Liga Mistrzów: Ćwierćfinały
12 sie 2020 21:00
90+3'

Gol! Strzelił Eric-Maxim Choupo-Moting. Asystował mu Kylian Mbappe.

Trudno uwierzyć, że tak to się wszystko potoczyło! Paris Saint-Germain na prowadzeniu, choć jeszcze kilka minut temu przewagę miała Atalanta. Szał radości Thomasa Tuchela i jego podopiecznych. Eric-Maxim Choupo-Moting wykorzystał dośrodkowanie Kyliana Mbappe i pokonał Marco Sportiello po raz drugi.

80
45
62
153
480
90'

Doliczone pięć minut.

32
14
14
21
85
90'

Gol! Strzelił Marquinhos. Asystował mu Neymar.

Piłka w bramce Atalanty i Paris Saint-Germain doprowadziło do remisu w ostatniej minucie podstawowego czasu. Nie wytrzymali w obronie podopieczni Gian Piero Gasperiniego! Marquinhos uderzył z bliska po dograniu Neymara. Sędziowie jeszcze sprawdzali, ale nie było spalonego ani asystenta, ani strzelca.

Paris Saint-Germain
118
56
70
178
625
88'

Końcówka podstawowego czasu, ale będzie jeszcze doliczony. Nie było przerw na napoje, ale było 10 korekt personalnych, więc około pięć minut należy się Paris Saint-Germain.

28
10
10
14
72
87'

Thomas Tuchel nerwowy, Idrissa Gueye przeżywa równie mocno. Aż dziwne, że Gian Piero Gasperini jeszcze zachowuje się spokojnie na ławce rezerwowych, ale to może zasługa korzystnego wyniku.

46
16
11
8
16
86'

Eric-Maxim Choupo-Moting strzelił niecelnie z bliska po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Juliana Draxlera. Blisko zmiennika było dwóch zawodników w czarno-niebieskich pasiakach i skomplikowali pokonanie Marco Sportiello.

40
16
11
16
17
85'

Żółtą kartkę otrzymał Jose Palomino za faul na własnej połowie.

Atalanta Bergamo
14
6
8
14
20
85'

Atalanta musi wykrzesać z siebie resztkę energii, żeby utrzymać prowadzenie. Faulują formalni gospodarze.

39
11
11
4
14
83'

Zapewne olbrzymie nerwy w Bergamo. Pozostało już tak niewiele do historycznego awansu, ale z drugiej strony nawałnica Paris Saint-Germain przybiera na sile. Pozmieniał Gian Piero Gasperini i pozostało mu wspierać podopiecznych mentalnie.

39
14
9
9
13
82'

Atalanta BC. Schodzi: Duvan Zapata. Wchodzi: Jacopo Da Riva.

11
82'
17
12
5
6
12
81'

Idzie do przodu Paris Saint-Germain, ale heroicznie broni przedstawiciel calcio. Pierwsze uderzenie poskromione przez Marco Sportiello, a po kilkudziesięciu sekundach Kylian Mbappe został przyblokowany przez Rafaela Toloia. Nerwy!

31
15
8
8
10
79'
13
15
23
10
7
78'

Luis Muriel zaplątał się w polu karnym Paris Saint-Germain, ale prawda jest również taka, że dostał odrobinę za głębokie dośrodkowanie. Kolumbijczykowi nie udało się oddać uderzenia.

14
4
6
11
14
76'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu. Na jego otwarcie akcja indywidualna Neymara zakończona celnym uderzeniem. Zbyt anemicznie kopnięta przez Brazylijczyka piłka została spokojnie zatrzymana przez Marco Sportiello.

26
17
4
1
6
75'

Żółtą kartkę otrzymał Leandro Paredes za faul na Rusłanie Malinowskim.

26
10
6
4
7
74'

Kylian Mbappe! Atalanta nie ma siły biegać za błyskotliwym zmiennikiem Thomasa Tuchela, ale ma jeszcze w bramce dotychczas bezbłędnego Marco Sportiello. Dubler Pierluigiego Golliniego powstrzymał nogami płaskie uderzenie Francuza.

23
11
4
5
8
73'

Keylor Navas doznał kontuzji, ale zmienił zdanie i przynajmniej na razie postanowił pozostać na boisku. Tylko stracił czas, który nieubłaganie ucieka jego drużynie. Sergio Rico czeka w blokach.

15
5
8
3
8
72'
11
7
11
2
6
72'
70'

Będzie też zmiana bramkarza w Paris Saint-Germain, ale nie, nie wejdzie Marcin Bułka.

17
10
11
12
25
70'
17
4
6
2
6
68'

Mauro Icardi - kiedyś jeden z wielkich rywali Atalanty w Lombardii, ale w tym meczu niewidoczny.

11
4
1
5
8
67'

Żółtą kartkę otrzymał Rafael Toloi za powstrzymanie zapaśnicze Kyliana Mbappe.

16
5
7
5
8
66'

Duvan Zapata ma już wyraźnie dość. Piłkarz, który wykonał asystę przy dotychczas jedynym golu, zepsuł trzy akcje, a ma przecież za zadanie utrzymywać futbolówkę na połowie Paris Saint-Germain.

6
1
5
12
2
65'

Będzie nerwowo. Atalanta odrobinę opadła z sił, ale w obronie w ostatnich minutach unika pomyłek. Potrzebuja żelaznej konsekwencji podopieczni Gian Piero Gasperiniego.

24
7
3
6
4
63'

Kylian Mbappe zaczyna męczyć przeciwników z Bergamo. Po faulu na nim rzut wolny. Za jego wykonanie zabrał się Neymar, którego wrzutka została wyekspediowana przez Rafaela Toloia.

14
4
4
4
12
61'

Nie poradziło sobie Paris Saint-Germain bez Kyliana Mbappe. Zobaczymy, czy poradzi sobie z nim na boisku. Kolejne wyzwanie dla defensywy Atalanty to konfrontacja z powracającym po kontuzji reprezentantem Francji.

19
9
8
3
12
60'
10
2
4
4
3
60'
18
7
6
7
10
59'

Atalanta BC. Schodzi: Alejandro Gomez. Wchodzi: Rusłan Malinowski.

Rusłan Malinowski #18
14
3
4
3
4
58'

Berat Djimsiti i szansa na podwojenie prowadzenia Atalanty! Gian Piero Gasperini złapał się za głowę, kiedy zobaczył, że jego obrońca spudłował. Cała sytuacja wynikła z małego zamieszania po wrzutce Alejandro Gomeza z rzutu wolnego.

9
4
7
5
57'

Żółtą kartkę otrzymał Ander Herrera za faul w bocznym sektorze boiska na Alejandro Gomezie.

10
5
2
3
4
56'

Ponownie Marten De Roon. Jego kolejne uderzenie zza pola karnego było niecelne. Tym razem postanowił przeprosić za swoje bombardowanie. Nawet nie spojrzał w kierunku lepiej ustawionych kompanów z Atalanty.

4
1
4
3
5
55'

Żółtą kartkę otrzymał Juan Bernat za powstrzymanie faulem ataku Atalanty.

15
6
2
3
3
54'

Czterech zawodników Atalanty napomnianych żółtymi kartkami w krótkim okresie meczu. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego muszą mieć się na baczności. Co prawda przed ćwierćfinałami kartoniki zostały wyczyszczone, ale ewentualne wykluczenie może mieć bolesne konsekwencje.

3
3
5
6
53'

Żółtą kartkę otrzymał Duvan Zapata za faul na Thilo Kehrerze.

5
4
6
8
11
52'

Neymar zaczyna niecierpliwić się. Przed momentem bezradnie wzruszył ramionami. Ani Brazylijczykowi, ani jego kompanom z Paryża nie klei się gra ofensywna.

18
10
4
5
4
51'

Neymar wykonał wstrzelenie z rzutu wolnego. Piłka została wybita na korner przez Remo Freulera. Dosrodkowanie spod chorągiewki zostało z kolei przechwycone przez Duvana Zapatę.

12
12
4
1
6
50'

Żółtą kartkę otrzymał Marten de Roon za faul na Neymarze.

4
8
3
4
9
49'

Były nawet dwa rzuty rożne. Po pierwszym Berat Djimsiti główkował na górną siatkę w bramce Keylora Navasa. Po drodze rykoszet, więc kolejny korner. Tym razem zbyt płaskie dośrodkowanie Alejandro Gomeza zostało poskromione w zarodku.

5
2
3
5
5
48'

Marten de Roon oddał uderzenie zza pola karnego. Zostało ono zablokowane przez Marquinhosa, dzięki czemu Atalanta dostała korner.

14
2
2
1
2
46'

Druga połowa. Atalanta przystąpiła do niej z najskromniejszą możliwą zaliczką. Paris Saint-Germain miało kwadrans na przygotowanie lepszego planu ofensywnego.

12
4
2
2
2
komentarz

Znalazł się bramkarz za mocny na Atalantę w tej edycji Ligi Mistrzów. Na razie jeden.

7
9
4
1
4
komentarz

Atalanta otworzyła wynik po raz siódmy w dziewiątym meczu tej edycji Champions League.

9
5
4
5
komentarz

Kilka innych statystyk. 58 procent posiadania piłki po stronie Paris-Saint-Germain. 5:4 w strzałach dla Atalanty. O uderzeniach celnych już było, a faule? 14:5 dla przedstawiciela calcio.