Wstrzelenie piłki w pole karne i pewnie interweniuje Ospina.

3
2
90+2'

Napoli kontroluje wydarzenia na boisku. Utrzymuje rywala daleko od własnego pola karnego.

1
90+1'

Żółtą kartkę otrzymał Nicola Murru.

90'

Spotkanie potrwa o minimum trzy minuty dłużej.

89'

Sampdoria Genua. Schodzi: Alex Ferrari. Wchodzi: Gerard Yepes.

wchodzi Wchodzi
Gerard Yepes #28
schodzi Schodzi
Alex Ferrari #25
87'

Płaski strzał Politano z ostrego kąta, po którym piłka przeleciała obok słupka.

86'

W ataku Sampdoria, ale Rrahmani przeciął płaskie dośrodkowanie z lewej strony. Nie popełniają najmniejszych błędów w defensywie gospodarze.

1
1
84'

Ależ blisko drugiego gola. Mertens urwał się rywalom i oddał zaskakujący płaski strzał zza pola karnego, ale piłka przeleciała obok bramki.

82'

Dynamiczny rajd Politano prawym skrzydłem, zejście do środka, jednak strzał w ostatniej chwili zablokował jeden z obrońców.

80'

SSC Napoli. Schodzi: Diego Demme. Wchodzi: Fabian Ruiz.

79'

Zaskakujący strzał zza pola karnego oddał Petagna, ale bardzo dobrze broni Falcone.

1
77'

Thorsby przypadkowo otrzymał piłkę na dwudziestym metrze, miał dobrą pozycję do oddania strzału, ale został zablokowany.

75'

Indywidualna akcja Petagni, wbiegł w pole karne, zacentrował na dalszy słupek, gdzie walkę w powietrzu wygrał Politano, ale uderzył minimalnie nad bramką.

75'

Sampdoria Genua. Schodzi: Tommaso Augello. Wchodzi: Nicola Murru.

Tommaso Augello #3
73'

Mertens kolejny raz upadł w polu karnym Sampdorii. I raz jeszcze sędzia nawet nie spojrzał w jego kierunku. Gra toczy się dalej.

72'

Sampdoria Genua. Schodzi: Riccardo Ciervo. Wchodzi: Francesco Caputo.

Riccardo Ciervo #11
1
71'

Niemrawe próby Sampdorii, jednak Napoli jest bardzo dobrze zorganizowane w defensywie i nie dopuszcza rywala do swojego pola karnego.

68'

Dobra wrzutka Ghoulama, ale pewnie piąstkuje na piątym metrze Falcone.

1
1
66'

Nieudane dośrodkowanie Elmasa. Nikt nie doszedł do piłki w polu karnym, choć Mertens bije brawo koledze z drużyny. Pochwalił sam pomysł.

65'

Dobre podanie z głębi pola dostał Mertens, niewiele brakowało, a znalazłby się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz nie potrafił opanować piłki.

63'

Ferrari oddał strzał rozpaczy z trzydziestu metrów, ale do szczęścia było bardzo daleko.

61'

Wymieniają kolejne podania gospodarze. Dominują nieprzerwanie.

60'

Gabbiadini miał trochę miejsca przed polem karnym, dostał podanie w tempo, jednak strzelił zbyt lekko i został zablokowany.

57'

Kolejny raz pokazał się Petagna, jednak strzelił obok słupka z szesnastu metrów. Inna sprawa, że zawodnik Napoli chwilę wcześniej faulował swojego rywala - uderzył go w twarz, co nie umknęło uwadze arbitra.

56'

Zablokowane uderzenie Petagni z ostrego kąta.

55'

Świetna akcja Napoli. Napędził to Petagna, zagrał na wolne pole do Elmasa, ten od razu szukał na piątym metrze Mertensa, jednak Belg nie trafił czysto w piłkę i uderzył minimalnie niecelnie.

1
1
54'

Tak jak w pierwszej połowie, tak i teraz - Sampdoria szybko i bardzo łatwo traci piłkę. I tak jest praktycznie non stop.

53'

Absolutnie nie widać, która z drużyn prowadzi, a która przegrywa. Napoli za wszelką cenę chce zdobyć drugą bramkę, by uspokoić sytuację.

1
51'

Kolejna długo budowana akcja przez gospodarzy. Di Lorenzo przyjął piłkę na klatkę i uderzył z szesnastu metrów, jednak nie trafił w bramkę.

49'

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Napoli przeważa i w zasadzie cały czas przebywa na połowie Sampdorii.