5
86'
ZMIANA
84'

Poddenerwowanie na ławkach rezerwowych. Górnik Zabrze zastanawia się jak utrzymać skromną zaliczkę do ostatniego gwizdka. Adam Majewski nie ma już możliwości wprowadzenia jakiegokolwiek zmiennika w ostatnich minutach spotkania.

5
5
2
1
2
82'
ZMIANA
80'

Mało czasu pozostało na reakcję gościom.

8
3
4
1
4
78'

Jesus Jimenez dał prowadzenie Górnikowi Zabrze!

17
6
5
6
8
75'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jesus Jimenez.

Górnik Zabrze udokumentował przewagę w meczu trafieniem na 1:0. Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu Jesus Jimenez zakończył akcję indywidualną między kilkoma przeciwnikami potężnym uderzeniem w narożnik bramki. Michał Gliwa musi sięgnąć po piłkę do sieci.

Górnik Zabrze
49
25
6
10
11
74'

Komplet zmian wykorzystany przez trenera przyjezdnych.

2
1
3
3
3
72'
ZMIANA

Stal Mielec. Schodzi: Mateusz Mak. Wchodzi: Wiktor Kłos.

2
2
2
3
2
70'

Coraz mniej czasu pozostało drużynom na rozstrzygniecie spotkania. Wojciech Myć nie ułatwia gospodarzom ponownego rozpędzenia się, ponieważ pieczołowicie wskazał miejsce do wykonania rzutu wolnego. Stal Mielec miała w ostatnich minutach korner, ale niewiele wynikło z dośrodkowania Marcina Budzińskiego.

2
1
2
1
4
68'
ZMIANA
67'
ZMIANA
66'

Lukas Podolski stara się zdobyć prowadzenie dla zabrzan. Kolejne uderzenie byłego reprezentanta Niemiec i tym razem celne, jednak Michał Gliwa przypilnował bliższego słupka i nie pozwolił sobie na kapitulację.

5
64'

Zmiana w Stali Mielec spowodowana urazem.

3
1
3
1
60'

Dobrze prezentowali się w kwadranie po przerwie gospodarze. Była jeszcze szansa na zdobycie prowadzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Stal Mielec ma coraz więcej szczęścia, że nie straciła gola na stadionie Górnika Zabrze.

1
2
5
2
2
56'

Zabrzanie nacierają z coraz większą energią. Jesus Jimenez nie wepchnął futbolówki z bliska do siatki po dośrodkowaniu Lukasa Podolskiego uruchomionego przez Bartosza Nowaka.

4
4
3
4
5
54'

Lukas Podolski przed najlepszą dotąd szansą na gola w PKO Ekstraklasie. Została ona zmarnowana. Po podaniu z głębi pola stoczył pojedynek z Michałem Gliwą. Po wymanewrowaniu bramkarza nie przymierzył lewą stopą lepiej niż w boczną siatkę. Pomruk rozczarowania na trybunach!

6
6
6
4
6
52'

Rozegranie Lukasa Podolskiego do Erika Janzy na lewe skrzydło. Dośrodkowanie wahadłowego zostało poskromione przez defensora i Górnik Zabrze musi poszukiwać innego sposobu na umieszczenie futbolówki w bramce Stali Mielec.

1
2
3
2
6
48'

Dwa razy na spalonym piłkarze Górnika Zabrze. Najpierw za linią obrońców Stali Mielec znalazł się Lukas Podolski, a niewiele później Jesus Jimenez. Interwencja sędziego asystenta i gospodarze nie mogli kontynuować swojego natarcia.

3
3
2
3
10
46'

Górnik Zabrze rozpoczął rywalizację w drugiej połowie z Krzysztofem Kubicą oraz Mateuszem Cholewiakiem w jedenastce. Stal Mielec bez zmian personalnych w przerwie. Zobaczymy, czy zmieni się obraz rywalizacji w województwie śląskim.

4
3
3
2
2
46'
ZMIANA

Górnik Zabrze. Schodzi: Adrian Dziedzic. Wchodzi: Krzysztof Kubica.

2
46'

2
45'

Doliczona minuta.

3
1
1
2
4
45'

Stal Mielec daje do zrozumienia, że zamierza w drugiej połowie być aktywniejsza w grze do przodu. Podanie do Grzegorza Tomasiewicza, który rozruszał Grzegorza Sandomierskiego nieznacznie niecelnym uderzeniem zza linii pola karnego.

1
1
2
1
4
43'

Ostatnie szanse na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie. Nie było wielu przerw, ale zapewne Wojciech Myć coś dołoży ze względu na pauzę na napoje.

3
4
3
2
5
40'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Mak za ostre przewinienie na Adrianie Gryszkiewiczu.

Stal Mielec
9
3
3
1
6
38'

Stal Mielec praktycznie nie odpowiada gospodarzom swoimi atakami. Dotąd Grzegorz Sandomierski nie ma jakichkolwiek innych zadań niż dyrygowanie swoimi kompanami z pola. Na pewno nie musiał interweniować po niebezpiecznym uderzeniu.

6
1
1
1
1
35'

Lukas Podolski szuka sposobu na oddanie kluczowego strzału.

14
7
3
2
3
34'

Podanie w pole karne Stali Mielec do Bartosza Nowaka, a ten miał nadspodziewanie dużo miejsca. Płaskie uderzenie z ostrego kąta zostało poskromione przez Michała Gliwę. Górnik Zabrze musi zadowolić się wypracowaniem jedynie rzutu rożnego.

4
3
2
1
5
32'

Piłkarze powrócili do walki o komplet punktów. Jesus Jimenez starał się uruchomić kompana z klubu niekonwencjonalnym podaniem, jednak piłka kopnięta przez Hiszpana znalazła się pod nogami Michała Gliwy. Niezmiennie czegoś brakuje w ataku pozycyjnym Górnika Zabrze.

1
1
3
2
6
29'

1
25'

Zagranie do ustawionego przed polem karnym przyjezdnych Adriana Dziedzica. Uderzenie młodzieżowca z dystansu nieznacznie obok słupka w bramce Michała Gliwy. Wydawało się, że bramkarz Stali Mielec kontrolował sytuację.

4
3
4
6
10
24'

Jan Urban w kraciastej koszuli i w ciemnych okularach ponownie ustawił się blisko linii bocznej boiska. Nie ogląda meczu w spokoju, nieustannie stara się pomagać podopiecznym swoimi uwagami.

5
6
4
4
8
22'

Akcja podopiecznych Jana Urbana z wykorzystaniem Lukasa Podolskiego. Kolejne nieporozumienie w ofensywie Górnika Zabrze i futbolówka została przyznana przez sędziów Michałowi Gliwie.

2
1
1
3
8
19'

Górnik Zabrze testuje przeciwników coraz to nowymi dośrodkowaniami. Piłka wrzucona z prawego skrzydła została wyekspediowana na korner przez Maksymiliana Sitka. Zagranie Bartosza Nowaka spod chorągiewki zostało poskromione przez podopiecznych Adama Majewskiego, a sytuacyjne uderzenie z dystansu nie było problemem dla Michała Gliwy.

5
4
2
3
7
15'

Robert Dadok na spalonym, dlatego sędzia Wojciech Myć nie pozwolił gospodarzom na kontynuowanie ataku oskrzydlającego. Od rzutu wolnego Stal Mielec i powoli dobiega końca kwadrans otwierający spotkanie.

1
1
3
3
11
11'

Marcin Flis ustawił się w odpowiednim miejscu własnego pola karnego i interweniował po dośrodkowaniu Erika Janzy. Górnik Zabrze ładnie rozegrał akcję na lewej stronie boiska, ale centralnie ustawiony Jesus Jimenez nie podsumował jej niebezpiecznym strzałem dla Michała Gliwy.

3
3
3
4
11
8'

Żółtą kartkę otrzymał Krystian Getinger za przewinienie taktyczne na Robercie Dadoku.

13
1
6
1
10
6'

Gospodarze w białych strojach z niebieskimi oraz czerwonymi elementami, natomiast Stal Mielec w niebieskich koszulkach oraz spodenkach z białymi wstawkami.

9
3
3
2
2
4'

Pierwsza niebezpieczna akcja Górnika Zabrze została podsumowana uderzeniem z dystansu Bartosza Nowaka. Były zawodnik Stali Mielec nie przymierzył w bramkę strzeżoną przez Michała Gliwę. Bramkarz przyjezdnych nie musiał wcześnie zaprezentować swoich możliwości.

00:28

W poprzednim sezonie Górnik Zabrze odniósł zwycięstwa w obu meczach z beniaminkiem z Mielca. Konfrontacja na Podkarpaciu zakończyła się rezultatem 2:0, a rewanż w województwie śląskim 2:1.

1
1
1
00:28

Piłkarze Stali Mielec na początku drogi na mecz.

1
00:28

Stal Mielec ma punkt po dwóch kolejkach w PKO Ekstraklasie. Drużyna z Podkarpacia wywalczyła go w zremisowanym 1:1 meczu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Później poniosła porażkę 0:2 z Piastem Gliwice. Co prawda oddawała uderzenia celne, ale nie znała sposobu na pokonanie Frantiska Placha.

1
1
00:28

Górnik Zabrze przegrał pierwszy w sezonie mecz przed własną publicznością.

1
1
1
1
00:28

Górnik Zabrze nie zapunktował w dwóch meczach otwierających sezon w PKO Ekstraklasie. Podopieczni Jana Urbana ponieśli porażki 0:2 z Pogonią Szczecin oraz 1:3 z Lechem Poznań. Po tych nędznych występach znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli.

1
1
00:28

Jan Urban przed trzecią szansą na zwycięstwo w roli szkoleniowca Górnika Zabrze.

1
1
00:28

W Zabrzu dojdzie do konfrontacji drużyn, które w poprzednim sezonie finiszowały w dolnej połowie tabeli PKO Ekstraklasy. Górnik zmierzy się na własnym stadionie ze Stalą Mielec. Celem gospodarzy oraz gości jest odniesienie pierwszego zwycięstwa w sezonie.