Japonia. Schodzi: Yuto Nagatomo. Wchodzi: Miki Yamane.

Żółtą kartkę otrzymał Neymar za przytrzymanie przeciwnika.

79'

Prawie 64 tysiące kibiców na trybunach.

77'

Gol! Strzelił Neymar.

W 77. minucie Neymar strzelił gola na 1:0 dla Brazylii z rzutu karnego przyznanego za faul Wataru Endo na Richarlisonie. Gwiazda Canarinhos skradała się do piłki w swoim stylu i raz jeszcze wyczekała na ruch bramkarza. Później skierowanie piłki w odsłonięte miejsce było banalnym zadaniem.

Brazylia
3
2
2
76'

Rzut karny dla Canarinhos! Wataru Endo sfaulował Richarlisona.

2
2
73'

Japonia. Schodzi: Takumi Minamino. Wchodzi: Kaoru Mitoma.

Kaoru Mitoma #15
73'

Japonia. Schodzi: Junya Ito. Wchodzi: Ritsu Doan.

Ritsu Doan #21
Junya Ito #14
71'

Brazylia. Schodzi: Fred. Wchodzi: Richarlison.

71'

Brazylia. Schodzi: Dani Alves. Wchodzi: Thiago Silva.

69'

Prosta pomyłka techniczna zepsuła atak Japonii.

67'

Japonia. Schodzi: Kyogo Furuhashi. Wchodzi: Daizen Maeda.

Daizen Maeda #24
66'

Dwa podania w pole karne reprezentacji Japonii. Należało im się lepsze wykończenie. Ani Neymar, ani po chwili Gabriel Martinelli nie zatrudnili strzałem Shuichiego Gondę. Nadal bezbramkowo.

63'

Brazylia. Schodzi: Raphinha. Wchodzi: Gabriel Jesus.

60'

Przekombinowana akcja Neymara.

58'

Podobnie jak w pierwszej połowie, po kilkunastu minutach odpowiedzieli atakiem gospodarze. Także Japonia potrafiła przeprowadzić akcję kombinacyjną, ale zabrakło podsumowania.

56'

Kolejna akcja pozwoliła na oddanie strzału Raphinhi, ale temu z kolei zabrakło dokładności.

54'

Żółtą kartkę otrzymał Daichi Kamada za faul na Neymarze.

Daichi Kamada #9
Japonia
53'

W 53. minucie Brazylia przeprowadziła efektowną kombinację wewnątrz pola karnego przeciwnika. W ostatniej fazie Fred uruchomił podaniem nadbiegającego Neymara, a uderzenie jednego z mistrzów olimpijskich zostało wybite na korner.

49'

Akcja przeprowadzona z wykorzystaniem prawego skrzydła i ustawionego tam Freda. Próba uruchomienia centralnie ustawionego Neymara, jednak piłka została sprzątnięta sprzed noga gwiazdora Paris Saint-Germain.

48'

Niezmiennie gospodarze poniewierają faulami Neymara.

czas Druga połowa
46'

Japonia. Schodzi: Genki Haraguchi. Wchodzi: Daichi Kamada.

komentarz

Brazylia rozpoczęła energicznie mecz towarzyski w Tokio, ale całościowo pierwsza połowa nie była prosta dla podopiecznych Tite. Nie potrafili oni przekuć przewagi optycznej w ani jednego gola, a od czasu do czasu musieli bronić się przed atakami Japonii. Po 45 minutach jest bezbramkowo w Tokio.

45'

Doliczona minuta.

41'

Żółtą kartkę otrzymał Wataru Endo za faul na Viniciusie Juniorze.

39'

Kolejna szansa na pokonanie bramkarza Japonii z rzutu wolnego. Neymar pozwolił kompanowi z reprezentacji na oddanie strzału. Raphinha kopnął piłkę nieznacznie niedokładnie i przeleciała ona obok muru i bramki.

37'

Neymar próbował strzelić gola z rzutu wolnego, ale trafił prosto w stojącego w pobliżu muru Mayę Yoshidę.

35'

Żółtą kartkę otrzymał Raphinha za niesportowe zachowanie.

2
32'

Kyogo Furuhashi był kolejnym Japończykiem, który próbował pokonać Alissona strzałem głową po dośrodkowaniu. Ponownie fiasko, jednak obrońcy reprezentacji Brazylii nie rządzą tym razem w powietrzu.

30'

Na zakończenie drugiego kwadransa meczu faulował Raphinha.

27'

W ostatnich minutach dwa uderzenia oddane przez podopiecznych Tite. Casemiro nie przymierzył w bramkę przeciwnika po wrzutce z rzutu wolnego, a poprawka Neymara została obroniona z wyczuciem przez Shuichiego Gondę.

25'

Przewinienie na Neymarze w centrum pola.

24'

Ostrzeżenie dla Canarinhos po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka spadła na głowie jednego z reprezentantów Japonii, tyle że uderzenie było nieczyste i zostało tylko odprowadzone poza boisko przez Alissona.

21'

Dłuższe rozegranie zespołu z Azji.

19'

Trzeba było trochę poczekać na kolejną sytuację podbramkową Brazylii. Dani Alves rozegrał akcję z Raphinhą na prawej stronie boiska. Zakończyła się ona uderzeniem celnym, ale skoncentrowany na posterunku bramkarz Japonii nie pozwolił na wylądowanie piłki w sieci.

14'

Kibice w Tokio reagują euforycznie na każde udane zagranie gospodarza. Publiczność stara się dodać otuchy reprezentantom Japonii. Ci na razie zagrozili Brazylii jednym rozegraniem rzutu wolnego, ale nie podsumował go strzałem do bramki Ko Itakura.

12'

Skuteczna interwencja w obronie Casemiro.

10'

Ko Itakura wbiegł w pole karne przeciwnika i próbował strzelić zaskakującego gola Brazylijczykom po wrzutce z rzutu wolnego. Nie dość jednak, że defensorowi zabrakło dokładności, to jeszcze był na spalonym. Dlatego piłka została przyznana gościom.

5'

Kolejna akcja podopiecznych Tite została przeprowadzona na prawej stronie boiska. Doszło tam do nieporozumienia Lucasa Paquety oraz Raphinhi, dlatego piłka uciekła reprezentantom Brazylii poza plac.

2'

Brazylia w żółtych koszulkach, niebieskich spodenkach oraz białych getrach. Już pierwsza akcja Canarinhos mocno zapowiadała zdobycie prowadzenia. Neymar uruchomił ciekawym podaniem Lucasa Paquetę, a uderzenie byłego kompana Krzysztofa Piątka z Milanu zatrzymało się na słupku.

11:41

W drugim meczu towarzyskim w Azji reprezentacja Brazylii zagra z Japonią. Po przekonującym zwycięstwie z Koreą Południową, podopieczni Tite nie zamierzają zatrzymywać się. Do zaplanowanego na przełom listopada i grudnia mundialu przystąpią oni w roli poważnych kandydatów do zdobycia mistrzostwa świata.