PKO Ekstraklasa: 27. kolejka
08 kwi 2023 12:30
komentarz

Koniec meczu! Wisła Płock wygrywa z Zagłębiem Lubin 2:0 po dwóch prezentach ze strony gości. Chyba udzielił im się świąteczny nastrój.

4
4
2
1
1
90+4'

Bardzo myli się z kilku metrów Starzyński, a bliski przypadkowej "asysty" był Furman, który wycofywał piłkę.

1
2
1
3
90+3'

Gra toczy się już tylko na połowie Wisły, ale nie ma z tego żadnych konkretów.

3
3
2
1
90+1'
1
2
1
2
2
90'

Sędzia doliczył minimum pięć minut.

1
2
1
2
3
90'

Gaprindaszwili opanował piłkę w polu karnym, lecz strzelił niecelnie z szesnastu metrów.

1
3
1
1
88'

Ktoś z ławki rzucił mu rezerwowego buta. I teraz gra w jednym białym i jednym czarnym.

2
3
1
1
1
88'

Furman zgubił but.

3
1
87'

Wisła nie potrafi wyjść z kontrą. Brakuje dokładności. Zagłębie szybko i łatwo odbiera piłkę, ale nie za bardzo ma pomysł na zakończenie akcji.

1
2
2
86'
83'

Czas płynie, a obraz gry się nie zmienia. Stojący w bramce Wisły Gradecki w zasadzie nie ma nic do roboty. Wszystko dzieje się daleko od pola karnego Wisły.

7
4
1
2
1
80'

Zagłębie w ataku pozycyjnym, jednak nic z tego nie wynika. Nic nie zostało z tak dobrze grającego Zagłębia w pierwszej połowie.

7
1
2
3
2
78'
77'
76'

Zablokowane strzały Pawlaka i Wolskiego. Po chwili absolutny chaos w polu karnym Zagłębia.

3
2
1
2
2
75'

Korner dla Wisły, która całkowicie przejęła kontrolę nad meczem.

7
2
1
1
1
73'
73'
72'

Gol! Strzelił Damian Warchoł. Asystował mu Bartosz Śpiączka.

Komedia w wykonaniu Zagłębia trwa w najlepsze. Co oni robią? Dioudis podał do Jacha, ten kompletnie nie spodziewał się ataku Śpiączki i stracił piłkę. Warchoł od razu to wykorzystał i pewnym uderzeniem podwyższył prowadzenie Wisły!

8
4
1
1
5
68'
68'

Minimalnie niecelny strzał głową Adamskiego po rzucie rożnym.

1
2
1
1
67'

A jednak nie. Nie ręką, a klatką piersiową. Słuszna decyzja arbitra.

6
1
67'

Śpiączka zablokował ręką dośrodkowanie Chodyny. Protesty zawodników gości, natomiast sędzia wskazał na rzut rożny.

5
1
65'
Wisła Płock
1
1
2
3
4
63'

Rzeźniczak opanował piłkę w polu karnym, uderzył w kierunku bliższego słupka, jednak ofiarnie rzucił się Jach i wybił futbolówkę głową.

1
1
2
3
2
63'

Aż pięciu zawodników Wisły w polu karnym Zagłębia. Potrzebne było jedynie dobre dośrodkowanie Śpiączki i tego zabrakło. Tylko korner dla Nafciarzy.

1
2
62'

Posypała się gra Zagłębia po straconym golu.

5
1
1
1
60'

Blisko gola na 2:0! Pawlak zakręcił Łakomym na skrzydle, zacentrował precyzyjnie w pole karne, ale Sekulski strzelił tylko w boczną siatkę.

5
1
2
2
2
59'
57'

A po drugiej stronie akcja Zagłębia. Bohar opanował piłkę w polu karnym, wszystko zrobił dobrze... do momentu strzału. Tu kolejny raz czegoś zabrakło i pewnie broni Gradecki.

2
2
56'

Zablokowany strzał Wolskiego z dystansu. Piłka znalazła się w powietrzu, składał się do efektownej przewrotki Śpiączka, jednak uderzył niecelnie.

3
2
2
3
3
54'

Gol! Strzelił Łukasz Sekulski. Asystował mu Rafał Wolski.

Niewykorzystane sytuacje lubią... wiadomo co. Ależ pomyłka Zagłębia na własnej połowie. Podanie do Grzybka było zbyt lekkie. Wolski momentalnie podał w pole karne do niepilnowanego Sekulskiego, a ten pewnym strzałem daje gospodarzom prowadzenie.

6
4
1
3
52'
KGHM Zagłębie Lubin
4
3
1
2
2
52'

Bohar miał mnóstwo przestrzeni. Niebywałe jest to, że żaden z rywali nawet nie myślał, by go zaatakować. Biegł sobie więc wszerz pola karnego, w końcu postanowił uderzyć... ale trochę się pomylił.

4
2
2
1
2
51'

Akcja Nafciarzy, jednak ponownie brakuje precyzji w ostatnim podaniu. Dośrodkowanie Tomasika bardzo niedokładne.

1
1
1
3
50'

Lód przyłożony do głowy zawodnika Zagłębia. Jest wyraźnie oszołomiony.

2
1
2
2
1
49'

W ataku była Wisła, ale faulowany na linii pola karnego był Grzybek. Nieprzyjemnie oberwał w głowę i potrzebna jest pomoc medyczna.

1
1
2
46'

komentarz

Przerwa! Dobry mecz w Płocku, choć głównie za sprawą Zagłębia. Goście są lepsi, mieli parę dobrych okazji i tylko przez brak skuteczności utrzymuje się wynik bezbramkowy.

4
1
2
45+1'

Nieudane dośrodkowanie Grzybka. Za mocne, za głębokie. Piłka poza boiskiem.

1
1
3
45'

Sędzia doliczył minimum jedną minutę.

1
45'

Pawlak popsuł kontrę Wisły. Nie dość, że podawał niecelnie do Śpiączki, to napastnik Nafciarzy i tak był na wyraźnym spalonym.

1
1
2
2
43'

Luis Mata nie nabrał Szymańskiego na prosty zwód. Obrońca Wisły blokuje uderzenie z ostrego kąta. Zagłębie coraz groźniejsze.

3
1
42'

Ależ marnują sytuacje przyjezdni! Świetna akcja. Bohar był niepilnowany w polu karnym, dostrzegł go Pieńko i obsłużył doskonałym podaniem, lecz Słoweniec się pospieszył, uderzył bez przyjęcia i zrobił to kiepsko. Broni Gradecki uderzenie w sam środek bramki.

2
2
1
40'

Łakomy sprawdził czujność Gradeckiego płaskim strzałem z dystansu. Bramkarz Wisły błędu nie popełnił.

4
2
1
1
1
38'

Nie udało się stworzyć zagrożenia po tym rzucie wolnym. Później piłka wróciła w posiadanie gości, lecz Chodyna nie popisał się przy dośrodkowaniu. Został dość łatwo przeczytany.

2
3
1
2
2
37'

Grzybek faulowany przez Wolskiego. Rzut wolny dla Zagłębia, ale do bramki jest ponad 40 metrów.

36'

Lekka wrzutka Grzybka w pole karne. Uciekł rywalom na jedenastym metrze Bohar, ale jego uderzenie głową nie miało mocy. Pewnie broni Gradecki.

1
1
1
34'

Powinno być 0:1! Bohar był już w polu karnym, wydawało się, że będzie strzelał, ale doskonale odnalazł na piątym metrze Chodynę. Ten popełnił jednak błąd w przyjęciu, a mimo to zdołał oddać strzał zewnętrzną częścią stopy. Kapitalnie broni Gradecki!

7
4
32'

Rzeźniczak przez kilka sekund był przy piłce w okolicy linii środkowej i nikt nie pokazywał mu się do gry. To jest największa bolączka w dzisiejszym mecz. Środek pola w jednej i drugiej drużynie momentami nie istnieje.

1
2
3
31'

Niezła akcja gospodarzy, choć końcowa faza do poprawy. Strzał Tomasika zza pola karnego był zbyt lekki. Nie popełnił błędu Dioudis.

1
2
2
29'

Pawlak zagrał miękko w pole karne. Śpiączka strącił piłkę na dalszym słupku do Sekulskiego, ale ten dopuścił się faulu w ofensywie. Mimo wszystko czujny był Dioudis.

1
1
2
3
4
27'

Gra wznowiona. Jach wrócił na boisko, a tymczasem z akcją wyszła Wisła. Po dośrodkowaniu Tomasika niecelnie głową strzelał Szwoch.

1
3
2
26'

Sędzia nagle przerwał grę. Jakieś problemy zdrowotne zgłosił Jach.

1
1
1
25'

Dobra centra nieatakowanego Poletanovicia. Jach niespodziewanie odnalazł się w polu karnym, wyprzedził obrońcę, ale jego strzał głową broni Gradecki.

3
23'

Dużo niedokładności z obu stron w ostatnich minutach. Powoli poirytowani stają się kibice na trybunach.

1
21'

Szwoch koszmarnie popsuł kontrę Wisły. Miał trzy opcje do podania, a w końcu zagrał zdecydowanie zbyt mocno do Tomasika. Ten nawet nie wystartował, po prostu się zatrzymał.

1
2
2
20'

Po dośrodkowaniu Poletanovicia z rzutu rożnego minimalnie pomylił się Kopacz! Oddał mocny strzał głową i piłka przeleciała tuż obok słupka.

1
1
1
20'
Wisła Płock
2
2
2
2
2
20'

Po szybkiej akcji Zagłębia Świerczok podał do Bohara, ten ograł rywala na prosty zwód, ale potem jak spod ziemi wyrósł Szymański i zanotował kolejny blok. Będzie rzut rożny.

1
1
1
18'

Pieńko ruszył indywidualnie środkiem, w końcu strzelił z ok. 25 metrów i ponownie blokują to gospodarze.

3
1
1
17'

I ponownie Zagłębie. Luis Mata wbiegł w pole karne po podaniu Bohara, wycofał piłkę na ósmy metr do Świerczoka, ale ten strzelił niecelne z dość trudnej pozycji.

1
2
16'

Bohar przebojem wbiegł w pole karne, nikt go nie atakował, więc postanowił strzelić z dość ostrego kąta. Mierzył przy dalszym słupku, ale nie dokręcił dobrze piłki.

1
2
1
13'

Uderzenie Pawlaka z ponad trzydziestu metrów. Niecelnie.

3
1
1
12'

Sporo przestrzeni po podaniu Szwocha miał Śpiączka. Zdecydował się na mocne dośrodkowanie bez przyjęcia, ale czytał grę Dioudis i pewnie złapał piłkę na piątym metrze.

1
1
11'

Lesniak składał się do strzału z woleja zza pola karnego, jednak nie trafił dobrze w piłkę. Zabrakło precyzji.

3
2
1
1
1
10'

Defensywa Zagłębia nie popełnia błędu. Ponownie to Jach był tym, który wyjaśnia sytuację.

1
1
9'

Jach wybija piłką po wrzutce Pawlaka. Korner dla Wisły.

1
1
1
8'

Dużo przestrzeni przed polem karnym miał Świerczok. W końcu zdecydował się na strzał z ok. 20 metrów, ale finalnie zablokował go Szymański.

2
5'

Żywe spotkanie. Akcja w jedną i drugą stronę. Śpiączka uderzał z ostrego kąta i broni Dioudis.

2
1
5'

Ależ złe wejście w mecz notuje Łakomy. Tym razem to Świerczok odnalazł go podaniem w polu karnym, lecz za długo zbierał się do strzału. Niczego się nie spodziewał i wygarnął mu piłkę spod nóg rywal.

1
3'

W odpowiedzi gospodarze, jednak w polu karnym zablokowany został Szwoch.

4
2
3
1
2'

Ładna akcja Zagłębia. Bohar wystawił piłkę przed pole karne, gdzie był niepilnowany Łakomy, ale ten nie oddał czystego strzału. Sporo zabrakło.

2
1
1
1'