1
1
4
88'

Interwencja Marwina Hitza po uderzeniu zza pola karnego. Borussia Dortmund przybliża się dużymi krokami do zwycięstwa.

3
2
1
85'

Pozostało pięć minut podstawowego czasu. Artiom Dziuba wszedł na boisko, ale nie pomaga swoim kompanom z klubu. Po płaskim dośrodkowaniu nie zdołał zgrabnie opanować futbolówki i oddać uderzenia. Odrobinę rozpaczliwie, ale bronią przyjezdni.

3
3
2
2
83'
ZMIANA

Borussia Dortmund. Schodzi: Thorgan Hazard. Wchodzi: Ansgar Knauff.

2
82'

Axel Witsel przymierzył na 2:1!

8
4
1
4
79'
ZMIANA

Zenit. Schodzi: Magomied Ozdojew. Wchodzi: Danił Krugowoj.

Danił Krugowoj #4
Magomied Ozdojew #27
2
1
1
1
79'
ZMIANA

Zenit. Schodzi: Malcom. Wchodzi: Wiaczesław Karawajew.

Wiaczesław Karawajew #15
2
3
5
78'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Axel Witsel.

Borussia Dortmund na prowadzeniu. Nie potrzeba było dużo czasu po trafieniu Łukasza Piszczka na kolejne lądowanie futbolówki w bramce Michaiła Kierżakowa. Axel Witsel dostał podanie blisko pola karnego i precyzyjnym uderzeniem po ziemi zdobył zaliczkę dla wicemistrza Niemiec!

Borussia Dortmund
34
17
4
5
5
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu i Borussia Dortmund szuka drugiego gola na wagę zwycięstwa oraz pierwszego miejsca w tabeli. Ponownie korner, ale tym razem przyjezdni tylko sprowokowali przeciwnika do przeprowadzenia kontrataku. Zabrakło najwyraźniej Łukasza Piszczka, którego Lucien Favre ściągnął niedawno z boiska.

6
2
1
2
72'
ZMIANA
3
3
2
3
3
70'

Łukasz Piszczek na 1:1!

162
27
8
3
68'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Łukasz Piszczek.

Trafienie byłego reprezentanta Polski w Sankt Petersburgu! Łukasz Piszczek wziął sprawy w swoje ręce i wybrał się w pole karne Zenita Sankt Petersburg przy okazji rzutu rożnego. Wieloletni defensor Borussii Dortmund przyczaił się w pobliżu bramki i wykonał dobitkę z bliska po interwencji Michaiła Kierżakowa. Łukasz Piszczek przywrócił gościom nadzieję w odniesienie zwycięstwa.

189
89
25
3
8
67'
ZMIANA
66'

Jude Bellingham ułożył sobie piłkę na stopie i postraszył Michaiła Kierżakowa uderzeniem z dystansu. Bramkarz Zenita Sankt Petersburg nie musiał interweniować - pudło.

1
3
2
5
65'

Denerwuje się Łukasz Piszczek na swoich kompanów z bloku obronnego, ponieważ Borussia Dortmund z trudem powstrzymuje żwawe wypady Zenita Sankt Petersburg. Były reprezentant Polski miał chwilę na opanowanie skołatanych nerwów, ponieważ to jego drużyna miała możliwość wyrównania z rzutu rożnego.

9
7
2
2
2
60'
ZMIANA

Zenit. Schodzi: Daler Kuzjajew. Wchodzi: Wendel.

Wendel #20
2
1
60'
ZMIANA
57'

Zenit Sankt Petersburg nie ogranicza się do stawiania zasieków obronnych. Szybki wypad gospodarzy został podsumowany niedokładnym dośrodkowaniem. Borussia Dortmund przechwyciła futbolówkę, a jej szybsza niż zazwyczaj akcja zakończyła się strzałem Thorgana Hazarda w rękawice Michaiła Kierżakowa.

2
1
2
1
1
52'

Borussia Dortmund nie potrafiła przedrzeć się przez odpowiednio skoncentrowanych na swoich pozycjach obronnych zawodników Zenita Sankt Petersburg. Czas pokaże, czy gospodarze będą w stanie do końca spotkania z taką konsekwencją radzić sobie z niemrawymi na razie atakami wicemistrza Niemiec.

1
1
2
1
46'

Rozpoczęła się druga połowa konfrontacji w Sankt Petersburg. Zobaczymy, czy Borussia Dortmund przygotowała w szatni ciekawszy plan na grę niż ten zaprezentowany w pierwszej połowie. Po przerwie zaatakował ponownie Zenit Sankt Petersburg i musiał wykazać się na linii Marwin Hitz.

1
1
1
Czy Borussia Dortmund wyrówna po przerwie?
Tak
Nie
3
1
3
1
43'

Jude Bellingham strzelił nieznacznie niecelnie po dośrodkowaniu Nico Schulza. Nie popisał się we własnym polu karnym Jarosław Rakickij, ale młody pomocnik nie wymierzył doświadczonemu defensorowi kary za moment zawahania.

1
2
1
1
2
41'

Podopieczni Luciene'a Favre'a stosunkowo daleko od bramki przeciwnika, a Zenit Sankt Petersburg od czasu do czasu kąsa swoimi szybkimi wypadami. Łukasz Piszczek i spółka muszą niezmiennie mieć się na baczności w obronie.

1
2
39'

Thorgan Hazard szarżował blisko pola karnego gospodarzy. Przez moment wytworzyła się przewaga liczebna na połowie Zenita Sankt Petersburg, ale Belg swoim podaniem wyrzucił kompana z lustra bramki. To spowodowało spowolnienie ataku Borussii Dortmund i nie udało się jej ponownie przyspieszyć.

1
1
3
35'

Trener Lucien Favre może gotować się mimo mrozu oraz jesiennego ubioru, ponieważ jego podopieczni mają problem z zagrożeniem strzałem Michaiłowi Kierżakowowi. Marco Reus nie potrafi dostarczyć wypieszczonego podania ani Thorganowi Hazardowi, ani Julianowi Brandtowi.

2
3
1
3
3
33'

Sardar Azmoun strzelił do bramki Marwina Hitza, ale nie ma gola z powodu spalonego napastnika Zenita Sankt Peterburg. Pers był pół metra za obrońcami Borussii Dortmund.

4
32'

W drugim meczu Lazio prowadzi 2:1, więc w wirtualnej tabeli jest przed BVB.

4
1
1
1
4
30'

Tak gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Za nami dwa kwadranse.

3
1
2
2
2
28'

Uspokoili się gospodarze i wymienili podania w centrum boiska. Tym razem to podopieczni Luciene'a Favre'a pobiegali za przeciwnikami i musieli poszukać sposobu na odzyskanie futbolówki.

1
2
26'

Ponownie ekipa z Niemiec, a Zenit Sankt Petersburg zaczął gubić się we własnym polu karnym. Sytuację ratował Wilmar Barrios, który nie kombinował, a wyekspediował futbolówkę na korner. Po dośrodkowaniu spod chorągiewki główkował niedokładnie Emre Can.

2
1
2
23'

Borussia Dortmund w rozegraniu na połowie przeciwnika. Piłka wędrowała między przyjezdnymi, a wstrzelenie w kierunku bramki wykonane przez Marco Reusa zostało poskromione przez skoncentrowanego na linii Michaiła Kierżakowa.

2
1
2
1
20'

Zespół z Dortmundu odpowiedział na zmianę wyniku niedokładnym uderzeniem Thorgana Hazarda. Na bramkę Marwina Hitza mierzył z takim samym efektem Sebastian Driussi.

1
2
1
2
16'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sebastian Driussi. Asystował mu Aleksiej Sutormin.

Zenit Sankt Petersburg na prowadzeniu! Elegancko przeprowadzona akcja bramkowa podsumowana uderzeniem Sebastiana Driussiego z kilkunastu metrów do siatki. Piłka wędrowała między gospodarzami jak po sznurku, a do strzelca dostarczył ją z prawego skraju pola karnego Aleksiej Sutormin. Nie popisał się między innymi Mats Hummels, który przyglądał się przeciwnikom, a jeszcze rykoszet od niego utrudnił reakcję Marwinowi Hitzowi.

11
15'

Na zakończenie pierwszego kwadransa meczu piłka trafiła blisko linii pola karnego do Malcoma, którego sytuacyjne uderzenie było niedokładne. Akcji Zenita Sankt Petersburg nie powstrzymał na lewej stronie boiska Łukasz Piszczek.

1
2
13'

Magomied Ozdojew zaatakował zbyt agresywnie Jude Bellinghama blisko pola karnego przeciwnika. Borussia Dortmund mogła wznowić grę od rzutu wolnego, ale nie utrzymała się długo w posiadaniu piłki.

2
1
10'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Sardar Azmoun za ostre przewinienie na Emre Canie.

5
4
1
9'

Zablokowane uderzenie z kilkunastu metrów Sardara Azmouna. W odpowiedzi Borussia Dortmund zagroziła gospodarzom płaskim dośrodkowaniem, a nerwowa interwencja defensora poskutkowała serią rzutów rożnych.

1
1
6'

Daler Kuzjajew na spalonym, dlatego jego późniejsze uderzenie było tylko ostrzeżeniem bez znaczenia dla wyniku meczu. Zenit Sankt Petersburg dał do zrozumienia, że potrafi szybkim wypadem przedostać się w pobliże bramki Marwina Hitza.

2
2
1
1
5'

Drużyna z Dortmundu była na połowie przeciwnika, ale nie zdołała wypracować dogodnej pozycji do oddania strzału na bramkę Michaiła Kierżakowa. Jedno nieudane zagranie Jude Bellinghana utrudniło stworzenie sytuacji podbramkowej.

2
1
2
3'

Gospodarze w niebieskich barwach. Na ich koszulkach kombinacja granatowo-błękitna. Z kolei Borussia na żółto z czarnymi akcentami. Na początku konfrontacji próba przeprowadzenia niebezpiecznego ataku z wykorzystaniem skrzydła.

Czy Borussia Dortmund wygra mecz z Zenitem Sankt Petersburg?

18:20

Z kolei w Bundeslidze drużyna z Dortmundu goniła przeciwnika.

18:20
18:20

Borussia nie zwyciężyła w trzech poprzednich spotkaniach. Drużyna prowadzona przez Luciene'a Favre'a przegrała z 1.FC Koeln oraz zremisowała z Eintrachtem Frankfurt w Bundeslidze, a także podzieliła się punktami z Lazio w poprzednim spotkaniu w Lidze Mistrzów.

17:59

Borussia Dortmund powalczy o zachowanie pierwszego miejsca w tabeli w meczu na wyjeździe z Zenitem Sankt Petersburg. Wicemistrz Niemiec nie będzie w ogóle interesować się wynikiem konfrontacji Lazio z Club Brugge, jeżeli odniesie zwycięstwo w Rosji.