(0:1)
Zakończony
Piast Gliwice
komentarz

Koniec meczu! Piast Gliwice wygrywa w Warszawie z Legią po golu strzelonym przez Damiana Kądziora. Gliwiczanie nie składają broni w walce o czwarte miejsce!

24
14
4
2
5
90+3'

Spore zamieszanie w polu karnym Piasta. Legia przycisnęła w końcówce, ale nie potrafi oddać strzału.

20
20
4
8
13
90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Kaput.

4
2
3
5
10
90+1'

Rosołek w dogodnej sytuacji strzela wyraźnie nad bramką. Ale i tak był na spalonym.

16
17
6
2
6
90'

Sędzia doliczył minimum trzy minuty.

7
8
6
6
11
90'
89'

Dobra akcja gości, która mogła zakończyć rywalizację, ale Kądzior nie trafił czysto w piłkę na szesnastym metrze.

14
9
5
6
10
87'

Dużo fizycznych starć w środkowej strefie boiska. Piast broni się z całych sił.

19
8
2
3
86'

Żółtą kartkę otrzymał Artur Jędrzejczyk.

28
12
2
2
3
86'

Coraz mniej czasu do końca spotkania. Jeśli Piast dowiezie zwycięstwo do końca, będzie tracił pięć punktów do czwartej w tabeli Lechii Gdańsk.

9
4
5
84'

Muci przypadkowo dostał piłkę w polu karnym, od razu poszukał uderzenia przy bliższym słupku, ale dość mocno się pomylił.

4
8
4
4
4
83'

Piast zaatakował większą liczbą zawodników, ale Holubek nie przyłożył się do dośrodkowania i posłał piłkę poza boisko.

7
5
5
5
81'
81'
80'
78'

Legia przeważa coraz mocniej.

8
10
7
1
13
77'

Ależ blisko gola Legia. Dośrodkowanie Josue z rzutu rożnego i tuż obok bramki strzelał Jędrzejczyk!

8
10
5
4
6
75'

Ładna, szybka akcja Legii, jednak Muci nie opanował piłki w polu karnym po dobrym podaniu Sokołowskiego.

11
12
1
1
4
74'

Pekhart strzelał plecami po dośrodkowaniu Josue. Chociaż trudno nazwać to strzałem, bo piłka poleciała w stronę przeciwną do bramki.

8
6
4
1
4
73'
70'

Sokołowski przyjął piłkę na klatkę piersiową, złożył się do strzału, ale uderzył bardzo niecelnie.

9
8
7
7
7
69'

Trener Vuković upominany przez sędziego Musiała. Zbyt ekspresyjnie zachowywał się w swojej strefie szkoleniowiec Legii.

11
8
8
6
8
67'

Ależ blisko szczęścia Mosór! Dobre dośrodkowanie Kądziora z rzutu rożnego i obrońca Piasta myli się o centymetry!

6
7
3
11
11
65'

Niecierpliwią się kibice w Warszawie. Słychać pierwsze gwizdy, gdy Piast dłużej utrzymuje się przy piłce.

10
7
7
6
6
64'

Pierwsze dośrodkowanie Ribeiro w tym meczu, jednak nieatakowany Sokołowski źle przyłożył głowę do piłki i strzelił wyraźnie obok bramki.

6
6
6
6
7
62'

W odpowiedzi mieliśmy znakomite uderzenie Vidy zza pola karnego. Piłka zmierzała w okienko bramki, ale świetną interwencją popisał się Strebinger.

8
8
8
8
8
62'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Wieteska.

10
5
4
1
2
61'

Powinien być remis! Szybko rozegrany rzut wolny przez Legię, Josue zagrał idealnie do Pekharta, ale ten z pięciu metrów strzela w poprzeczkę!

8
8
4
3
6
61'

Zablokowany strzał Verbicia z dwudziestu metrów.

4
2
3
1
3
60'
4
4
1
2
2
59'

Kądzior z rzutu rożnego, ale wybija piłkę Wieteska.

4
3
2
3
5
58'

Piast stara się przenieść grę na połowę Legii. Po rzucie wolnym jest rzut rożny.

3
3
2
3
56'

Legia w posiadaniu piłki, jednak brakuje konkretów pod bramką Piasta. Szczelna defensywa gości nie daje się zaskoczyć.

6
3
5
4
3
53'

Jeszcze Sokołowski spróbował uderzenia przewrotką. Niecelnie.

5
10
5
4
4
53'

Mosór zablokował strzał Pekharta z narożnika pola karnego. Ładnie pograli legioniści.

5
5
4
1
1
51'

Na razie żadna z drużyn nie może złapać odpowiedniego rytmu w drugiej połowie. Sporo jest chaotycznej gry, strat. Mało zaś płynności.