SSC Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Juan Jesus.

Doliczone sześć minut.

1
84'

Gol! Strzelił Andrea Petagna. Asystował mu Mario Rui.

W 84. minucie piłka ponownie w bramce Genoi CFC. Wprowadzony z ławki rezerwowych Andrea Petagna prawdopodobnie rozstrzygnął pojedynek. Napastnik przebiegł bezkarnie obok obrońców gospodarzy i strącił piłkę głową do siatki po wrzutce Mario Ruiego z rzutu wolnego.

2
5
1
1
83'

Genoa CFC. Schodzi: Paolo Ghiglione. Wchodzi: Valon Behrami.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Paolo Ghiglione #18
79'

Kalidou Koulibaly zaatakował brawurowo i zakończył rajd uderzeniem z dystansu. Niewiele brakowało Senegalczykowi do przymierzenia do bramki.

1
75'

Napoli ma mało czasu na rozstrzygnięcie spotkania. Przyjezdni mieli zagrać bardziej swobodnie po objęciu prowadzenia i powrocie z szatni na boisko, tymczasem wyglądają na kompletnie spiętych.

1
70'

SSC Napoli. Schodzi: Hirving Lozano. Wchodzi: Adam Ounas.

69'

Gol! Strzelił Andrea Cambiaso. Asystował mu Paolo Ghiglione.

Genoa CFC prezentowała się lepiej po zmianach personalnych i konsekwentnie dążyła do wyrównania. Postawiła na swoim w 69. minucie. Dobra akcja przeprowadzona z wykorzystaniem prawego skrzydła została zakończona strzałem Andrei Cambiasso po dośrodkowaniu Paolo Ghiglione.

Andrea Cambiaso #50
Genoa CFC
Asysta:
4
2
67'

Genoa CFC. Schodzi: Stefano Sturaro. Wchodzi: Yayah Kallon.

Yayah Kallon #91
65'

SSC Napoli stara się opanować wydarzenia na boisku. Drużyna prowadzona przez Luciano Spallettiego cofnęła się głęboko przed rozjuszonymi przeciwnikami wzmocnionymi w przerwie wprowadzeniem Gorana Pandeva oraz Aleksandra Buksy.

60'

Problemy Azzurrich po przerwie.

58'

Gra wznowiona po dużym zamieszaniu.

2
54'

Gospodarze trafili do siatki kilka minut po przerwie. Goran Pandev wykorzystał błąd Alexa Mereta po wejściu na boisko z ławki rezerwowych. Bramkarz Napoli wskoczył na głowy Giovanniego Di Lorenzo oraz Aleksandra Buksy. Po wideo weryfikacji zostało jednak odgwizdane przewinienie Polaka.

1
2
1
6
52'

Genoa CFC stara się zmobilizować do ataku i odrobić stratę do przeciwnika. Podopieczni Luciano Spallettiego są ustawieni w odpowiednich miejscach i skoncentrowani na swoich obowiązkach w defensywie.

1
1
51'

Żółtą kartkę otrzymał Domenico Criscito za ostre przewinienie.

49'

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Politano za ostre przewinienie.

1
1
1
1
48'

Davide Ballardini wezwał posiłki w przerwie i wymienił obu bezproduktywnych napastników. Zamiast nich wprowadził weterana Gorana Pandeva oraz debiutanta Aleksandra Buksę. Polak postawił pierwsze kroki we włoskiej elicie.

2
46'

Rozpoczęła się druga połowa spotkania w Genui. Gospodarze stracili gola w pierwszej połowie i w szatni musieli zastanowić się nad sposobem na odrobienie strat. Napoli pewnie spróbuje złapać odrobinę swobody w działaniu po objęciu prowadzenia.

1
1
46'

Genoa CFC. Schodzi: Hernani. Wchodzi: Goran Pandev.

Hernani #33
1
46'

Genoa CFC. Schodzi: Caleb Ekuban. Wchodzi: Aleksander Buksa.

Caleb Ekuban #20
4
2
1
komentarz

Czy Genoa CFC wyrówna po przerwie?
45'

Doliczona minuta.

1
45'

Żółtą kartkę otrzymał Giovanni Di Lorenzo za przewinienie blisko narożnika własnego pola karnego.

42'

Denerwuje się Davide Ballardini, ponieważ jego podopieczni nie zdołali zachować bezbramkowego remisu do przerwy, a ich gra zaczęła się rozsypywać. Napoli zarządza wydarzeniami na boisku po zdobyciu prowadzenia przez Fabiana Ruiza.

39'

Gol! Strzelił Fabian Ruiz. Asystował mu Matteo Politano.

SSC Napoli strzeliło gola w 28. meczu ligowym z rzędu. To wyrównanie rekordu Serie A należącego do Juventusu FC oraz AC Milanu. Fabian Ruiz znalazł metodę na przedostanie się przez ciasno ustawionych w defensywie zawodników Genoi CFC. Okazało się nią uderzenie zza pola karnego.

3
3
3
1
2
36'

Napoli zamierza rozpocząć strzelanie jeszcze w pierwszej połowie spotkania, ale przeciwnicy są skoncentrowani na swoich pozycjach w obronie. Na dodatek przeprowadzają kontrataki, ostatni z nich zatrzymał dopiero w polu karnym Kostas Manolas.

33'

Zaangażowali się mocniej do ataku podopieczni Luciano Spallettiego. Piłka przeniesiona na połowę Genoi CFC i jest tam powoli rozgrywana między cofniętymi zawodnikami w czerwono-granatowych strojach.

30'

Na zakończenie drugiego kwadransa duża szansa na pokonanie strzałem Salvatora Sirigu. Piłka trafiła w pole karne Genoi CFC do Lorenzo Insigne, którego mocne uderzenie zostało zatrzymane przez rozgrzewanego bramkarza Rossoblu.

28'

Beznadziejne wykonanie rzutu wolnego. Miękkie podanie Lorenzo Insigne w pole karne, ale jego jedynym adresatem mógł być Salvatore Sirigu. Żaden podopieczny Luciano Spallettiego nie mógł wykorzystać go do oddania uderzenia.

2
2
2
1
2
27'

Paolo Ghiglione rozpędził się na prawej stronie boiska, a jego płaskie dośrodkowanie zostało unieszkodliwione przez Kalidou Koulibalego. W odpowiedzi szarża Hirvinga Lozano zatrzymana przewinieniem przez Milana Badelja.

24'

Piłkarze z Genui zaczynają zaskakiwać swoją odwagą oraz ofensywnym usposobieniem. Tymczasem podopieczni Luciano Spallettiego utknęli na kilka minut we własnym polu karnym i zastanawiają się nad sposobem przetransportowania piłki bliżej bramki Salvatora Sirigu.

1
22'

Genoa CFC jest coraz bardziej niebezpieczna i wykonuje serię stałych fragmentów gry. Alex Meret musiał interweniować po niebezpiecznym uderzeniu Paolo Ghiglione. Miał on nadspodziewanie dużo miejsca w polu karnym Azzurrich.

19'

Za bardzo rozpędził się Lorenzo Insigne i swoim wślizgiem staranował Davida Biraschiego. Przerwa w grze spowodowana urazem jednego z najmocniej kojarzonych z Genoą CFC zawodnika. Od rzutu wolnego Nicolo Rovella, którego głębokie dośrodkowanie zostało zneutralizowane.

17'

Stefano Sturaro interweniował nieczysto i sfaulował na boku boiska Mario Ruiego. Niezła szansa dla Napoli na zagrożenie Salvatorowi Sirigu z rzutu wolnego. Dośrodkowanie Maria Ruiego zostało powstrzymane przez ustawionego w odpowiednim miejscu bramkarza.

13'

Jak na zawołanie, zabrakło detali do pokonania Salvatora Sirigu. Piłka po strzale Lorenzo Insigne trafiła w słupek Genoi CFC. Odrobinę większa dokładność i Rossoblu musieliby już w początkowym kwadransie zainteresować się odrabianiem strat do Napoli.

13'

Niezmiennie bez klarownych sytuacji podbramkowych. SSC Napoli nie ma jeszcze łatwości w dochodzeniu do pozycji strzałowych. Tylko Hirving Lozano postraszył bramkarza Genoi CFC uderzeniem głową ponad poprzeczką.

11'

Żółtą kartkę otrzymał Caleb Ekuban za faul na Giovannim Di Lorenzo na połowie przeciwnika.

Genoa CFC
8'

Napoli odzyskało piłkę na połowie przeciwnika, ale nie przeprowadziło niebezpiecznego ataku. Podanie zostało skierowane na prawe skrzydło do Matteo Politano, blisko którego był przeciwnik i nie pozwolił na nabranie prędkości.

6'

Rozegranie Genoi CFC, która na razie nie została zdominowana przez wyżej notowanego przeciwnika. Napoli musiało popracować, żeby odzyskać futbolówkę i przejść do prowadzenia ataku pozycyjnego.

3'

Pierwsza szansa na pokonanie strzałem bramkarza Genoi CFC. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Hirving Lozano wygrał batalię o dojście do futbolówki i główkował nieznacznie ponad poprzeczką. Ostrzeżenie dla podopiecznych Davide Ballardiniego.

2'

Gospodarze w czerwono-granatowych strojach adekwatnych do przydomka Rossoblu. Z kolei SSC Napoli przystąpiło do spotkania w błękitnych koszulkach i getrach, a także białych spodenkach.

17:32

Aleksander Buksa jest na ławce rezerwowych, a Piotr Zieliński poza kadrą z powodu kontuzji.

01:11

Nastroje po inauguracyjnym zwycięstwie dopisują.

01:11

Azzurri wygrali na inaugurację sezonu 2:0 z Venezią FC. Poradzili sobie mimo czerwonej kartki dla Victora Osimhena już w pierwszej połowie. Podopieczni Luciano Spallettiego nie zrezygnowali z atakowania i do bramki beniaminka oddali uderzenia Lorenzo Insigne oraz Eljif Elmas.

1
1
01:11

Trening zawodników SSC Napoli poprzedzający wyjazd na mecz.

01:11

Przygotowania Rossoblu do nadchodzącego starcia.

01:11

Genoa CFC nie zdziałała wiele w rywalizacji z Interem Mediolan.

01:11

Genoa CFC rozegrała pierwsze w sezonie spotkanie o punkty na terenie mistrza kraju Interu Mediolan. Wcześnie straciła gola i nie dość, że nie potrafiła na niego odpowiedzieć, to traciła kolejne. Skończyło się piłkarską demolką 0:4.