Zaczęło się spieszyć gościom, którzy zwietrzyli szansę na zwycięstwo.

Spotkanie potrwa o minimum cztery minuty dłużej.

1
90'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Robert Andrich. Asystował mu Odilon Kossounou.

Nieoczekiwany obrót spraw w Berlinie! Dośrodkowanie Demirbaya z rzutu wolnego, przypadkowo trącił piłkę Kossounou, czym wyprowadził w pole całą defensywę Herthy, a Andrich z kilku metrów doprowadził do wyrównania!

2
88'
ZMIANA

Hertha Berlin. Schodzi: Marco Richter. Wchodzi: Jurgen Ekkelenkamp.

2
86'
ZMIANA

Bayer 04 Leverkusen. Schodzi: Amine Adli. Wchodzi: Odilon Kossounou.

Amine Adli #31
1
86'
ZMIANA

Bayer 04 Leverkusen. Schodzi: Jeremie Frimpong. Wchodzi: Zidan Sertdemir.

Zidan Sertdemir #29
Jeremie Frimpong #30
1
1
1
84'

Atomowe uderzenie Boatenga zza pola karnego, jednak piłka minęła bramkę Bayeru.

1
1
2
83'

Poklepali teraz gospodarze w polu karnym Bayeru, w końcu piłka dotarła do Pekarika, ale ten nie popisał się przy dośrodkowaniu.

82'

Kapitalna akcja Serdara, łatwo minął rywala i ustawił sobie piłkę na strzał prawą nogą, jednak włożył zbyt dużo siły w to uderzenie i nawet nie trafił w bramkę.

1
2
80'
ZMIANA

Hertha Berlin. Schodzi: Marton Dardai. Wchodzi: Kevin-Prince Boateng.

Marton Dardai #31
2
79'
ZMIANA

Bayer 04 Leverkusen. Schodzi: Paulinho. Wchodzi: Iker Bravo.

Iker Bravo #28
Paulinho #7
79'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Moussa Diaby. Za kolejny faul taktyczny.

1
77'

Murawa na stadionie w Berlinie z minuty na minutę wygląda coraz gorzej.

2
76'

A jednak nie było to nawet sprawdzane na wozie VAR.

2
1
1
75'

Bayer domaga się rzutu karnego! Jeden z zawodników gospodarzy rzekomo zagrywał piłkę ręką.

2
1
73'
ZMIANA
71'

Ależ teraz huknął zza pola karnego Demirbay! Jeszcze lepszą interwencją popisał się jednak Schwolow!

70'

Potężne uderzenie Demirbaya z narożnika pola karnego, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Herthy. Okazuje się, że musnął ją końcówkami palców Schwolow.

1
68'

Kontratak Herthy, kończył ją płaskim strzałem z dystansu Jovetić, jednak Hradecky nie dał się zaskoczyć.

2
66'

Dośrodkowanie Demirbaya z rzutu rożnego, po którym nad poprzeczką główkował Andrich.

1
64'

Żółtą kartkę otrzymał Vladimir Darida. Za faul taktyczny.

Hertha Berlin
1
1
3
63'

Piłka szczęśliwie spadła pod nogi Richtera w polu karnym Bayeru, od razu zdecydował się na strzał, jednak nie trafił w bramkę.

1
2
61'
ZMIANA

Bayer 04 Leverkusen. Schodzi: Piero Hincapie. Wchodzi: Daley Sinkgraven.

Piero Hincapie #33
2
60'

Wrzawa na trybunach po kolejnej znakomitej akcji w obronie zawodników Herthy. Z łatwością odebrali piłkę rywalom.

58'

Żółtą kartkę otrzymał Kerem Demirbay.

1
58'

Popsuł kontratak Herthy Mittelstaedt. Byli w przewadze liczebnej, jednak za długo zwlekał z podaniem skrzydłowy berlińskiego zespołu.

1
57'

Hertha zamknęła Bayer na własnej połowie. Zdecydowanie najlepszy okres gospodarzy w tym meczu.

1
1
55'

Ależ teraz pomylił się Jovetić! Dostał znakomite podanie z głębi pola, był kompletnie nieatakowany na jedenastym metrze, lecz nie trafił czysto w piłkę! Nie było mowy o spalonym. Trochę spanikował napastnik Herthy.

1
1
1
54'

Miękkie dośrodkowanie w pole karne Herthy, ale Schwolow odważnie wyszedł na przedpole i pewnie złapał piłkę.

1
1
52'

Wreszcie dostaliśmy jakiś konkret. Demirbay strzelił płasko z dwudziesty metrów, ale nie trafił w bramkę. Zabrakło dość sporo.

1
51'

Przy piłce zawodnicy z Leverkusen, jednak brakuje im precyzji na połowie Herthy i piłki nie docierają do adresatów.

48'

Hincapie z dobrym dryblingiem na lewym skrzydle, mocne, płaskie dośrodkowanie wzdłuż pola karnego, ale Schwolow był czujny i nie wypuścił piłki z rąk.

1
46'

Intensywnie rozgrzewał się w przerwie Nadiem Amiri, ale jak na razie nie mamy żadnych zmian.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania w Berlinie!

15:09

Zawodnicy wracają na płytę boiska.

1
45'

Pierwsza połowa potrwa o minimum jedną minutę dłużej.

1
45'

Plattenhardt podawał prostopadle do Mittelstaedta, jednak ten nie opanował piłki w boisku. Zaprzepaścili jedną z ostatnich szans w pierwszej połowie gospodarze.

2
1
1
43'

Bramka zaliczona po krótkiej analizie VAR!

2
1
1
1
42'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Stevan Jovetić.

Piłka zagrana w pole karne, opanował ją Jovetić i potężnym strzałem wpakował w okienko! Goście reklamowali jeszcze pozycję spaloną napastnika Herthy, decydowały milimetry.

9
2
2
2
3
40'

Diaby wbiegł w pole karne, jednak został momentalnie otoczony przez czterech rywali i nie zdołał oddać strzału.

1
39'

Mecz całościowo dość mocno stracił na atrakcyjności. W ostatnich minutach praktycznie nie było choćby minimalnego spięcia w jednym lub drugim polu karnym. Gra toczy się w środku pola.

1
38'

Hertha miała okazję do wyjścia z kontrą, zachęcali do tego kibice, ale dość niemrawo wyglądał ten atak gospodarzy. Wreszcie piłka została wycofana i wszystko jeszcze bardziej straciło na tempie.

1
35'

Dośrodkowanie Joveticia w pole karne, ale nie zdołał opanować piłki Dardai. Brakuje kolejnego napastnika, który mógłby powalczyć w takiej sytuacji.

1
34'

Bardzo mało miejsca na połowie przeciwnika mają zawodnicy obu zespołów. Nie mogą przyjmować piłki, od razu jest doskok.

1
1
31'

Blisko gola samobójczego. Diaby zagrywał wzdłuż pola karnego i niewiele brakowało, a Ascacibar skierowałby piłkę do własnej bramki. Czujny był jednak Schwolow.

1
1
30'

Żółtą kartkę otrzymał Exequiel Palacios. Sfrustrowany zawodnik Bayernu odkopnął piłkę po gwizdku.

1
29'

Świetnie w defensywie zorganizowani są dziś piłkarze Herthy. Bayer ma olbrzymie problemy z konstruowaniem akcji na połowie przeciwnika.

1
1
2
26'

Piłka w siatce Herthy po strzale Andricha, ale gol nie zostanie uznany, bo podający Adli wybiegł z futbolówką minimalnie poza linię końcową boiska.

1
1
24'

Świetna kontra Herthy! Darida zagrał do Serdara, ten od razu strzelał z ostrego kąta, ale Hradecky popisał się znakomitą interwencją!

2
22'

Kolejny stały fragment gry dla gości. Lepsza centra w wykonaniu Demirbaya, ale finalnie i tak nie udało się stworzyć większego zagrożenia pod bramką Herthy.

2
1
20'

Dość przeciętne dwadzieścia minut jak na standardy Bundesligi. Niewiele się dzieje.

1
19'

Dośrodkowanie Demirbaya z rzutu wolnego, ale nikt nie nabiegał na piłkę na piątym metrze. Schwolow bez problemu wyjaśnił sytuację.

1
16'

Przetrwali trudny moment gospodarze, bo jednak Bayer mocno zaatakował od samego początku. Jednak od kilku minut gra się wyrównała, a nawet częściej przy piłce są zawodnicy Herthy.

1
14'

Indywidualna akcja Richtera środkiem pola. Szybkie wyjście do kontry, przebiegł kilkadziesiąt metrów zawodnik Herthy, ale zakończył wszystko lekkim strzałem z dystansu.

1
11'

Zaimponował teraz szybkością na skrzydle Diaby. Mocne dośrodkowanie w pole karne, lecz skiksował w momencie strzału Andrich i Szwolow pewnie złapał piłkę.

1
10'

Kolejne uderzenie z dystansu. Próbował Palacios, był rykoszet i piłka trafiła w słupek. Choć gol i tak nie zostałby uznany, bo na spalonym był jeden z zawodników Bayeru.

1
9'

Teraz dla odmiany spróbował uderzenia z ponad trzydziestu metrów Andrich. Mocny strzał, jednak piłka przeleciała w bezpiecznej odległości od bramki.

7'

A tymczasem Hertha ruszyła z pierwszą akcją. Przechwyt na połowie rywala, Jovetić miał trochę miejsca na trzydziestym metrze, oddał mocny strzał, jednak Hradecky nie popełnił błędu i pewnie złapał piłkę.

1
6'

Hertha jest spychana do defensywy przez zespół Bayeru. Nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce gospodarze.

1
3'

Optyczna przewaga gości od początku. Przed momentem niedokładnie centrował z lewej strony Hincapie. Brakuje ludzi w polu karnym, by finalizować te akcje.

1
czas Start meczu
15:09

Zawodnicy wychodzą na płytę boiska.

1
15:09

Faworyt tego meczu? Można skłaniać się ku gościom z Leverkusen. Hertha jest obecnie na 13. miejscu w tabeli Bundesligi, z kolei Bayer zajmuje szóstą pozycję.