwycone Barceloną

FC Barcelona wygrała 3:1 z Realem Madryt i sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii. Tamtejsze media są zachwycone grą katalońskiego zespołu. Chwalą też Roberta Lewandowskiego.

Łukasz Witczyk

"Marca": Barcelona zniszczyła Madryt

To był świetny mecz z wykonaniu FC Barcelony. Do przerwy Duma Katalonii prowadziła 2:0, a gole strzelili Gavi i Robert Lewandowski. Polak zaliczył także asystę. Po przerwie Barca nadal kontrolowała losy meczu i na niewiele pozwoliła Realowi Madryt. To pierwsze w tym sezonie trofeum wywalczone przez Barcelonę.

"Barcelona zniszczyła Madryt i zdobyła Superpuchar po niekwestionowanym pokazie, pokonując Real we wszystkim. Zespół z Madrytu był gorszy taktycznie, technicznie i fizycznie. Barca zdewastowała rywali. Courtois zapobiegł blamażowi. El Clasico zostało rozstrzygnięte do przerwy dzięki Gaviemu i Lewandowskiemu. Polak wykorzystał błąd rywala, a potem wykorzystał podanie Gaviego" - czytamy w dzienniku "Marca".

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)