PKO Ekstraklasa: 2. kolejka
02 sie 2021 18:00
90+8'

Mądra gra Diabate, który nastrzelił rywala i Lechia ma aut. Nie spieszy się gospodarzom.

5
3
1
3
90+7'

Lechia stara się utrzymać przy piłce na połowie rywala.

12
2
2
1
5
90+6'

Alomerović łapie piłkę na przedpolu po kolejnym dośrodkowaniu Wisły z bocznego sektora.

8
5
2
1
5
90+5'

Jedna z ostatnich prób gości. Tomasik dośrodkowywał z lewej strony, ale wybijają piłkę gospodarze.

4
1
1
4
90+3'

Lechia ogranicza się już do obrony i wyprowadzana kontr, ale nie wychodzi to jej najlepiej. Sporo niecelnych zagrań w boczne sektory boiska. Wisła szybko odzyskuje piłkę.

5
5
4
3
10
90'

Spotkanie potrwa o minimum 8 minut dłużej.

6
2
7
5
9
90'
89'
88'

Płaski strzał Vallo z dystansu pewnie broni Alomerović.

4
3
1
2
86'
84'

Łapie piłkę Alomerović. Chwila oddechu dla gdańskiej defensywy.

3
3
3
2
83'

Mocne wstrzelenie piłki przez Furmana. Interweniują obrońcy Lechii i kolejny rzut rożny dla gości.

1
2
2
83'

Kolejny raz olbrzymie zamieszanie w polu karnym Lechii po dośrodkowaniu Szwocha, ale i w tym przypadku jakimś cudem zdołali wybić piłkę gdańszczanie.

5
1
1
2
81'

A tymczasem Lechia mogła zakończyć to spotkanie. Gajos znakomitym podaniem wypatrzył w polu karnym Zwolińskiego, ale ten przegrał pojedynek z bramkarzem Wisły!

7
1
5
3
7
80'

Wisła próbuje odpowiedzieć, jednak ma niewiele argumentów w ofensywie. Obrona Lechii nie popełnia dziś wielu błędów.

2
1
2
78'

Alomerović wybił piłkę w aut, gdyż jakiejś kontuzji doznał Michał Nalepa.

2
76'
75'

Ofiarnie wybijają piłkę zawodnicy Lechii, ale kolejny raz było trochę zamieszania w polu karnym.

3
1
1
1
73'

Strata Lechii na własnej połowie, Wisła od razu zaatakowała i ma z tego rzut rożny.

6
1
1
72'

Coraz mniej dymu unosi się nad boiskiem, coraz więcej widać. Ale nie dzieje się nic szczególnego. Gra toczy się głównie w środku pola.

3
3
1
1
71'

Gra wznowiona, choć niewiele widać na boisku.

1
2
1
1
2
69'

Czekamy na wznowienie gry.

1
3
1
3
3
68'

Mecz został przerwany z uwagi na zadymienie boiska.

2
3
2
1
5
67'
67'
65'

Trochę się zadymiło. Kibice Lechii prezentują oprawę.

3
6
2
2
63'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Dawid Kocyła.

Lechia bardzo dobrze rozegrała rzut wolny, Kubicki podał do Ceesaya, ten próbował zagrać wzdłuż pola karnego, ale nastrzelił interweniującego Kocyłę, który wpakował piłkę do własnej bramki.

Wisła Płock
30
14
6
6
19
62'

Ciekawy rajd Żukowskiego prawym skrzydłem, ale został zakończony w momencie, gdy rezerwowy zawodnik Lechii stracił równowagę i się przewrócił...

1
5
1
1
61'

Gradecki pewnie interweniuje na przedpolu po dość przeciętnym dośrodkowaniu Conrado.

2
1
60'

Parę dośrodkowań w pole karne Wisły, jednak goście wybijają piłkę.

2
2
57'

A teraz dla odmiany bliscy trafienia gospodarze! Durmus odegrał piłkę do Ceesaya, ten przelobował bramkarza, ale piłkę z linii bramkowej wybił Michalski.

2
3
1
1
2
54'

Wisła strzeliła gola, ale został on anulowany przez VAR. W momencie dośrodkowania na spalonym był Michalski.

6
1
1
7
53'

Żółtą kartkę otrzymał Jarosław Kubicki. Pomocnik Lechii wślizgiem przerwał bardzo groźny kontratak gości.

Lechia Gdańsk
4
1
1
53'

Rzut rożny dla Lechii po akcji Durmusa.

2
2
1
2
2
52'

Bezpośrednio z rzutu wolnego strzelał Makowski, jednak trafił w mur.

1
1
1
51'

Żółtą kartkę otrzymał Damian Rasak. Kolejny raz taktycznym faulem ratują się goście. Lechia wychodziła z groźnym atakiem.

Wisła Płock
1
3
1
4
50'

Ceesay próbował szarpnąć prawą stroną, ale przegrał fizyczną walkę Z Krywociukiem.

3
2
47'

Znakomite dośrodkowanie Szwocha z rzutu rożnego, strzelał głową Krywociuk, ale w efektowny sposób ratuje Lechię Alomerović!

6
1
2
1
46'

Maloca wybija piłkę na rzut rożny.

4
46'

Zaczynamy drugą połowę meczu w Gdańsku.

1
17:37

Zawodnicy wracają na boisko. Za moment początek drugiej części spotkania.

17:37

Mecz ogląda 7 772 widzów.

44'

Żółtą kartkę otrzymał Dusan Kuciak. Napomniany też rezerwowy bramkarz Lechii za protesty.

1
2
1
1
6
44'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Maloca.

2
3
1
1
4
42'

Teraz odpowiedzieli kontratakiem gdańszczanie, Ceesay był w dobrej sytuacji, ale nie znalazł miejsca, by wystawić piłkę Zwolińskiemu.

3
3
2
3
6
42'

Zamieszanie w polu karnym po wrzutce Szwocha, ale Makowski wybił piłkę.

2
2
1
41'

Goście wyszli z szybką kontrą i po interwencji Malocy będzie korner.

3
1
3
1
2
41'

Ilkay Durmus centrował z rzutu wolnego, ale obrońcy Wisły nie popełnili błędu w tej sytuacji.

1
2
2
2
40'

Żółtą kartkę otrzymał Damian Michalski. Faktyczny faul i żółta kartka dla obrońcy Wisły.

Wisła Płock
5
4
1
1
3
37'

Kombinacyjnie rozegrali rzut rożny gospodarze, dośrodkowywał Makowski, najwyżej w polu karnym wyskoczył Nalepa, lecz strzelił lekko i prosto w Gradeckiego.

1
1
1
2
2
36'

Ceesay ładnie zgubił obrońcę Wisły, ale wywalczył jedynie rzut rożny.

2
2
1
1
1
35'

Dobra szansa dla gości. Tomasik był niepilnowany w polu karnym Lechii, pokusił się o uderzenie bez przyjęcia, jednak wyraźnie spudłował.

2
6
1
33'

Blisko bramki samobójczej po ostrym strzeleniu piłki w pole karne przez Zwolińskiego. Może mówić o szczęściu Michalski, bo niewiele brakowało, a wpakowałby futbolówkę do własnej bramki.

1
3
3
1
30'

Ależ kapitalna okazja Lechii, która ewidentnie uśpiła obronę Wisły. Conrado popisał się dobrym dośrodkowaniem po ziemi, ale Kałuziński strzelił tuż obok słupka!

3
3
5
6
6
28'

Faul taktyczny Rzeźniczaka w okolicach koła środkowego. Łaskawy sędzia Frankowski, bo to spokojnie mogła być druga żółta kartka dla obrońcy Wisły.

1
1
1
3
28'

W odpowiedzi mieliśmy centrę Kałuzińskiego, jednak pewnie na przedpolu interweniował Gradecki.

1
2
2
27'

Dośrodkowanie Szwocha z rzutu wolnego, strzelał Krywociuk, ale wyraźnie obok bramki.

3
1
2
26'

Kiks Alomerovicia przy próbie wybicia piłki z własnego pola karnego. Od autu rozpoczną goście.

2
1
1
4
25'

Akcja Wisły lewą stroną, ale na spalonym złapany Tomasik.

2
2
24'

Długo rozgrywali akcję goście, ale zwieńczył to kiepskiej jakości dośrodkowaniem Vallo.

2
2
2
21'

Jak na razie nie jest to porywające widowisko. Jest sporo walki, ale jakości piłkarskiej niewiele.

1
1
1
1
20'

Dośrodkowanie Conrado z lewej strony, goście wybili piłkę za pole karne, gdzie dość nieoczekiwanie czekał Nalepa, ale obrońca Lechii strzelił w stojącego tuż przed nim rywala.

1
1
1
18'

Długie podanie za linię obrony Wisły... ale nie wystartował żaden z zawodników Lechii. W prosty sposób oddają piłkę gdańszczanie.

1
1
1
6
16'

Goście długo rozgrywali akcję na lewej stronie, wreszcie mieliśmy dośrodkowanie Tomasika, ale Lechia oddaliła zagrożenie od własnej bramki.

6
2
15'

Jeszcze jedno bardzo groźne dośrodkowanie Szwocha, po którym jednak dość nieporadnie próbowali uderzać jego koledzy. Grę wznowi Alomerović.

1
1
14'

Przycisnęli zawodnicy Wisły. Kolejny rzut rożny.

5
1
1
14'

Dobra centra Szwocha z rzutu wolnego, musnął piłkę Michalski, ale nie dał się zaskoczyć Alomerović. Korner dla Wisły.

1
1
13'

Jedna z nielicznych akcji gości kończy się faulem zawodnika Lechii. Wisła będzie mieć rzut wolny 2-3 metry od narożnika pola karnego.

2
1
1
12'

Kolejny raz aktywna lewa strona Lechii, ale po dośrodkowaniu Conrado piłka opuściła boisko.

1
2
1
11'

Lechia wykonywała jeszcze rzut rożny, dobrze zacentrował Ilkay Durmus, jednak wybili piłkę przyjezdni.

1
1
10'

Lechia tym razem zaatakowała prawą stroną, Ceesay dośrodkowywał po ziemi i dość niepewnie interweniował Gradecki, ale na jego szczęście do dobitki nie zdążył żaden z rywali.

1
1
2
9'

Gdańszczanie mieli rzut rożny, ale faulował w ofensywie jeden z nich.

2
1
1
1
1
9'

Tym razem Turek popisał się kapitalną akcją na lewej stronie, zacentrował na bliższy słupek, gdzie był Zwoliński, jednak strzał napastnika Lechii obronił Gradecki.

1
2
1
2
7'

Długie podanie w kierunku Ilkaya Durmusa, ale ten został złapany na spalonym.

1
4
6'

Dośrodkowanie Szwocha, był niepilnowany na dalszym słupku Kolar, ale nie trafił w piłkę. Świetna okazja dla gości.

1
1
5'

Tymczasem Wisła szybko przeniosła akcję na połowę rywala i wywalczyła rzut rożny.

1
1
2
5'

Lechia miała okazję do kontrataku, ale Zwoliński nie opanował piłki i ją stracił.

2
4'

Spokojny początek spotkania. Niewiele się dzieje pod obiema bramkami.

1
1
2'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Rzeźniczak. Za faul na Zwolińskim.

2
1
1
2'

Próba prostopadłego zagrania do Ceesaya, ale nie dał się zaskoczyć obrońca Wisły.

1
1
1
czas Start meczu
17:37

Lechia zagra dziś w biało-zielonych strojach, Wisła Płock na niebiesko.

2
17:37

Piłkarze wychodzą na boisko.

1
17:37

Ciekawostka, na 40 minut przed meczem nie było już dostępnych biletów. Na trybunach zasiądzie dziś ok. 10 tys. kibiców.

17:37

Trybuny na 20 minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego...

1
16:41

Sędzią dzisiejszego meczu będzie Bartosz Frankowski z Torunia.

16:41

Skład Lechii:

16:41

Skład Wisły Płock:

16:41

Trener Wisły Maciej Bartoszek nie może dziś skorzystać z usług kontuzjowanych: Krzysztofa Kamińskiego i Patryka Tuszyńskiego.

16:41

Trener Piotr Stokowiec zdecydował się na jedną zmianę w porównaniu do spotkania w Białymstoku - w miejsce kontuzjowanego Bartosza Kopacza oglądać będziemy dziś Mykołę Musolitina.

1
1
16:41

Przed tygodniem gdańszczanie zremisowali na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:1, z kolei Wisła Płock przegrała w Warszawie z Legią 0:1.