Katastrofalne uderzenia Jamesa Igbekeme z dystansu.

1
2
6
87'

Ostatnie minuty spotkania. ŁKS jest blisko dowiezienia korzystnego wyniku do zakończenia pojedynku. Tym bardziej, że Biała Gwiazda nie odpowiada już równie niebezpiecznymi atakami jak w pierwszej połowie.

4
1
1
83'
83'

ŁKS Łódź. Schodzi: Michał Trąbka. Wchodzi: Damian Nowacki.

wchodzi Wchodzi
Damian Nowacki #34
schodzi Schodzi
2
1
1
81'
81'

Żółtą kartkę otrzymał James Igbekeme za ostre przewinienie.

9
7
1
2
2
80'

Wybronili się piłkarze z Łodzi po płaskim dośrodkowaniu, a następnie przeprowadził dynamiczny kontratak. Na zakończenie całego zamieszania było nieznacznie niedokładne uderzenie. Futbolówka została odprowadzona wzrokiem poza boisko przez Mikołaja Biegańskiego.

1
1
76'

Trener Radosław Sobolewski zmienia zawodników w jedenastce, ale druga połowa nie wychodzi Wiślakom. Swobodnie grający na początku meczu piłkarze z Krakowa mają problem z tworzeniem sytuacji podbramkowych, a czas pracuje na korzyść podopiecznych Kazimierza Moskala.

2
2
2
4
75'

ŁKS Łódź. Schodzi: Pirulo. Wchodzi: Maciej Śliwa.

2
1
2
1
2
75'
72'

Mateusz Kowalczyk odebrał piłkę przeciwnikom na ich połowie. Podanie tego zawodnika trafiło w pole karne Wiślaków do Bartosza Szeligi, a ten w sytuacji sam na sam oddał strzał w nogi Mikołaja Biegańskiego. Bramkarz jeszcze pozwala niemrawym gościom pozostać na powierzchni w hicie.

1
2
1
3
70'

Krótka przerwa w grze spowodowana urazem.

2
1
4
69'

Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez jednego z podopiecznych Kazimierza Moskala. Tymczasem nieco zadymiło się na łódzkim stadionie. Łatwo domyśleć się, czym jest to spowodowane.

2
1
1
67'

Żółtą kartkę otrzymał Igor Łasicki za zatrzymanie faulem Pirulo.

7
4
1
1
5
66'

Wisła Kraków. Schodzi: Tachi. Wchodzi: Vullnet Basha.

1
3
1
1
1
64'

Niebawem pierwsze zmiany w krakowskim zespole.

3
2
1
1
63'

James Igbekeme poradził sobie w gąszczu łodzian, ale po utrzymaniu się w posiadaniu piłki, nie wykonał dobrego podania do zawodników ofensywnych. Na możliwość doprowadzenia do remisu czekali w przodzie Angel Rodado oraz Luis Fernandez.

4
2
1
61'

Żółtą kartkę otrzymał Nacho Monsalve za ratowanie się ostrym wślizgiem.

ŁKS Łódź
9
3
2
8
11
60'

ŁKS tym razem nie chce cofnąć się przed przeciwnikiem i pozwolić na przebudzenie podopiecznym Radosława Sobolewskiego. Krakowska piłka w wykonaniu łodzian i przez dłuższy czas byli oni w posiadaniu futbolówki. Pressing Wiślaków nie zrobił dużego wrażenia na gospodarzach.

6
3
1
1
1
53'

Gol! Strzelił Bartosz Szeliga.

Trenerzy obu zespołów zapowiadali ofensywne granie, ale boiskowa rzeczywistość przerasta oczekiwania. W 53. minucie doszło do kolejnego odwrócenia wyniku. Tym razem Bartosz Szeliga strzelił na 3:2 z bliska po płaskim dograniu w pobliże bramki. Obrona Wisły pogubiła się i pozwoliła na wepchnięcie piłki do sieci.

41
36
2
18
42
48'

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Dankowski za ostre przewinienie na boku boiska.

24
13
4
5
9
47'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Jaroch za ostry wślizg w nogi przeciwnika.

komentarz

W pierwszej połowie ŁKS zarówno prowadził, jak i odrabiał stratę.

2
1
1
Czy ŁKS odzyska prowadzenie po przerwie?
1
1
2
komentarz

Bardzo energiczna pierwsza połowa zakończyła się remisem i oba zespoły chciały kontynuować show po zmianie stron.

2
1
2
45'

Doliczone dwie minuty.

1
1
4
42'

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Dankowski za ostre przewinienie. Także Michał Trąbka z kartonikiem na koncie.

21
3
4
10
13
41'

Gol! Strzelił Pirulo.

ŁKS potrzebował na ripostę jeszcze mniej czasu niż Wisła. W 40. minucie Pirulo oddał uderzenie na 2:2 z rzutu karnego przyznanego łodzianom za przewinienie Josepha Colleya na Michale Mokrzyckim. Pirulo nie miał problemu z przymierzeniem do siatki po położeniu Mikołaja Biegańskiego.

ŁKS Łódź
26
15
14
37
39'

Szansa na wyrównanie po przewinieniu Josepha Colleya na Michale Mokrzyckim.

13
9
5
6
6
36'

Gol! Strzelił Luis Fernandez. Asystował mu Miki Villar.

Absolutnie nie jest to koniec mocnych wrażeń w pierwszej połowie meczu. W 36. minucie Wisła znalazła się już na prowadzeniu 2:1 po odwróceniu wyniku. Świetnie zachował się lider przyjezdnych Luis Fernandez. Pozycja do oddania uderzenia wydawała się być niekomfortowa, mimo to Hiszpan zatańczył z przeciwnikami, dojrzał odrobinę przestrzeni. Wreszcie Luis Fernandez zaskoczył Aleksandra Bobka uderzeniem, po którym piłka odbiła się od słupka po wylądowaniu w siatce.

56
30
1
11
24
34'

Akcja Wiślaków została poskromiona, ale również gospodarzom nie udało się długo pozostać w posiadaniu piłki. Wszystko zakończyło się przewinieniem na starającym się zastawić dostęp do futbolówki Pirulo.

9
7
1
2
3
30'

W ostatnich minutach najgroźniej wyglądało uderzenie zza pola karnego Michała Trąbki. Gospodarze mogli oczami wyobraźni zobaczyć piłkę w bramce, ale ostatecznie wylądowała ona w niepożądanym miejscu. Za topowymi pierwszoligowcami są dwa kwadranse dynamicznego starcia.

4
2
2
2
3
29'

Żółtą kartkę otrzymał Angel Rodado za ostre przewinienie na własnej połowie boiska.

20
12
2
3
8
26'

Gol! Strzelił Angel Rodado.

Rozdrażnieni Wiślacy ruszyli do natarcia, nie podłamali się straconym golem i w 26. minucie doprowadzili do remisu 1:1. Angel Rodado znalazł się w odpowiednim miejscu i wykorzystał koszmarne zachowanie bramkarza Aleksandra Bobka po dośrodkowaniu Tachiego. Golkiper wpadł na kompana z zespołu, a ponadto na Borisa Moltenisa. W wyniku tego karambolu wypuścił piłkę z dłoni prosto pod nogi Angela Rodado. Pozostało strzelić do odsłoniętej bramki.

60
23
1
13
21
26'

Nie będzie rzutu karnego po wideo weryfikacji.

9
8
4
4
8
25'

Sergio Benito domagał się przyznania rzutu karnego gościom. Protestowali sztabowcy, piłkarze oraz kibice Wisły Kraków. Niebezpiecznie interweniował Nacho Monsalve w konfrontacji z napastnikiem.

2
2
3
3
4
22'

Akcja łodzian została przerwana z powodu nieznacznego spalonego Mateusza Kowalczyka.

3
4
2
1
4
20'

Poddenerwowani podopieczni Radosława Sobolewskiego starają się odpowiedzieć na gola Piotra Janczukowicza. Goście całkiem swobodnie wymieniają podania na połowie przeciwnika. Ostatnie ich ataki zakończyły się uderzeniami Sergio Benito oraz Jamesa Igbekeme.

3
1
1
1
2
15'

Piłkarze dopasowują się do gorącej atmosfery na trybunach. Kwadrans otwierający spotkanie był napakowany po brzegi sytuacjami podbramkowymi. Jak dotąd jedynym skutecznym zawodnikiem jest Piotr Janczukowicz, który swoim strzałem zapewnił prowadzenie Łódzkiemu Klubowi Sportowemu.

6
2
2
4
6
11'

Gol! Strzelił Piotr Janczukowicz.

ŁKS natychmiast odpowiedział na atak Białej Gwiazdy i zakończył swoją akcję strzałem na 1:0. Szarża rozpoczęła się od przechwytu na własnej połowie boiska, a zakończyła się uderzeniem do bramki Piotra Janczukowicza. Przed pokonaniem Mikołaja Biegańskiego napastnik łodzian poradził sobie jednym manewrem z Josephem Colleyem oraz Igorem Łasickim.

29
19
1
14
33
10'

W 10. minucie zapachniało prowadzeniem zespołu z Krakowa. Piłka trafiła w pole karne gospodarzy pod nogi Angela Rodado. Hiszpan był do końca pod naporem defensora, co utrudniło mu oddanie skutecznego uderzenia. Na wślizgu trafił w poprzeczkę w bramce Aleksandra Bobka.

3
2
1
1
2
8'

Niebezpieczne podejście z atakiem gospodarzy. Pomruk niezadowolenia na trybunach w Łodzi, ponieważ piłka ugrzęzła za plecami Pirulo. Dobrego podania w kierunku Hiszpana nie udało się wykonać Mateuszowi Kowalczykowi. Poważne ostrzeżenie dla zespołu z Krakowa.

2
2
2
1
2
3'

ŁKS wyszedł na boisko w białych strojach z czerwonymi elementami. Wisła Kraków w czerwonych koszulkach oraz spodenkach z białymi wstawkami. Od początku spotkania głośny doping z trybun zarówno dla gospodarzy, jak i podopiecznych Radosława Sobolewskiego.

19:17

W piątek wieczorem dojdzie do hitowego starcia na zapleczu PKO Ekstraklasy. W nim zmierzą się ŁKS Łódź z Wisłą Kraków. Podopieczni Kazimierza Moskala są liderami, a ich przewaga nad trzecią Białą Gwiazdą wynosi sześć punktów. Nie trzeba dodawać, że wynik szlagieru będzie mieć duże znaczenie dla finiszu w walce o awans do elity.