(1:0)
Zakończony
Arabia Saudyjska
komentarz

Mamy to! Polacy długo nie zachwycali, ale zwycięzców się nie sądzi. Pokonaliśmy Arabię Saudyjską 2:0 i jesteśmy póki co liderem grupy C

99
27
3
4
3
90+6'

Jeszcze strzał rozpaczy Mohammeda Kanno, na szczęście obok słupka!

216
140
22
20
30
90+6'

Co to było? Wyjście naszych, gdzie Polacy sami sobie przeszkadzali. Wcześniej był raczej spalony. Oni to wiedzieli!

45
56
29
21
50
90+5'
35
90+4'

Świetnie, sędzia zatrzymał nam kontrę, bo rywal leżał. Bez sensu. Tutaj nie było urazu głowy.

52
34
22
21
201
90+4'

Dwie dobre interwencje Glika w naszym polu karnym. Już połowa doliczonego czasu za nami.

268
69
20
8
16
90+3'

Frankowski z naszego pola karnego na uwolnienie. Niepotrzebnie.

86
40
21
18
44
90+2'

Nie schodzimy z połowy rywala. Minuty płyną, księgowi powoli punkty dolicza. Weźmy je bez podatku.

256
112
19
14
20
90'

Jeszcze 7 minut emocji przed nami.

120
71
42
28
114
90'

Lewandowski sam na sam z bramkarzem, piłkę chciał przerzucić ponad bramkarzem, ale zabrakło dokładności i szczęścia!

229
76
47
81
74
88'

Arabia Saudyjska jeszcze czegoś szuka. Być może o tym 2:0 coś więcej wiedzą.

80
214
22
20
30
87'

Mogło być groźnie pod naszą bramką, ale celny strzał nie pozwolił obrońca.

144
52
15
9
18
87'

Cały czas po głowie chodzą nam słowa: 2:0 to niebezpieczny wynik. A któż to powiedział, no kto?

111
86
17
6
22
85'
Nasser Al-Dawsari #24
22
25
14
17
22
85'
17
85'

Kamiński dynamicznie, ale sędzia uznał, że faulował.

35
12
18
11
38
84'

Idziemy po więcej. Rywale już nie wierzą. Nie możemy im tej wiary przywrócić!

284
99
16
10
16
82'

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Fatalnie piłkę rozegrali rywala. Abdulellah Al-Malki nie opanował jej. Przejął ją Lewandowski i w sytuacji sam na sam dał na prawdopodobnie spokój w końcówce! 2:0! Po bramce pojawiły się w oczach Polaka łzy.

2141
656
96
53
80
81'

W końcu Polacy, dośrodkowanie z linii końcowej z prawej strony. Główkował Piątek, ale daleko od bramki.

120
52
18
25
19
80'

Mocne dogranie w nasze pole karne. Na szczęście nikt nie przeciął podania.

7
78'

Znowu nasi obrońcy niczym dzieci we mgle. Płasko uderzył Saud Abdulhamid, na szczęście tuż obok słupka!

44
53
30
38
136
77'

Chcąc mieć mniej stresów musimy skontrować rywala i zamknąć mecz.

170
40
12
12
19
76'

Abdulelah Al-Amrizderzył się z Piątkiem. Boli go bark, ale będzie dobrze.

41
67
16
20
16
75'

A pan Wojciech rozgrywa koncert. W polu karnym łapie wszystko. Tam nawet mucha nie przeleci.

311
125
15
13
16
75'

Lewandowski wybiegał sam naprzeciwko bramkarza, który daleko przed polem karnym uratował zespół.

83
31
16
17
29
73'

Zagranie do Lewandowskiego, strzał został zablokowany. Po chwili zabrakło dobrych rozwiązań Polaków.

43
26
11
25
38
71'

Lewandowski pokopany przez rywala, który podszedł. - Panie Robercie, serdecznie przepraszam. Proszę o koszulkę.

44
151
24
26
52
71'
6
69'

Salem Al-Dawsari uderzył z ok. 16 metrów. Szczęsny prezentuje formę jak my przed maturą w 1979.

143
178
17
11
15
68'

...muszą jeszcze trochę poćwiczyć. Uderzał Nawaf Al-Abed, trafił w mur.

68
119
11
16
15
67'

Rzut wolny dla Arabii Saudyjskiej z ok. 22 metrów. Podobno rywale trenowali uderzenia i...

27
37
23
21
86
66'

Cash zasadził kopniaka rywalowi. Polak wciąż na boisku, ale sędzia w końcu nie wytrzyma.

36
105
14
16
30
66'

- Strzelaj w łopony! A nie! Teraz Lewandowski przed szansą, ale piłka trafiła w słupek!

51
126
19
35
31
65'
Sultan Al-Ghanam #2
14
10
12
8
7
65'

Trochę aktywniej z przodu po zmianach, ale nie możemy cały czas się bronić.

44
19
11
17
10
63'

- W instrybutor nie traf. No i nie trafił. Dośrodkował z lewej strony Frankowski, a Mlik głową uderzył w poprzeczkę! Centymetry!

68
187
37
50
50
62'
30
19
37
89
30
62'

Kolejna próba naszych rywali, dogranie z prawej strony na szczęście niecelne.

27
16
6
8
18
61'

Prosta strata Kiwiora, rywale doszli do uderzenia, ale ponad bramką. Musimy być bardziej czujni, bo zaraz będzie płacz.

38
28
13
18
68
60'

Wracamy z bardzo dalekiej podróży. W prosty sposób w polu karnym z piłką znalazł się Firas Al-Buraikan, ale huknął ponad!

43
42
14
17
51
59'

Czekamy na rywala, ale po przejęciu piłki staramy się z nią ruszyć. Arabia Saudyjska musi zacząć ryzykować w tyłach.

48
21
12
10
11
58'

Bereszyński dogrywał z lewej strony, ale zbyt mocno i piłka nie dotarła do żadnego z Polaków.

40
24
16
25
59
58'

Nie szarżujemy z przodu. Rozważamy każdy krok. Niczym prem..., a nie. Polacy w ataku!

68
48
13
10
19
57'

Murujemy, ale czy to ma sens? Jeśli skontrujemy i będzie 2:0 to tak.

77
40
16
18
20
55'

Chaos w naszej obronie. Nagle Salem Al-Dawsari uderzył z pięciu metrów. W bramce mamy jednak Szczęsnego, który broni wszystko!

236
58
25
13
26
55'

Salem Al-Dawsari uderzył sprzed pola karnego. Daleko od bramki.

51
47
9
9
27
53'

Krychowiak ponownie poturbowany. W środku pola na Polaka wpadł rywal.

22
61
25
16
40
53'

Arabia Saudyjska stara się wrzucać piłki za plecy obrońców. Podobnie grają Polacy.

26
21
13
12
16
51'

Mohammed Kanno uderzył przewrotką, ale wyszło jak na wf-ie w klasie piątej.

23
192
10
4
12
51'

Trochę zagubiony po prawej stronie był przed momentem Cash, ale Polaków uratował wracający Milik.

48
21
10
10
10
50'

Mohammed Kanno trafił głową w głowę Lewandowskiego. Zabolało. Polaka nie.

38
121
17
16
13
49'

Zagranie do Zielińskiego, bramkarz rywali wyszedł przed pole karne i uratował swój zespół.

35
20
14
16
29
48'

Złe zagranie Nawafa Al-Abeda. Piłkę wybił pierwszy z naszych graczy.

34
14
11
11
13
47'

Krychowiak rak wychodził z kontrą, że kilka metrów przed naszym polem karnym sfaulował rywala. Bez sensu zachowanie.

19
52
10
13
42
47'

Arabia Saudyjska w ataku. Musimy być skoncentrowani. Przed momentem rywale wywalczyli rzut rożny.

14
20
19
12
13
czas Druga połowa
46'
komentarz

Długo niewiele na to wskazywało, ale prowadzimy z Arabią Saudyjską!

414
120
24
18
18
45+10'

Kontra Polaków, Lewandowski jednak nie dał rady odegrać do Krychowiaka.

68
46
20
42
28
45+9'

Zagranie w pole karne, niewiele brakowało, aby Milik doszedł do piłki.

202
61
28
29
21
45+8'

Chcemy dotrwać do przerwy. Z rywalami trzeba się jednak obchodzić jak z jajkiem.

133
82
19
15
31
45+7'

Abdulellah Al-Malki zaczął udawać, że dostał po szczęce od Zielińskiego. To chyba plan Arabii Saudyjskiej. Sędzia nie dał się nabrać.

223
111
24
24
49
45+5'

Akcja rywali lewą stroną, dośrodkowanie wybili obrońcy. Nie możemy dać Arabii Saudyjskiej tlenu.

196
64
20
19
27
45+4'

Patrzymy na powtórki, przy dobitce Mohammeda Al-Breika Szczęsny zachował się K A P I T A L N I E!

546
130
30
25
38
45+4'

Sfrustrowani rywale, kolejna kartka dla Arabii Saudyjskiej.

Abdulelah Al-Amri #4
234
62
17
17
19
45+3'

Jeszcze trochę grania przed nami. Arabia Saudyjska stara się wyrównać, ale morale naszych rywali spadło.

216
69
30
19
25
45+1'
NIESTRZELONY KARNY

Fantastyczny Szczęsny! Polak obronił strzał i w jeszcze lepszym stylu dobitkę! Na rękach będziemy go nosić!

1666
502
83
68
80
45'

Sędzia doliczył 10 minut.

65
130
57
35
162
45'

Rzut karny dla Arabii Saudyjskiej. Faulowal Bielik. #$%$%&

83
160
51
105
446
44'

To będzie karny. Tak to wygląda.

48
57
17
43
211
44'

Tymczasem sędzia biegnie do monitora.

28
36
26
22
81
43'

Teatrzyk przeciwników w naszym polu karnym. Saleh Al-Shehri poczuł stopę naszego zawodnika i runął na murawę.

27
69
13
17
54
42'

Arabia Saudyjska w małym szoku. To musimy wykorzystać, szkoda, że nerwowo gramy po przejęciu piłki.

81
49
17
15
20
41'

Mogło być 2:0, ale Milik nie był w stanie dojść do piłki! Szkoda, bo rywal mógł być na deskach.

140
82
37
61
37
39'

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Asystował mu Robert Lewandowski. Tzn. zawsze wierzyliśmy w naszych! Mamy to! Z prawej strony dogrywał Cash, ale Lewandowski skiksował. Polak jednak opanował piłkę i zagrał do Zielińskiego, który huknął pod poprzeczkę! 1:0!

1682
485
121
50
66
39'

Saud Abdulhamid biegł i zatrzymał się na bandach za bramką. Wielkie oczy zrobili przerażenie reporterzy.

22
47
12
9
12
38'

Zbliżamy się do półmetku naszych występów (!) w grupie. Powoli przypominamy sobie brzmienie: Polacy nic się nie stało!

33
114
11
11
31
37'

Odczuł starcie zawodnik Arabii Saydyjskiej. Na boisko wróci, ale Ali Al-Bulaihi musi mieć założony opatrunek.

41
28
9
17
14
36'

"Lewy" potężną stopą przypadkowo nadepnął rywala, który będzie miał co wnukom pokazywać. - Widzisz wnusiu tu mnie trafił Pele, tzn. Lewandowski. - WOW!

33
207
10
15
40
35'

Lewandowski w polu karnym walczył o piłkę, prawie ją odebrał. Zabawę zepsuł sędzia odgwizdując faul Polaka.

38
99
23
30
53
35'

Długo konstruujemy swoje akcje. Kilka podań i w końcu laga pod pole karne. Tak, mamy plan!

39
158
17
23
29
33'

Ponownie mamy problemy, dogranie z prawej strony. Saleh Al-Shehri już przykładał głowę do piłki, zabrakło mu niewiele!

27
61
20
18
30
32'

Arabia Saudyjska przy piłce. Metodą dedukcji można dojść do tego, że my nie.

34
174
17
19
35
30'

Rywalowi coś się pomieszało, Mohammed Kanno nie potrafił dojść do piłki i zagrał ją ręką. Dziwne zachowanie. - Widziałeś co on robi, siatkówka - ktoś krzyknął z trybun.

29
113
11
8
12
30'

Dwa kwadranse za nami. Trzymamy 0:0. Ktoś powiedział, że w 1982 roku też tak zaczynaliśmy.

29
129
12
13
18
29'

Trochę chaosu w środku pola. W końcu sędzia uznał, że jeden z naszych był faulowany. Trochę lepiej prezentujemy się w ostatnich minutach. Trochę.

53
96
17
16
14
28'

Kartka dla jednego z członków sztabu Arabii Saudyjskiej. Rzucił mięsem (wołowym) w kierunku sędziego.

53
254
25
12
9
27'

Kontra Arabii Saudyjskiej, nasi trochę panicznie w obronie, ale uratowali kraj! Wcześniej Bielik staranował rywala, na szczęście sędzia kolejnej kartki mu nie pokazał.

24
57
7
5
9
26'

Dogranie z rogu, głową uderzał Bielik, w ostatniej chwili rywali uratował obrońca!

62
20
17
22
26
26'

Wysoki, ale dość anemiczny, pressing Polaków. Piłkę Polacy przejęli, jednak zabrakło zdecydowania.

22
30
6
15
18
25'

Zagranie do Frankowskiego, ale dobrze obrona przeciwników. Nie będzie nawet kornera, ofiarnie walczą zawodnicy z Arabii Saudyjskiej.

34
25
11
15
30
24'

Dobrze w defensywie Bereszyński. Arabia Saudyjska nie pozwala nam na zbyt wiele.

38
52
17
23
19
23'

Trudny początek za nami. Mówiliśmy, że Arabia Saudyjska groźna, itd. Jednak można było mieć nadzieję, że zagramy coś z przodu. Tymczasem cały czas bliżej gola rywale.

8
21'

Kartkę dostali za to rywale.

106
58
14
12
19
21'

- Arabski Maciej Skorża oczywiście wykrzyczał, że "to jest czerwona kartka". Fatalne zachowania Casha. Mamy szczęście.

20
32
4
5
20
20'

Cash staranował rywala. Za moment nasz zawodnik będzie pod prysznicem.

48
146
20
18
38
19'

W kartkach gromimy rywali. Faul taktyczny Milika. Oby tak dalej, będzie na co zrzucić porażkę.

35
149
17
21
70
18'

- Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa - to Krychowiak po kolejny ostrym wejściu rywala w środku pola.

25
119
14
15
35
18'

Dogranie z rzutu wolnego, Szczęsny zachował spokój i piłkę pewnie złapał. Za wysoko dla rywali.

70
30
18
15
23
16'

Polacy - kolekcjonerzy. Sypie się.

50
117
18
26
104
15'

Ostro Kiwior w środku pola i prowadzimy w kartkach.

38
74
9
23
88
15'

Kwadrans za nami. Po losowaniu o tej porze widzieliśmy już skromne 2:0. Teraz cieszymy się, że jest 0:0.

19
77
8
9
14
14'

Zastanawiamy się jaki jest plan Polaków na ten mecz. Macie jakiś pomysł? Kontra i laga nie za bardzo.

12
105
11
11
17
13'

Pierwsze ostrzeżenie. Kolejna próba rywali prawą stroną. Mohammed Kanno uderzył z pola karnego, Szczęsny na korner! Uff!

32
43
16
13
59
12'

Po przejęciu piłki Milik mógł znaleźć się sam na sam z bramkarzem. Sędzia jednak wrócił do momentu, kiedy faulował Cash.

16
15
7
14
31
11'

Krychowiak ucierpiał. Krzyk, płacz, łzy, ale wstał.

19
172
16
6
12
11'

Indywidualna akcja Mohammed Kanno, w ostatniej chwili uratowali nas obrońcy, a dokładniej Kiwior.

18
41
8
7
18
10'

Z lewej strony w pole karne dogrywał Bereszyński. Piłkę starał się przyjąć Zieliński, ale uprzedził go obrońca.

23
12
10
15
31
9'

Cash chciał podawać do Szczęsnego, ale obok Polaka pojawił się rywal. Piłki nie straciliśmy. Na razie więcej z gry mają rywale.

13
38
6
13
22
8'

Dogranie z kornera, cało wyszliśmy z opresji. Po chwili ponownie.

26
34
7
10
12
8'

Mohammed Al-Breik przymierzył z dystansu, trafił w plecy Krychowiaka. Piłka ponad bramką wyszła na korner.

19
25
10
16
14
6'

Kiwior daleeeeeeko do Milika. Po chwili dogranie Zielińskiego nie doszło do Polaków. Kolejna wrzutka Casha była już zła. Mohammed Al-Owais piłkę złapał.

15
32
12
10
17
5'

Jeszcze nie gościliśmy pod bramką Arabii Saudyjskiej. Na razie musimy być uważni w defensywie.

22
73
15
15
25
4'

Akcja lewą stroną, rywale już byli w naszym polu karnym. Glik wybił piłkę.

56
25
10
14
27
3'

Naszym skończyło się boisko. Na szczęście w okolicach jego środka. Już widać, że nasi rywale to nie San Marino.

18
66
9
8
9
2'

Saudyjczycy już zamarzyli o karnym. Sędzia nakazał grać dalej.

14
43
7
7
13
2'

Zieliński dziabnął rywala po nogach. - Ej, Piotruś! Raz jeszcze i lecimy do szatni - to sędzia do naszego.

19
32
8
10
7
1'

Lewandowski już lekko przytarty. Na szczęście ustał ostrzejsze wejście rywala.

31
33
15
10
16
1'