Puchar Francji: 1/16 finału
02 sty 2022 21:00
89'

Matteo Guendouzi miał w tym meczu kilka dobrych szans, ale brakuje mu skuteczności. Teraz spudłował szczupakiem.

8
1
1
1
88'

Ciekawa próba Payeta z większej odległości, lecz piłka poleciała nad poprzeczką.

2
87'

Marsylczycy nadal w ataku pozycyjnym, ale tempa nie forsują.

1
1
1
1
1
85'

Olympique Marsylia. Schodzi: Luan Peres. Wchodzi: Jordan Amavi.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Luan Peres #5
1
85'

Olympique Marsylia. Schodzi: Duje Caleta-Car. Wchodzi: Alvaro Gonzalez.

Alvaro Gonzalez #15
2
85'

Olympique Marsylia. Schodzi: William Saliba. Wchodzi: Leonardo Balerdi.

Leonardo Balerdi #13
William Saliba #3
1
1
1
82'

US Chauvigny. Schodzi: Arsene Nsiete. Wchodzi: Hugo Kingue-Ekedy.

Hugo Kingue-Ekedy #15
Arsene Nsiete #9
1
1
82'

US Chauvigny. Schodzi: Antoine Lerbet. Wchodzi: M'Bemba Diaby.

M'Bemba Diaby #13
Antoine Lerbet #6
2
1
1
1
81'

US Chauvigny. Schodzi: Dylan Biaka. Wchodzi: Pierre Plat.

Pierre Plat #14
Dylan Biaka #7
2
1
80'

Gol! Strzelił Amine Harit. Asystował mu Gerson.

0:3! Gerson "wyciągnął" z bramki Caillauda, wycofał piłkę do Harita, a ten trafił do siatki po rykoszecie.

2
79'

Caillaud wyszedł na przedpole i zapobiegł sytuacji sam na sam z Kamarą.

1
74'

Bardzo aktywny po wejściu na boisku jest Harit, który teraz dośrodkował na 5. metr, skąd obok słupka uderzył Matteo Guendouzi. Dużo szczęścia mieli gospodarze.

2
1
2
2
1
71'

Arkadiusz Milik chciał zaskoczyć obrońcę, zaatakował go z tyłu, odbierając piłkę, ale już po chwili złapał ją bramkarz US Chauvigny i nic z tego nie wyszło.

5
3
4
71'

Matteo Guendouzi wypatrzył na prawym skrzydle Harita, ale ten wpadł na dwóch obrońców i stracił piłkę.

3
1
1
67'

US Chauvigny. Schodzi: Amine Ramdane. Wchodzi: Khalil Aounallah.

Khalil Aounallah #18
Amine Ramdane #11
1
1
1
67'

Olympique Marsylia. Schodzi: Luis Henrique. Wchodzi: Amine Harit.

Luis Henrique #11
1
2
2
65'

Z boiska niestety wieje nudą, bo marsylczycy nie czują już żadnego zagrożenia ze strony rywala, a sami nie do końca mają ochotę grać na sto procent.

3
1
2
62'

Olympique cały czas w ataku pozycyjnym. Tylko od drużyny Jorge Sampaoliego zależy, jak wysoko wygra ten mecz.

4
1
57'

Cengiz Under zablokowany przy próbie strzału z 17 metrów.

1
1
1
1
56'

US Chauvigny. Schodzi: Benoit Chevrier. Wchodzi: Karamba Keita.

Karamba Keita #12
Benoit Chevrier #8
2
1
55'

Matteo Guendouzi podał na czystą pozycję do Kamary, ale ten fatalnie chybił z ostrego kąta. Powinno być 0:3.

1
1
54'

Arkadiusz Milik wdał się w małą przepychankę z jednym z zawodników US Chauvigny. Skończyło się na słownym upomnieniu od sędziego.

4
4
3
1
1
51'

Aktywny od początku drugiej połowy Payet uderzył w mur z rzutu wolnego z 24 metrów.

1
1
1
50'

Nic się nie zmienia w obrazie gry. Olympique dominuje, nie narzucając jednak szaleńczego tempa. V-ligowiec stara się przede wszystkim o to, by nie przegrać zbyt wysoko.

2
1
1
47'

Dimitri Payet chciał lobować bramkarza gospodarzy, jednak posłał piłkę za nisko i głową zatrzymał ją jeden z obrońców.

2
1
1
46'

Gramy dalej.

1
1
1
43'

Nieźle z dystansu uderzył Nsiete. Soczysta próba, ale Steve Mandanda nie miał problemów z interwencją.

3
1
4
41'

Gol! Strzelił Cengiz Under. Asystował mu Gerson.

0:2! Spod końcowej linii przytomnie dośrodkował Gerson, a egzekucję wykonał mocnym płaskim strzałem Under. Modelowa akcja faworyta, przyjemnie się to oglądało.

4
39'

Caillaud przeciął dośrodkowanie z lewego skrzydła. Znów było gorąco pod bramką V-ligowca.

1
1
36'

Nieudolne wyjście z kontrą gospodarzy i szybka strata.

1
1
33'

Marsylczycy dopięli swego dość niskim nakładem sił i raczej kontrolują boiskowe wydarzenia.

1
1
2
30'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Luan Peres.

1:0 dla Olympique! Z lewego skrzydła dokładnie dośrodkował Peres, a świetnie do strzału złożył się Milik. Polak posłał piłkę przy dalszym słupku i Caillaud był bez szans.

Asysta:
185
111
101
70
50
28'

Kapitalną okazję miał niekryty Matteo Guendouzi, jednak z kilku metrów główkował w boczną siatkę!

1
3
1
4
1
26'

Olympique dłużej jest przy piłce, przeważa, jednak niewiele z tego wynika. Momentami można odnieść wrażenie, że goście podeszli do tego meczu zbyt lekko. Każdy z zawodników chce błysnąć, zrobić coś sam i efekty są kiepskie.

1
1
22'

Arkadiusz Milik ruszył do długiego podania, jednak nie miał żadnych szans dojść do piłki. Zabrakło dokładności.

1
2
2
3
3
21'

Z dystansu wysoko nad bramką uderzył Cengiz Under. Zupełnie nieprzygotowana, beznadziejna próba.

19'

Postraszył V-ligowiec. Najpierw Steve Mandanda uprzedził w polu karnym Bapaume, a po chwili defensywa Olympique zablokowała groźne uderzenie Nsiete z 14 metrów.

1
1
14'

Arkadiusz Milik! Uderzył płasko w kierunku dalszego rogu i chybił nieznacznie.

5
4
3
1
1
14'

Gospodarze przetrwali już niemal kwadrans i zrobili to w niezłym stylu. Na razie nie do końca widać cztery klasy różnicy, jaka dzieli na co dzień oba zespoły.

1
1
1
13'

Teraz Cengiz Under dośrodkował z prawego skrzydła za plecy Milika.

10'

Dobra szansa gości, ale bramkarz Chauvigny poradził sobie ze strzałem Undera z ostrego kąta.

1
1
6'

Nie ma na razie miażdżącej przewagi faworyta. Gospodarze oddali nawet pierwszy celny strzał z dystansu (choć niegroźny).

1
3'

Arkadiusz Milik już mógł mieć gola, ale po rzucie rożnym w ogromnym zamieszaniu zatrzymał go bramkarz.

2
6
1
1
2
1'

Zwycięzca tej potyczki zmierzy się w kolejnej rundzie ze Stade Brestois 29.

1
1
Która drużyna awansuje do 1/8 finału?
US Chauvigny
20:58

Rywalem Olympique jest US Chauvigny, które występuje na co dzień na piątym poziomie rozgrywkowym we Francji.

1
1
20:58

Sędzia: Jerome Brisard.

20:53

W poprzedniej rundzie, gdy marsylczycy pokonali u siebie Cannet Rocheville 4:1, reprezentant Polski ustrzelił hat-tricka.

1
20:51

Arkadiusz Milik znalazł się w podstawowym składzie Olympique Marsylia na mecz, którego stawką jest awans do 1/8 finału Pucharu Francji.