PKO Ekstraklasa: 31. kolejka
30 kwi 2022 15:00
90+1'

Ależ to mogła być końcówka dla Śląska! Golla złożył się do strzału z ok. 18 metrów i chybił nieznacznie.

1
1
1
4
90'

Doliczone 3 minuty.

1
90'

Kręcił obrońcami Gual, ale piłki nie dokręcił i uderzył niecelnie.

1
88'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Andrzej Trubeha.

Jagiellonia Białystok
2
88'

Jadze zaczęła się palić pewna część ciała. A wystarczyło nas posłuchać i szybciej zamknąć ten mecz.

3
1
85'

Bida wpadł na Gollę i w polu karnym Śląska. Faulujący szybko się podniósł, obrońca Śląska potrzebuje lekarza.

3
2
1
1
83'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Michał Pazdan. No i doigrała się Jagiellonia. Jastrzembski urwał się lewą stroną, dograł płasko w pole karne, a interweniujący na wślizgu Pazdan skierował piłkę do własnej bramki. 1:1!

10
4
2
2
5
81'

Piłkarze Piotra Nowaka chyba uświadomili sobie, że nie wygrać z tak słabym Śląskiem, to wstyd i odsuwają rywala od swojego pola karnego.

1
1
78'

Problemy ma Alomerović.

1
75'

Jagiellonia zaczyna pchać się gips. Śląsk przejmuje powoli inicjatywę, a to dobrze o miejscowych nie świadczy.

1
1
3
2
2
73'

Golla celnie główkował po wrzutce z rzutu rożnego. Spokojnie interweniował Alomerović.

1
1
72'

Jeśli gospodarze nie chcą nerwowej końcówki, gdzie narażeni będą na tzw. "grę na pałę", z której czasem może coś wpaść, to muszą szybko trafić na 2:0.

1
1
Czy Śląsk Wrocław utrzyma się w PKO Ekstraklasie?
1
1
68'

Jagiellonia w razie zwycięstwa w zasadzie wypisze się z walki o utrzymanie. Choć stwierdzenie "w razie" jest mocno na wyrost, zważając na postawę Śląska.

2
1
64'

Bardzo słabo wygląda Śląsk. Goście nie potrafią skonstruować żadnej akcji ofensywnej. Jeśli tego nie zmienią, to będą musieli konstruować kadrę na I ligę.

3
2
1
1
62'

Carioca chciał do asysty dołożyć gola, jednak fatalnie przymierzył.

1
1
1
59'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Wojciech Golla.

Śląsk Wrocław
1
2
59'

Próbę Nasticia z około 25 metrów pewnie wyłapał Putnocky.

1
57'

Gual miał chrapkę na drugie trafienie, lecz jego strzał z dystansu został zablokowany.

56'

Fatalne uderzenie Piaseckiego.

3
1
2
55'

Struski sfaulował Picha przed polem karnym. Okazja dla Śląska.

3
1
52'

Gol! Strzelił Marc Gual. Asystował mu Diego Carioca. Szybka akcja Jagi. Carioca z pierwszej piłki dograł w pole karne do Guala, który spokojnie sobie futbolówkę przyjął, poprawił na nodze i uderzył tuż przy słupku. Putnocky bez szans. Jagiellonia prowadzi 1:0!

9
4
2
50'

Olsen dobrze wbiegał w pole karne, ale Quintana zdecydował się na strzał, który został zablokowany. Podanie byłoby zdecydowanie lepszą decyzją.

2
2
49'

Gual sprawnie dryblował w polu karnym, gdzie piłka trafiła pod nogi Wdowika. Ten w dogodnej sytuacji fatalnie przestrzelił.

1
46'

Gra wznowiona. Czekamy na gole.

1
1
45'

Doliczona minuta.

1
45'

Gual mocno wstrzelił piłkę wzdłuż bramki, ale pewnie złapał ją Putnocky.

1
42'

Romanczuk bardzo łatwo odebrał piłkę Golli pod polem karnym Śląska, a na strzał z dystansu zdecydował się Wdowik. Putnocky delikatnie trącił piłkę, dzięki czemu ta trafiła tylko w słupek.

1
1
40'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Karol Struski.

2
1
1
39'

Zakotłowało się w polu karnym Śląska po wrzutce Nasticia z rzutu wolnego. Strzelał Pospisil, próbował też Carioca, lecz obrońcy Śląska dobrze ich blokowali.

2
36'

Piasecki świetnie zgrał piłkę głową do Quintany. Ten wpadł w pole karne, położył Tiru, ale w ostatniej chwili zatrzymał go Nastić.

2
1
1
35'

Tamas był blisko sprawienia prezentu Jagiellonii. Skórę po niebezpiecznej stracie uratował koledze Putnocky, który uprzedził Pospisila.

1
1
34'

Gramy dalej. Przy piłce Jaga.

1
1
32'

Tiru potrzebuje pomocy medycznej. Mamy chwilową przerwę w grze.

1
2
2
31'

Generalnie nie może dziwić, że obie drużyny walczą o utrzymanie.

1
28'

Zaczynają boleć oczy od tego meczu... Jagiellonia po niezłym początku coraz bardziej przypomina Zagłębie Lubin, a Śląsk... Jego postawę w ofensywie lepiej przemilczeć.

1
4
1
26'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Caye Quintana.

2
1
2
24'

Mączyński nieźle dośrodkował w pole karne. Problem w tym, że do nikogo.

1
3
1
22'

Lepiej wygląda Jagiellonia, która próbuje nękać Śląsk atakami. Inna sprawa, że często ataki te są nieskładne i zwyczajnie niegroźne dla gości z Wrocławia.

2
1
1
19'

Pazdan główkował po rzucie rożnym, a Tamas zatrzymał futbolówkę przed linią bramkową.

3
2
18'

Carioca walczył z rywalem i wywalczył rzut rożny. Napastnik domaga się jednak karnego, o którym nie ma mowy.

1
1
17'

Szybko pograli teraz gospodarze. Pospisil dograł w pole karne, piłka trafiła do Pazdana, który przytomnie podał do Guala. Ten oddał strzał, jakby nie jadł śniadania.

2
1
1
2
16'

Aktywny od pierwszych minut jest Carioca, który szuka gry i pokazuje się kolegom.

2
1
13'

Sytuacyjny strzał Picha został zablokowany.

1
2
11'

Ładnie zapowiadała się akcja Jagi, lecz dośrodkowanie Wdowika trafiło w ręce bramkarza.

1
3
9'

Nastić idealnie dograł na głowę Romanczuka z rzutu wolnego, który obił poprzeczkę! Putnocky nawet nie drgnął.

1
1
1
3
8'

Olsen pomógł sobie ręką w przyjęciu piłki i akcja Śląska spaliła na panewce.

1
1
1
2
7'

Carioca wpadł w pole karne i próbował strzelać/dogrywać. Zablokował go Tamas.

3
1
1
5'

Na początku meczu przewagę ma Jagiellonia. Śląsk przyczajony na własnej połowie.

2
1
3
3'

Pospisil dorzucił piłkę w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie zdołał jej opanować.

2
1
1
1
4
2'

Stiglec faulował rywala w dogodnym miejscu do dośrodkowania.

2
3
1'

Gramy. Liczymy na wiele goli w Białymstoku.