(1:0)
Zakończony
Wisła Płock
komentarz

Piłkarze Piasta Gliwice już ze spokojem mogą myśleć o końcówce sezonu. Drużyna Aleksandara Vukovicia szybko zdobyła gola w meczu z bezbarwną Wisłą Płock i prowadzenie dowiozła do końca potyczki.

7
7
2
1
90+4'
3
2
1
1
4
90+2'
90+2'
3
1
3
90+2'

Wysoki pressing Piasta, Wisła ma problemy z wyjściem z połowy.

1
2
1
1
90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

1
4
2
89'
2
1
1
1
4
88'

Dziczek starał się uderzyć, piłka mu odskoczyła i Wisła starała się wyprowadzić kontrę. Bez efektów.

4
3
2
85'

Tomasiewicz nie zdecydował się na podanie w polu karnym. Uderzył, ale kilka pięter ponad poprzeczką.

2
4
2
1
2
82'

Felix do Katranis, szybszy na przedpolu Gradecki.

3
2
1
4
1
81'
80'

Kontrę Piasta starała się wyprowadzić Ameyaw, ale padł w środku pola. Sędzia uznał, że faulu nie było.

1
3
2
2
4
77'

I znowu próba Chrapka, i... ponownie do bramki zabrakło kilku metrów.

2
2
2
4
1
75'

Kolejna próba Chrapka w meczu, ponownie piłka minęła cel.

2
1
3
1
72'

Rozpędza się Wisła, zapowiada się ciekawa końcówka. Chyba, że Piast wcześniej trafi Nafciarzy i zamknie mecz.

5
2
1
1
70'
70'

Felix padł w polu karnym, ale wcześniej był spalony i "jedenastki" nie będzie.

4
2
2
69'

W polu karnym piłka wybita pod nogi Śpiączki, ten natychmiast uderzył. Plach uratował Piasta!

1
2
1
68'

Ucierpiał Tomasiewicz, którego ostro zaatakował Szwoch.

2
67'
Wisła Płock
5
2
2
1
2
65'
64'
3
1
1
63'

Wisła w końcu na dłużej pod bramką gospodarzy. Po dograniu z rogu Warchoł uderzył głową ponad bramką. Pierwszy strzał gości w meczu!

1
1
1
1
61'
60'

Godzina gry za nami. Szwoch dogrywał z rzutu wolnego, Dziczek wybił piłkę na korner.

1
1
57'

Wisła Płock, podobnie jak w 1. połowie, nie jest w stanie zagrozić Piastowi. Gliwiczanie cały czas pewnie rozbijają nieliczne ataki gości.

3
2
2
1
54'

Jeszcze mieliśmy VAR, który potwierdził pierwotną decyzję arbitra.

2
2
1
2
53'

Ameyaw wbił piłkę z bliska do bramki gości, ale wcześniej Katranis był na spalonym. Wciąż 1:0.

1
2
1
3
4
50'

Jeden z nielicznych ataków gości. Poza dośrodkowaniem w pole karne niewiele dobrego z tego wyszło.

2
1
2
47'

Atak Piasta, ale złe rozwiązania wybrał Chrapek. Piłka opuściła boisko.

komentarz

Sędzia zakończył 1. połowę kilka sekund przed czasem. Piast prowadzi, jak najbardziej zasłużenie.

1
1
1
1
44'

Błąd Gradeckiego, który odbił piłkę pod nogi Wilczka. Uderzenie bramkarz zdołał sparować!

1
1
2
4
3
43'

Po rzucie rożnym zamieszanie pod bramką Wisły. Sędzia jednak uznał, że faulowany był Tomasik i akcję przerwał.

1
1
1
1
41'

Faul taktyczny i pierwsza kartka w meczu.

4
1
1
1
2
39'

Zbliżamy się do przerwy. Wisła Płock wciąż bezradna. Nafciarze szukają sposobu na zbliżenie się pod bramkę gliwiczan, ale nie potrafią go znaleźć.

2
2
1
3
36'

Ucierpiał Katranis, ale w miarę szybko pozbierał się z murawy. Pomoc służb medycznych nie była konieczna.

2
2
4
2
2
33'

Śpiączka wściekły na sędziego, który po czasie odgwizdał spalonego. Nie klei się gra z przodu płocczanom.

2
1
1
1
1
30'

Dwa kwadranse za nami. Wisła Płock przy piłce, ale w środku pola. Plach w bramce może myśleć o poprawie pogody i planach na poniedziałek.

4
2
2
1
1
28'

Płyną minuty, Piast konsekwentnie gra swoje. Wisła dość niemrawa w ofensywie.

3
1
1
1
1
25'

Po stracie gola Wisła Płock nie potrafi odpowiedzieć Piastowi. Gospodarze jak na razie są drużyną wyraźnie lepszą.

6
3
2
2
2
23'

Tomasiewicz ze środka pola lobował bramkarza. Gradecki zdołał wrócić i złapał piłkę.

1
1
2
2
1
21'

Ruszył z piłką Ameyaw, efektem jedynie rzut rożny dla gospodarzy.

2
1
1
20'

Gol! Strzelił Michael Ameyaw. Asystował mu Grzegorz Tomasiewicz. Piast na prowadzeniu. Zagranie Tomasiewicza do Ameyaw. Strzał z pola karnego Gradecki odbił, ale piłka wtoczyła się za linię bramkową. Po chwili sędzia wskazał na środek! 1:0!

7
1
1
4
6
17'

Zderzenie głowami Mosóra z Sekulskim. Na szczęście bez poważniejszych konsekwencji.

1
1
2
1
1
15'

Ameyaw uderzył z ok. 25 metrów. Nie wyszła próba, piłka minęła bramkę w bezpiecznej odległości.

1
1
1
1
12'

Chrapek zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, do szczęścia brakowało dość sporo.

2
1
1
1
2
10'

Szukają dziury w obronie płocczan gracze Piasta. Póki co bezskutecznie.

1
1
2
1
7'

Uwidoczniła się przewaga Piasta, kolejny strzał w meczu. Alexandros Katranis uderzył z dystansu, pół metra obok bramki.

3
2
1
2
1
4'

Jest i on! Chrapek przymierzył z dystansu, ale w bramkę nie trafił.

2
4
1
2
3'

W pierwszych minutach gra toczy się w środku pola. Czekamy na pierwsze uderzenia.

1
1
czas Start meczu
12:26

Mecz poprowadzi Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).