(2:0)
Zakończony
Celtic Glasgow
komentarz

Real Madryt wygrywa z Celtikiem 5:1 i kończy fazę grupową Ligi Mistrzów na pierwszym miejscu!

8
2
1
1
90'

Sędzia dolicza minimum jedną minutę.

1
1
88'

Prostopadłe podanie do Ceballosa, odegranie piętą spod linii końcowej do Benzemy, ale Francuz zablokowany.

1
1
2
2
1
88'

Jota z kolejnym strzałem z dystansu, ale tym razem Courtois pewnie łapie piłkę.

2
1
1
3
1
87'

Celtic wyraźnie poczuł krew, natomiast jest już raczej za późno na jakiś szaleńczy comeback. Niemniej, Real zepchnięty do defensywy.

1
2
3
1
1
84'

Niepocieszony Courtois, bo Jota uderzył idealnie w okienko! Celtik ma honorowego gola!

Jota #17
3
1
1
3
10
83'

Indywidualny rajd Joty i dał się nabrać Lucas Vazquez. Rzut wolny dla Celtiku z ok. 25 metrów.

2
1
2
1
1
82'
1
80'

Jota strzelał z dwudziestu metrów, jednak zbyt lekko. Spokojnie broni Courtois.

2
1
2
1
1
78'

Kontratak Realu. Rozpędził się Valverde, wymienił podania z Asensio, ale odegranie Hiszpana było niedokładne.

4
2
2
1
2
78'

Korner dla gości, ale pewnie na przedpolu Courtois.

5
4
2
2
2
76'

Kwadrans do końca. Spokojny wieczór dla Realu Madryt. Królewscy są już pewni, że awansują do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie.

7
4
3
2
2
73'

Kontratak Realu, ruszyli z niesamowitą furią, ale Asensio został zablokowany na osiemnastym metrze.

8
4
3
3
4
73'
4
3
4
2
2
72'

Celtic mógł odpowiedzieć, O'Riley miał mnóstwo miejsca przed polem karnym, ale strzelił obok bramki.

1
71'

Gol! Strzelił Federico Valverde. Asystował mu Lucas Vazquez.

5:0! Czekał na swojego gola Valverde, ale w końcu się doczekał! Vazquez zagrał na dwudziesty metr, a Urugwajczyk w swoim stylu uderzył nie do obrony, idealnie, w boczną siatkę!

12
6
1
1
1
69'

Kolejne nieudane próby w wykonaniu zespołu Celtiku. Real jest dobrze ustawiony w defensywie.

1
1
1
1
1
66'
3
2
2
1
2
66'
2
1
1
1
1
65'

Giakoumakis miał szansę na gola. Były piłkarz Górnika Zabrze znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym, ale jego uderzenie broni Courtois.

1
1
1
1
2
64'
63'
Daizen Maeda #38
2
3
1
1
1
63'
1
63'
2
1
1
1
1
61'

Gol! Strzelił Vinicius Junior. Asystował mu Federico Valverde.

Mocne dośrodkowanie Valverde, nie trafił w piłkę Hart, a z bliska pakuje ją do siatki Vinicius!

61'

Techniczny, ale bardzo niecelny strzał Kroosa zza pola karnego.

2
1
1
1
1
60'

Wybijają piłkę goście po dośrodkowaniu Asensio, ale o kontrataku nie ma mowy.

1
1
2
2
2
60'

Wrzutka Viniciusa... Starfelt w ostatniej chwili uprzedził Rodrygo i mamy korner dla Realu.

1
1
1
2
2
58'

Zablokowany strzał Asensio z dystansu.

2
2
2
3
3
58'

Zawodnicy Realu wymieniają kolejne podania na połowie Celtiku. Nie spieszą się.

2
2
2
2
2
56'

Kontra Celtiku, ale Mooy bardzo obszernie przyjmował piłkę w polu karnym i momentalnie został skasowany przez rywali.

2
2
2
2
2
55'

Świetne zagranie Asensio do Valverde, ale ten za długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany.

1
1
1
1
1
54'

Nie ryzykował Carvajal i wybił piłkę na rzut rożny. Dobra akcja Celtiku. Nabiegało na futbolówkę dwóch zawodników gości.

1
1
1
1
1
53'

Vinicius rozpędził się środkiem boiska, podawał prostopadle do Rodrygo, ale ten był umiejętnie blokowany przez Starfelta.

1
1
1
1
1
51'

Gol! Strzelił Marco Asensio. Asystował mu Dani Carvajal.

Dobry mecz gra dziś Asensio i potwierdził to golem! Wycofanie piłki przez Carvajala i Asensio pewnym strzałem przy dalszym słupku nie daje szans Hartowi.

17
11
5
3
2
50'

Dośrodkowanie Asensio, zablokowany Carvajal. Po chwili jeszcze płasko zagrywał wzdłuż pola karnego Vinicius, jednak żaden z partnerów nie ruszył w stronę piłki.

2
3
1
1
2
48'

Furuhashi uderzył w twarz Brazylijczyka. Przeprosiny chyba przyjętę, gramy dalej.

3
2
1
1
1
47'
2
2
1
1
2
47'

Akcja gości, ładna klepka przed polem karnym i... gwizdek. Leży Militao.

1
1
1
1
1
46'

komentarz

W pierwszej połowie mieliśmy aż trzy rzuty karne. Real swoje wykorzystał, a Celtic nie, dlatego gospodarze prowadzą 2:0.

5
2
1
1
2
45'

1
1
1
1
2
44'

Wymieniają kolejne podania gospodarze. Celtic jakby trochę opadł z sił. Nie ma pressingu i doskoku.

1
1
2
3
2
42'

Wybił piłkę Militao, ale powalczyli goście. O"Riley po chwili faulował jednak Kroosa, choć jest to kwestionowane.

1
1
1
1
1
41'

Zablokowane dośrodkowanie Taylora. Rzut rożny dla Celtiku.

2
1
1
1
2
41'

Pierwsza połowa powoli dobiega końca. Celtic ma niezły plan na mecz, ale jednocześnie ma słabych wykonawców, przez co Real prowadzi dość komfortowo.

1
1
1
1
2
39'

Vinicius chciał efektowną sztuczką minąć Juranovicia, ale tylko się ośmieszył. Kolejne złe zagranie Brazylijczyka.

2
2
2
1
1
37'

Beznadziejne zachowanie obrońców Celtiku. Rodrygo miał hektary wolnego miejsca, ale kąt był dość ostry i jego uderzenie zostało zablokowane.

1
1
2
1
2
35'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Josip Juranović!

Były piłkarz Legii Warszawa strzelił mocno, ale świetnie broni Courtois!

8
4
2
4
3
33'

Mendy spóźnił się przy wślizgu i faulował Abadę! Rzut karny dla gości!

2
2
2
2
3
33'

Celna próba Asensio zza pola karnego, jednak Hiszpan włożył w nią zbyt mało siły i pewnie łapie piłkę Hart.

1
1
1
1
2
32'

W polu karnym Vinicius, ale jego strzał zablokowany. Na razie jest to kiepski mecz w wykonaniu Brazylijczyka.

2
2
1
1
1
31'

Niby Real ma przewagę, niby kontroluje mecz, ale już parę razy Celtic odebrał piłkę na połowie rywala i robiło się niebezpiecznie pod bramką Courtois.

3
2
1
1
1
29'

Hatate z dystansu i efektownie broni Courtois!

3
1
2
1
2
27'

Ale Real musi uważać, bo po kolejnej prostej stracie na własnej połowie była doskonała okazja dla Celtiku! Najpierw Furuhashi strzelał z ostrego kąta i broni Courtois, a po chwili Abada został zablokowany przez Alabę.

1
1
2
1
1
26'

Posiadanie piłki: 70% Real, 30% Celtic. Przewaga gospodarzy jest spora.

2
1
1
1
1
25'

Celtic w ataku pozycyjnym, choć bardziej należy do określić jako podawanie piłki między obrońcami na własnej połowie.

1
2
1
1
1
22'

Powinno być 3:0! Rodrygo zabawił się z rywalem w polu karnym, wyłożył piłkę do Viniciusa na jedenasty metr, ale ten uderza w trybuny!

3
3
1
1
5
21'

I jest już 2:0! Rodrygo zmylił Harta i posłał go w przeciwny róg bramki.

Real Madryt
12
7
3
1
5
20'
Matthew O'Riley #33
2
2
1
1
3
20'

I mamy rzut karny dla Realu Madryt!

5
2
2
1
4
19'

Pani sędzia idzie do monitora. Sprawdzane jest czy O'Riley blokowal ręką strzał Rodrygo.

2
1
1
1
2
19'

Mamy jeszcze chwilę przerwy. VAR sprawdza czy nie doszło do zagrania ręką w polu karnym Celtiku.

1
2
2
1
3
19'

Genialne podanie na wolne pole dostał Carvajal, zagrywał wzdłuż bramki do Viniciusa, ale ten fatalnie pudłuje z bliska! Strzela prosto w Harta!

3
2
1
1
2
17'

Dośrodkowanie Juranovicia, Furuhashi odegrał piłkę przed pole karne do Hatate, jednak ten uderzył bardzo mocno i niecelnie z powietrza.

1
1
2
1
3
15'

Opłacił się pressing Królewskim. Valverde miał piłkę na dwudziestym metrze, lecz strzelił obok słupka.

3
4
1
1
1
13'

Tymczasem szansa dla Celtiku! Spóźniony Carvajal nie zdążył za Maedą, ten zagrywał płasko wzdłuż bramki, ale Furuhashi nie trafia z kilku metrów!

1
2
2
2
2
10'

Fatalna strata Carvajala na własnej połowie. Celtic miał okazję, był w przewadze liczebnej, ale O'Riley podawał bardzo niecelnie, wybrał najgorzej, jak tylko mógł.

1
1
2
3
2
9'

Akcja gości, Furuhashi dostał piłkę w polu karnym, jednak nie miał żadnych szans w fizycznym starciu z Militao i nawet nie podjął walki.

1
2
1
1
2
8'

Jakże zmienił się obraz gry. Celtic zaczął odważnie, a teraz całkowitą kontrolę nad meczem przejął zespół z Madrytu.

2
1
1
1
3
6'

Pewny strzał Chorwata. Piłka w jednym rogu, bramkarz w drugim. 1:0!

Real Madryt
14
7
2
1
4
5'

A tymczasem pierwsza akcja Realu i... rzut karny! Co prawda skiksował Valverde, ale Jenz zagrał piłkę ręką. Koszmarny błąd zawodnika gości.

4
2
2
1
4
4'

Gospodarze nie mogą wyjść z własnej połowy. Bardzo odważny i ofensywny początek Celtiku!

2
1
2
2
2
2'

Real chciał ładnie wyjść spod pressingu, ale Maeda naciskał Courtois i niewiele brakowało, a mielibyśmy kuriozalnego gola dla gości. Na szczęście dla Realu piłka odbiła się w ten sposób, że przeleciała obok bramki.

1
1
1
2
1
1'