SSC Napoli
90'

Doliczone sześć minut.

88'

Już bez wiary w gospodarzach, że unikną porażki w rywalizacji z liderem ligi włoskiej.

1
83'

Jeszcze przyspieszenie grającego w osłabieniu zespołu z Neapolu, jednak akcja Victora Osimhena została powstrzymana przez przeciwników.

80'

Pora na ostatnie ataki w tej konfrontacji. Druga połowa nie stoi na wysokim poziomie i nie jest wypełniona dynamicznymi zwrotami akcji. Najważniejszym wydarzeniem było pokazanie czerwonego kartonika Mario Ruiemu.

77'

Empoli FC. Schodzi: Nicolas Haas. Wchodzi: Marko Pjaca.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Nicolas Haas #32
76'

Empoli FC. Schodzi: Martin Satriano. Wchodzi: Emanuel Vignato.

Martin Satriano #9
75'

Akcja Empoli z wykorzystaniem Petara Stojanovicia. Brakuje jednak nieustannie dokładności w atakach gospodarzy. Na pewno trafienie kontaktowe, do tego w rywalizacji jedenastu na dziesięciu, dodałoby pikanterii ostatniemu kwadransowi podstawowego czasu. Trzeba jednak przyznać, że na razie nie zanosi się nawet na rozpoczęcie pościgu przez zespół z Toskanii.

67'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Mario Rui.

Sytuacja Azzurrich nieco skomplikowała się w 67. minucie. Muszą liczyć się z kilkoma kilometrami więcej do przebiegnięcia z powodu czerwonej kartki dla Mario Ruiego. Sędzia Giovanni Ayroldi zdecydował się na odesłanie zbyt naładowanego agresją Portugalczyka przedwcześnie do szatni. Jego przewinienie zostało wycenione na wykluczenie.

SSC Napoli
2
1
63'

Żółtą kartkę otrzymał Hirving Lozano za ostre przewinienie.

62'

Żółtą kartkę otrzymał Alberto Grassi za ostre przewinienie.

60'

Godzina meczu za drużynami. Na zakończenie kwadransa po przerwie była akcja Napoli z wykorzystaniem Victora Osimhena. Została ona przerwana przez sędziego asystenta z powodu spalonego napastnika Azzurrich.

1
57'

Empoli FC. Schodzi: Liam Henderson. Wchodzi: Alberto Grassi.

Liam Henderson #8
54'

Hirving Lozano aktywnie również po przerwie. Meksykanin ominął jednego przeciwnika i wypracował sobie w ten sposób przestrzeń do oddania uderzenia. Mocno kopnięta przez Hirvinga Lozano piłka przeleciała nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Guglielmo Vicario. Ponownie zrobiło się gorąco gospodarzom.

50'

Pora na emocje związane z wydarzeniami w drugiej połowie spotkania. Wynik 2:0 nie zapowiada dużej dramaturgii, ale niesieni dopingiem gospodarze chcą jeszcze pokazać coś interesującego.

czas Druga połowa
Czy Empoli wyrówna po przerwie?
komentarz

Mocniej pachniało kolejnymi golami faworyta niż jakimkolwiek gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się jednak prowadzeniem Napoli 2:0. Była szansa na podwyższenie wyniku przed Victorem Osimhenem, ale Empoli zostało uratowane przez Guglielmo Vicario. Azzurri byli na prostej drodze do zdobycia następnego kompletu punktów, ponieważ nie dopuszczali do częstego zagrażania bramce Alexa Mereta.

45'

Doliczona minuta.

40'

Azzurri kontrolują wydarzenia, a do zakończenia pierwszej połowy spotkania pozostaje zaledwie pięć minut podstawowego czasu.

35'

Mniej niż dwa kwadranse wystarczyły Napoli do zdobycia dwubramkowego prowadzenia. Po golu samobójczym Ardiana Ismajliego, a także dzięki trafieniu Victora Osimhena uczestnik Ligi Mistrzów może zarządzać rezultatem. Victor Osimhen miał zresztą szansę na ponowne wbicie piłki do siatki, jednak Guglielmo Vicario naprawił błąd kompanów z pola.

28'

Gol! Strzelił Victor Osimhen.

Bramka na 2:0 dla Napoli padła w 29. minucie. Victor Osimhen znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie, żeby wykonać dobitkę uderzenia Chwiczy Kwaracchelii odbitego niefortunnie przez bramkarza Empoli.

5
1
27'

Próba poprawienia wyniku po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Nie dość, że trudno było cokolwiek zrobić z przeciągniętej piłki, to jeszcze rozstawieni w odpowiednich miejscach byli gracze z Neapolu.

1
25'

Żółtą kartkę otrzymał Liam Henderson za ostre przewinienie.

Empoli FC
23'

Nieśmiała szansa na doprowadzenie do remisu, ale piłka nie umościła się wygodnie na stopie Liama Hendersona.

20'

Empoli musi wcześnie martwić się odrabianiem strat do przeciwnika. Gospodarze niby rozpoczęli czujnie i niby nie pozwalali liderowi ligi włoskiej na złapanie rozpędu. Problem w tym, że na zespół ze Stadio Diego Armando Maradona trzeba nieustannie uważać. Jedno przyspieszenie i zaliczka przyjezdnych jest gotowa.

17'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Ardian Ismajli.

Napoli zdobyło prowadzenie po nieco ponad kwadransie. Drużyna Luciana Spallettiego nie potrzebowała dużo czasu na dobranie się do defensywy przeciwnika, a nawet ta pomogła w otwarciu wyniku. To dlatego, że akcja Hirvinga Lozano oraz Chwiczy Kwaracchelii zakończyła się samobójczym trafieniem Adriana Ismajliego.

2
15'

Niebezpieczne dośrodkowanie w kierunku centralnie ustawionego Victora Osimhena. Zagroził gospodarzom Hirving Lozano, jednak ci poradzili sobie. Na razie Nigeryjczyk musi szukać dla siebie przestrzeni między zdyscyplinowanymi przeciwnikami.

1
1
1
1
1
10'

Ostra rywalizacja o panowanie w centrum boiska, ale jeszcze żadne przewinienie nie zostało wycenione przez sędziego Giovanniego Ayroldiego na napomnienie żółtym kartonikiem. Piłkarze mają się na baczności i nie chcą narobić sobie wcześnie problemów.

5'

Pora na pierwsze ataki w meczu i oczywiście piłkę zabrała w swoje posiadanie drużyna z Neapolu. Azzurri tradycyjnie starają się niebezpiecznie zaatakować z wykorzystaniem Hirvinga Lozano, Chwiczy Kwaracchelii, a przede wszystkim najskuteczniejszego w lidze Victora Osimhena.

czas Start meczu
03:49

Sędzia: Giovanni Ayroldi

1
03:49

Piłkarze Napoli zdobyli dwubramkową zaliczkę w dwumeczu w Lidze Mistrzów z Eintrachtem Frankfurt.

1
03:49
03:48

We wtorek piłkarze Napoli zwyciężyli 2:0 z Eintrachtem Frankfurt w Lidze Mistrzów. Taki wynik daje podopiecznym Luciana Spallettiego dużo spokoju przed rewanżem na Stadio Diego Armando Maradona. Do bramki zespołu z Bundesligi strzelali Victor Osimhen oraz Giovanni Di Lorenzo.

03:47

Luciano Spalletti przed meczem w Empoli.

03:41

Przygotowania zawodników Empoli.

03:40

Empoli musiało zadowolić się punktem po derbach Toskanii.

03:40

Empoli w poprzednim meczu rywalizowało z Fiorentiną. Azzurri prowadzili w prestiżowych derbach Toskanii i po ostatnim gwizdku mogli czuć niedosyt. Dopiero w 85. minucie uczestnik Ligi Konferencji Europy doprowadził do remisu 1:1 uderzeniem Arthura Cabrala.

03:37

Empoli potrafiło w przeszłości sprawiać problemy piłkarzom z Neapolu.

03:34

Kolejka ligi włoskiej rozpocznie się w Empoli. Najważniejszym wydarzeniem serii gier będą derby Turynu, których gospodarzem będzie Juventus FC. Ponadto w niedzielę dojdzie do ciekawie zapowiadającego się pojedynku AC Milanu z Atalantą BC. Z kolei Spezia Calcio podejdzie do spotkania z Udinese Calcio pod wodzą nowego szkoleniowca Leonardo Sempliciego.