PKO Ekstraklasa: 21. kolejka
20 lut 2023 19:00
komentarz

Koniec meczu! Bezbramkowy remis w Radomiu. Radomiak wciąż nie stracił gola w 2023 roku.

2
2
90+4'

Machado popsuł kontrę w przewadze liczebnej w ostatniej akcji meczu.

3
3
2
90+2'
5
90+1'

Kontratak Jagiellonii. Imaz przebiegł kilkanaście metrów, oddał piłkę do Stojinovicia, a ten ją stracił przed polem karnym.

4
3
2
3
3
90'

Sędzia doliczył minimum trzy minuty.

5
3
2
2
88'

Bortniczuk szukał strzału z dystansu, lecz został zablokowany.

4
4
4
2
3
88'

Machado zbyt agresywnie walczył o piłkę w polu karnym Jagiellonii i faulował przeciwnika.

1
1
1
3
2
86'

Strzał rozpaczy Jakubika z dystansu. Przynajmniej kontry nie będzie.

2
4
2
1
1
84'

Roberto Alves nie zagra w kolejnym meczu. To jego czwarta żółta kartka w tym sezonie.

6
6
1
1
1
84'
Radomiak Radom
4
3
1
2
2
82'

Wrzutka z lewej strony w pole karne, ale Rocha tak przyłożył głowę do piłki, że wybił ją z "szesnastki".

4
4
1
1
1
81'

Zablokowane dośrodkowanie Machado z nieprzygotowanej pozycji. Kolejny nieudany atak Radomiaka.

4
2
1
1
3
78'

Czekamy na jakiekolwiek konkrety, choćby namiastkę emocji. Póki co niestety się na to nie zanosi.

2
3
3
77'
ZMIANA
6
4
2
2
2
76'

Złe przyjęcie Bortniczuka sprawiło, że nic nie wyszło z dobrze zapowiadającej się kontry gości.

1
2
1
2
74'

Machado przewrócił się tuż przed polem karnym, protestował, domagał się podyktowania rzutu wolnego, ale sędzia pokazał, by grać dalej.

2
3
1
1
1
73'

Przypomnijmy, Radomiak i Jagiellonia jeszcze nie przegrały w 2023 roku. Co więcej, Radomiak nie stracił jeszcze ani jednego gola.

2
1
2
71'

Najpierw tylko wiało, teraz i wieje i pada. Warunki do gry coraz bardziej wymagające.

1
1
2
3
69'

Strzał Rochy zza pola karnego zablokowany. To jedna z niewielu szans Radomiaka po przerwie.

2
2
1
1
1
68'

Beznadziejnie wykonany rzut rożny przez Stojinovicia. Piłka poleciała w boczną siatkę. Miało to związek z silnie wiejącym wiatrem.

3
2
1
1
2
67'

Świetna okazja dla Jagiellonii, ale strzał Romanczuka z kilku metrów ofiarnie zablokował Cichocki na linii bramkowej!

2
1
1
2
4
64'

O ile w pierwszej połowie spotkanie momentami mogło się podobać, o tyle po przerwie ma to niewiele wspólnego z grą w piłkę nożną.

1
1
3
3
63'

Jagiellonia zdała sobie sprawę, że gra z wiatrem i stara się zepchnąć Radomiaka do defensywy, natomiast ewidentnie brakuje jakości w przedniej formacji.

1
1
1
2
2
60'

Coraz mocniej wieje wiatr. Kobylak miał problem z normalnym wybiciem piłki z piątki.

2
3
3
2
2
59'

Z obu stron trwa festiwal bardzo niecelny strzałów z dystansu. Widok dość komiczny.

1
1
2
3
56'

A teraz Nene z dystansu z jeszcze dalszej odległości. Może miał jakiś zakład ze Skrzypczakiem, kto kopnie wyżej?

1
1
2
1
2
56'

Nieudany strzał Skrzypczaka z woleja z ok. dwudziestu metrów. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

2
2
1
2
3
54'

Żenująca próba wymuszenia rzutu karnego przez Bidę. Oczywiście sędzia Przybył nie dał się na to nabrać, natomiast spokojnie mógł pokazać kartkę.

6
4
1
1
2
53'

Długie podanie w kierunku Bidy. Wydawało się, że będzie dobra okazja dla gości, ale zabrakło bardziej dynamicznego startu do piłki.

1
1
2
51'

Strata Jagiellonii, Cayarga był sprytniejszy od Romanczuka i wbiegł przed rywala, a następnie został uderzony w twarz. Dziwne, że bez kartki, bo sytuacja była podobna do tej z Rochą i Puerto.

3
3
2
2
1
49'

Radomiak gra pod wiatr w drugiej połowie, a mimo to od 46. minuty to gospodarze przeważają.

2
2
2
3
4
47'

Ciekawa centra w wykonaniu Jakubika, wystarczyło przyłożyć głowę na piątym metrze, ale nie ruszył agresywniej na piłkę Rocha.

2
2
1
3
2
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

2
2
2
czas Druga połowa
komentarz

I koniec pierwszej połowy. Niewiele się działo, ale w końcówce Radomiak powinien objąć prowadzenie. Goście są trzymani przy życiu przez własnego bramkarza.

3
2
3
1
2
45'

Sędzia doliczył minimum jedną minutę.

2
2
1
1
1
44'

Jak tu nie jest 1:0?! Świetna szansa Radomiaka! Dośrodkowanie Semedo, ale nastepnie koncert dał Alomerović! Najpierw obronił strzał głową Rochy, a po chwili jeszcze dobitkę Abramowicza!

9
4
4
3
3
43'

Miękka wrzutka Cestora w kierunku dalszego słupka. Doszedł do strzału głową Jakubik i sporo szczęścia miał tym razem Alomerović, bo nie złapał piłki w ręce, tylko została mu ona między nogami.

2
2
2
1
1
41'

Alomerović ponownie łapie piłkę na piątym metrze po centrze Machado. Dużo takich akcji w tym meczu. Niby coś się dzieje, a kończy się w podobny sposób.

2
2
1
39'

Lekki strzał Romanczuka z narożnika pola karnego. Kobylak przypilnował bliższego słupka.

1
1
1
1
2
38'

Wrzutka z prawej strony w pole karne Jagiellonii, ale Alomerović skutecznie wyszedł na przedpole i złapał piłkę. Rocha nie miał szans, by cokolwiek zrobić.

3
3
1
36'

Poirytowani kibice w Radomiu, bo obejrzeli kolejny niecelny strzał z dystansu. Tym razem spróbował szczęścia Semedo po szybkiej kontrze.

2
2
1
1
1
34'

Zdaniem sędziego Rocha faulował Puerto. Zawodnik Jagiellonii trafiony łokciem w twarz.

1
2
1
3
34'
4
5
1
1
3
33'

Pierwsze dziś udane dośrodkowanie Wdowika. Doszedł do strzału głową Bida, a właściwie został trafiony piłką. Bez żadnych problemów Kobylak.

4
2
1
2
30'

Niecelny strzał Bidy zza pola karnego. Bez wsparcia napastnik Jagiellonii, nie miał innej opcji.

1
1
2
2
2
29'

Imaz podawał prostopadle w kierunku Kupisza, jednak kolejną bardzo dobrą interwencją popisał się Cestor.

1
1
1
1
4
28'

Odważna próba strzału Alvesa z dalszej odległości, choć piłka przeleciała wyraźnie nad bramką.

4
3
1
27'

Dużo strat w ostatnich minutach. Z jednej i drugiej strony. Zawodnicy często grają górą.

1
2
1
1
1
25'

Dośrodkowanie Semedo z prawego skrzydła, ale Puerto uprzedził atakującego piłkę Rochę.

2
2
1
1
2
24'

Sztab medyczny na boisku. Ramos wykonał wślizg, chciał odebrać piłkę Lewickiemu, a następnie prawdopodobnie został zahaczony w nogę. Utyka.

1
1
1
2
1
23'

Gra przerwana przez sędziego. Zwija się z bólu Francisco Ramos. To afekt starcia z Lewickim.

1
1
2
2
1
22'

Dłuższe podanie w kierunku Kupisza, ale ten przegrał pojedynek z Cestorem. Nie ma nawet rzutu rożnego.

4
4
2
1
3
21'

Był rzut wolny dla Radomiaka, natomiat kompletnie nie zrozumieli się piłkarze w zielonych strojach. Alves zagrał piłkę na dalszy słupek. W strefę, gdzie nie ruszył żaden z partnerów.

5
6
2
3
2
19'

Tym razem Jakubik z dużo gorszym dośrodkowaniem. Nie miał szans oddać strzału zamykający akcję na dalszym słupku Machado.

1
2
1
2
1
18'

Okazja dla Radomiaka. Jakubik posłał płaskie podanie w pole karne, czym askoczył defensywę Jagiellonii. Rocha doszedł do strzału, ale za bardzo się odchylił i piłka przeleciała nad bramką.

3
3
1
2
1
17'

Tempo meczu trochę spadło. Generalnie są dziś dwa czynniki, które niezbyt ułatwiają grę. Pierwszy to kiepska murawa, drugi to mocno wiejący wiatr w Radomiu.

2
3
4
3
3
14'

Faul w ataku Stojinovicia po tym rzucie rożnym. Piłka dla gospodarzy.

4
2
2
1
1
14'

Cichocki wybija piłkę na rzut rożny po centrze Wdowika. Nieźle zapowiadała się ta kontra Jagiellonii.

4
6
3
1
1
13'

Skrzypczak stracił piłką na rzecz Rochy, a następnie faulował taktycznie zawodnika Radomiaka, gdy ten ruszał do kontry.

4
3
2
2
3
13'
8
2
1
1
4
12'

Ale mogło być groźnie! Romanczuk doskonale obsłużył podaniem Imaza, lecz Hiszpan popełnił błąd, gdy przyjmował piłkę. Odbiła mu się od pięty i było w zasadzie po akcji. Mogła być sytuacja sam na sam z bramkarzem.

2
3
2
1
3
11'

Na razie Jagiellonia dość dyskretna w ofensywie. Radomiak dominuje w pierwszych minutach.

4
3
3
1
3
9'

Semedo otrzymał podanie na szesnastym metrze, przełożył piłkę na prawą nogę, jednak strzelił zdecydowanie zbyt lekko i Alomerović spokojnie złapał futbolówkę.

2
1
1
1
1
8'

Bardzo dobre dośrodkowanie Alvesa z prawej strony. Trzech zawodników Radomiaka było niepilnowanych w polu karnym, ale żaden z nich nie trafił w piłkę!

1
2
1
1
1
6'

Kapitalna akcja Cayargi, zrobił wszystko idealnie, przedarł się w pole karne, ale później niedokładnie wycofywał piłkę. Była jeszcze okazja do dobitki przez Alvesa, lecz jego uderzenie zostało zablokowane.

2
1
1
1
1
5'

Niecelny strzał Alvesa z osiemnastu metrów. Sugerował zawodnik Radomiaka, że powinien być rzut rożny, ale sędzia był innego zdania.

1
2
1
1
2
4'

Długie podanie Ramosa w kierunku Semedo, ale ten nie wygrał pojedynku z Lewickim i nie zabrał się z piłką w pole karne.

2
1
1
1
1
3'

Ładnie wyprowadzili kontrę goście, ale fatalnie zachował się Wdowik, gdy próbował zacentrować w pole karne.

2
1
1
2
1
1'

Rozpoczynamy mecz Radomiak - Jagiellonia!