Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Nikola Kalinić za przewinienie.

1
1
90+1'
90+1'

Dries Mertens przed ogromną szansą na wyszarpnięcie dwóch punktów, ale wprowadzony z ławki rezerwowych napastnik strzelił minimalnie niecelnie.

1
1
2
1
90'

Doliczone cztery minuty.

89'

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Daniel Bessa za niesportowe zachowanie.

1
1
1
1
1
88'

Żółtą kartkę otrzymał Victor Osimhen za ostre przewinienie.

88'

Azzurri odbijają się od defensywy Hellasu Werona. Przyjezdni potrafią z powodzeniem rozprawiać się z dośrodkowaniami, jak również z próbami uruchomienia prostopadłym podaniem Victora Osimhena.

1
86'
85'

Żółtą kartkę otrzymał Nikola Kalinić za ostre przewinienie.

1
1
81'

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Bessa za ostre przewinienie.

80'

Victor Osimhen nie może kontynuować ataku Azzurrich po sygnalizacji sędziego asystenta. Pozostało 10 minut podstawowego czasu, a faworyt niezmiennie z jednym strzałem celnym oddanym przez defensora Giovanniego Di Lorenzo.

1
77'

Kevin Lasagna poderwał się do pierwszego ataku na wysokości pola karnego lidera ligi włoskiej. Nie oddał co prawda uderzenia, ale przynajmniej wypracował dla Hellasu Werona wznowienie od rzutu rożnego. Defensywa z Pawłem Dawidowiczem w szeregach może nieco odpocząć.

72'

Na przeprowadzenie zmian zdecydował się jako pierwszy szkoleniowiec Azzurrich. Nie widać jeszcze specjalnego ożywienia wniesione przez Hirvinga Lozano oraz Eljifa Elmasa. Ciekawe, czy Igor Tudor będzie mieszać w poprawnie funkcjonującym Hellasie Werona.

68'

Żółtą kartkę otrzymał Paweł Dawidowicz za ostre przewinienie.

1
2
2
1
1
67'

Hirving Lozano porusza się po boisku dynamicznie od momentu wbiegnięcia na nie, ale brakuje porozumienia między Meksykaninem a pozostałymi podopiecznymi Luciano Spallettiego. Jeszcze jedna akcja, w której zmiennik pobiegł z kompletnie niezrozumiałym kierunku.

1
65'

Pozostał jeden Polak w tym meczu. Tym razem Piotr Zieliński bez gola albo asysty.

1
1
1
63'
61'

Teraz Piotr Zieliński i jego konfrontacja w centrum boiska z Adrienem Tameze. Skończyło się lądowaniem obu obolałych zawodników na murawie i przerwie spowodowanej urazami.

1
2
59'

Żółtą kartkę otrzymał Miguel Veloso za ostre przewinienie.

1
2
53'

Po okresie spędzonym w defensywie Hellas Werona również zaprezentował kombinację na połowie przeciwnika. Co prawda nie zakończyła się ona strzałem do bramki Davida Ospiny, ale przypomniała gospodarzom, że na Giovanniego Simeone i spółkę trzeba niezmiennie uważać.

3
1
50'

Victor Osimhen przed szansą na wywalczenie prowadzenia dla Napoli. Podanie do rozpędzonego oraz silnego napastnika, którego uderzenie nie stanowiło jednak niebezpieczeństwa dla Lorenzo Montipo. Hellas Werona musi organizować się do równie zdyscyplinowanego grania jak w pierwszej połowie.

3
46'

Rozpoczęła się druga połowa na Stadio Diego Armando Maradona. Pierwsza wyrównana tak jak pokazuje wynik. Na pewno Luciano Spalletti i jego podopieczni upewnili się, że pokonanie Hellasu Werona nie będzie proste.

1
41'

Żółtą kartkę otrzymał Antonin Barak za ostre przewinienie.

4
39'

Victor Osimhen nie chce spędzić tego meczu w cieniu Giovanniego Simeone. Nigeryjczyk od czasu do czasu pokazuje się w polu karnym Hellasu Werona, prowadzi swoje bombardowanie, ale jak dotąd nie pokonał żadnym uderzeniem Lorenzo Montipo. Pozostało kilka minut podstawowego czasu w pierwszej połowie.

4
36'

Antonin Barak miał szansę na pokonanie Davida Ospiny z ciekawej pozycji. Nie dobiegli do niego broniący Azzurri, ale jednocześnie nie sprawił dużego problemu Kolumbijczykowi.

5
34'

W ostatnich minutach ani drużyna Piotra Zielińskiego, ani ekipa Pawła Dawidowicza nie organizowały się do zdecydowanych ataków. Napoli generalnie spędza więcej czasu na połowie przeciwnika, co nie jest specjalnym zaskoczeniem.

5
31'

Żółtą kartkę otrzymał Amir Rrahmani za ostre przewinienie.

1
5
24'

Długie podanie wykonane przez Matteo Politano zostało przechwycone przez aktywnego na przedpolu Lorenzo Montipo. Bramkarz Hellasu Werona wcześnie musiał pogodzić się z tym, że nie zachowa czystego konta, ale jakoś nie odbiera mu to pewności siebie.

5
20'

Ciekawe, jaka będzie teraz reakcja drużyn po golach Giovanniego Di Lorenzo oraz Giovanniego Simeone. Napoli zbudowane ekspresowym wyrównaniem, ale również Hellas Werona ma już w sobie przekonanie, że stać go na sprawienie problemu liderowi.

6
18'

Gol! Strzelił Giovanni Di Lorenzo. Asystował mu Fabian Ruiz.

Nie trzeba było czekać długo na odpowiedź rozdrażnionych podopiecznych Luciano Spallettiego. Pojedynek nabiera rumieńców. Krótko po golu Hellasu Werona, jest wyrównanie Giovanniego Di Lorenzo. Obrońca wykorzystał dogranie Fabiana Ruiza i pozbawił zaliczki przyjezdnych. Konfrontacja rozpoczyna się od początku po wymianie mocnych ciosów.

2
3
9
1
1
14'

Gol! Strzelił Giovanni Simeone. Asystował mu Antonin Barak.

Hellas Werona na prowadzeniu na Stadio Diego Armando Maradona. Rewelacyjna forma walczącego o zwycięstwo w klasyfikacji strzelców Giovanniego Simeone. Jak tak dalej pójdzie, to o tym Argentyńczyku zrobi się głośniej niż o ojcu Diego. Na razie zdobył swoim strzałem prowadzenie dla przyjezdnych. Komplikuje się już w początkowym kwadransie sytuacja Azzurrich.

6
4
7
10'

Napoli nie ma na razie łatwości w kreowaniu sytuacji podbramkowych między zdyscyplinowanymi obrońcami Hellasu Werona. Jak dotąd przyjezdni, a wśród nich Paweł Dawidowicz, potwierdzają atuty prezentowane we wcześniejszych spotkaniach.

5
1
6'

Tym razem wykazał się drugi ze środkowych obrońców Napoli. Amir Rrahmani nie pozwolił Gianluce Caprariemu na przedostanie się w pobliże bramki strzeżonej przez Davida Ospinę. Kolumbijczyk może gratulować swojemu kompanowi z zespołu tej interwencji.

5
1
3'

Juan Jesus dostaje w tym meczu szansę pokazania się od trenera Luciano Spallettiego. Pierwsza skuteczna interwencja zawodnika zastępującego Kalidou Koulibalego. Na pewno Hellas Werona jeszcze kilkakrotnie sprawdzi formę zawodnika znanego przede wszystkim z występów w Romie.

5
17:25

Piotr Zieliński i Paweł Dawidowicz w podstawowych składach.

4
3
17:25

Sędzia: Giovanni Ayroldi

2
17:18

Kolejnym przeciwnikiem SSC Napoli będzie Hellas Werona. W ostatniej kolejce poprzedniego sezonu drużyna ze Stadio Marcantonio Bentegodi zremisowała w Kampanii 1:1 i ten wynik pozbawił podopiecznych Gennaro Gattuso awansu do Ligi Mistrzów.