Premier League: 33. kolejka
27 kwi 2023 21:15
komentarz

Koniec! Dobre spotkanie w Londynie. Tottenham podniósł się i ostatecznie zremisował z Manchesterem United 2:2!

2
90+3'

Casemiro strzela niecelnie. Shaw zacentrował z lewej strony, ale myli się Brazylijczyk.

90+2'

W doliczonym czasie to Manchester United częściej przebywa na połowie przeciwnika niż odwrotnie.

90'

Sędzia doliczył minimum cztery minuty.

89'

Goście nie są w stanie dłużej utrzymać się przy piłce. Druga połowa toczy się zdecydowanie pod dyktando Tottenhamu.

1
86'

Przy okazji Kane doznał jakiegoś urazu. Potrzebna jest pomoc medyczna.

1
85'

Przewrócił się Martial, który składał się do strzału z obrębu pola karnego. Atakował go Kulusevski, natomiast sędzia nie zakwalifikował tego jako faul. Czekamy jednak na decyzję VAR.

84'

Goście chcieli się odgryźć. Rashford potężnie huknął z 25 metrów, jednak piłka przeleciała nad bramką.

82'

Coraz bardziej żywiołowo reagują kibice na stadionie w Londynie. Tottenham nie zamierza się zatrzymywać, tylko chce iść po kolejnego gola.

79'

Gol! Strzelił Heung-Min Son. Asystował mu Harry Kane.

Jest wyrównanie! Cisnęli, cisnęli i w końcu wcisnęli! 2:2 w Londynie. Wybił piłkę na oślep de Gea. Kane podał płasko wzdłuż pola karnego, a z pięciu metrów nie pomylił się nieatakowany Son, choć nie trafił czysto w piłkę!

Tottenham Hotspur
2
1
1
1
77'
77'
76'

Kwadrans do końca. Statystyka strzałów w drugiej połowie: 11-3 dla Tottenhamu.

75'

Kane oddał zaskakujący strzał zza pola karnego, natomiast zabrakło i siły i precyzji. Broni de Gea.

74'

Cały czas przeważa Tottenham. Manchester United nie za bardzo może odzyskać rytm z pierwszej połowy.

71'
69'

Kolejna szansa dla Tottenhamu! Dier dostał podanie ze skrzydła, nie miał nikogo obok siebie na piątym metrze, ale strzelił obok bramki!

1
1
1
68'

Zdecydowanie przycisnęli gospodarze w ostatnich minutach. Jeden gol, a tyle potrafi zmienić.

67'

Pokazał się Kulusevski, uderzał płasko z ostrego kąta, ale piłka ponownie przeleciała obok słupka.

66'

Ależ myli się Son! Doskonała akcja Tottenhamu. Kane centrował w pole karne z prawej strony, Hoejbjerg przepuścił piłkę, ta trafiła do niepilnowanego Sona, który strzela obok bramki!

64'

Antony podawał fałszem w pole karne, jednak Martial nie odczytał zamiarów kolegi i nie wystartował do piłki. Zdążył z interwencją Lenglet.

63'

Kolejny raz Hoejbjerg zdecydował się na strzał z dystansu. Lekko, czytelnie, broni de Gea.

62'

Błąd Kane'a w przyjęciu przed polem karnym. Miał problem z opanowaniem piłki, ratował się dość mizernym strzałem lewą nogą z dwudziestu metrów. Kolejny raz zablokowany.

61'
61'
60'

Piłka wybita przed pole karne. Hoejbjerg uderzał natychmiast, ale nie trafił w bramkę.

60'

Odżyli gospodarze. Idą z kolejną akcją. Zabrakło co prawda strzału, ale jest rzut rożny.

59'
Manchester United
57'

Niesamowite. To powinien być gol na 1:3! Bruno Fernandes ośmieszył Lengleta, założył mu siatkę i stanął oko w oko z Forsterem, mógł zrobić wszystko, ale strzelił w poprzeczkę!

2
1
1
56'

A jednak mamy gola kontaktowego! Dośrodkowanie z lewej strony, strzał Kane'a został co prawda zablokowany, ale piłka trafiła jeszcze pod nogi Pedro Porro, który trafił idealnie, praktycznie w samo okienko!

2
1
2
2
55'

Bardzo wolno gra Tottenham. Manchester United bez problemu się ustawia i gospodarze mają problemy, by przedostać się pod pole karne.

53'

Mecz trochę się uspokoił. Tottenham stara się złapać rytm, jest częściej przy piłce. Goście czekają na kolejne kontry.

1
50'

Hoejbjerg podjął odważną próbę strzału z dystansu, ale mocno się pomylił. Piłka poszybowała w trybuny.

49'

Son ruszył środkiem, mijał kolejnych rywali, aż w końcu odebrał mu piłkę Shaw. Wściekł się Koreańczyk, domagając się faulu. Sędzia był innego zdania.

48'

Olbrzymie zamieszanie w polu karnym United. Lenglet strzelał głową z kilku metrów i piłka uderzyła w poprzeczkę! Gol nie byłby jednak uznany, bo wcześniej doszło tam do faulu.