(3:0)
Zakończony
RB Lipsk
komentarz

Koniec meczu! Manchester City efektownie wygrał z RB Lipsk 7:0. Magiczny wieczór na Etihad Stadium. Pięć goli Erlinga Haalanda. Gospodarze meldują się z przytupem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

5
2
1
2
90+2'

Gol! Strzelił Kevin De Bruyne. Asystował mu Riyad Mahrez.

Ależ zakończenie tego meczu! Kapitalne uderzenie De Bruyne zza pola karnego. W samo okienko!

9
3
2
90'

Sędzia doliczył minimum dwie minuty.

89'

Nieśmiałe próby gości, natomiast gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Nie ma mowy o przedostaniu się pod pole karne City.

1
87'

Chwilę to trwało, ale Raum w końcu podniósł się z murawy. Gra została wznowiona.

84'

Jeszcze jedna centra De Bruyne. Wyszedł na przedpole Blaswich, nie trafił w piłkę, a przy okazji poturbował kolegę z drużyny. Raum potrzebuje pomocy medycznej.

1
82'

Wrzutka Bernardo Silvy, jednak zbyt lekko strzelał głową Akanji. Pewna obrona Blaswicha.

1
81'

Do odbitej piłki dopadł na szesnastym metrze Julian Alvarez, ale został zablokowany.

79'

Powalczyli o piłkę goście, lecz Andre Silva uderzył niecelnie z dwudziestu metrów. Rzucił się Ederson, który nie miał w tym meczu za dużo pracy.

77'

Absurdalny wślizg i kartka dla Akanjiego. Przy takim wyniku zaatakował Olmo.

1
1
1
77'
1
2
2
76'

Kwadrans do końca. Szkoda, bo gospodarze trochę spuścili z tonu. Niewiele dzieje się obecnie na murawie.

1
1
1
73'

Cały czas pressing City. Nie mają chwili oddechu obrońcy gości.

4
2
70'

Lipsk przedostał się na połowę City, co nie zdarza się często. Ale fatalnie zachował się Szoboszlai. Podawał w aut, zamiast do Henrichsa.

1
69'

Manchester City już dwanaście minut bez gola. Czyżby zadyszka?

7
2
1
67'
3
4
1
1
67'

Obraz gry się nie zmienia. Gospodarze wymieniają kolejne podania obok bezradnych rywali.

1
65'

Guardiola zlitował się nad rywalem i ściągnął z boiska Haalanda. Ale czy to oznacza koniec goli dla City? Jeszcze prawie pół godziny gry przed nami.

3
5
1
2
4
64'
64'
63'
3
2
2
54
4
63'
62'
60'

Bezradność Lipska i olbrzymia swoboda podopiecznych Guardioli. Różnica klas.

3
1
1
59'

Szoboszlai uderzył zza pola karnego... bardzo niecelnie.

2
2
1
57'

Erling Haaland. Piąty gol! Kolejny rzut rożny, po strzale Akanjiego odbił piłkę Blaswich, ale był bezradny wobec dobitki Haalanda!

20
8
7
4
6
57'

Stones myślał, że jest na spalonym, ale sędzia nie podniósł chorągiewki. Dośrodkowanie na bliższy słupek, główkował Mahrez i broni Blaswich!

1
56'

5:0, a Manchester City ani myśli się zatrzymywać. Tu nie będzie sielanki do końcowego gwizdka, a chęć strzelania kolejnych goli.

2
1
55'
55'
53'

Haaland po raz czwarty! Był rzut rożny dla City. Pierwszy strzał obronił Blaswich, poradził sobie też z dobitką Akanjiego, ale w końcu skapitulował, bo Haaland był już bardziej precyzyjny.

11
6
2
1
4
52'

Mocne dośrodkowanie De Bruyne i Gvardiol był blisko gola samobójczego. Ostatecznie piłka przeleciała obok słupka.

1
2
50'

Piłkarze z Lipska pewnie chcieliby, żeby ten mecz już się skończył. Nie ma czego zbierać. Goście są totalnie rozbici.

1
1
1
49'

Gol! Strzelił Ilkay Gundogan. Asystował mu Jack Grealish.

Co za początek! Wyborna akcja Manchesteru City! Piłka, jak po sznurku. Każde kolejne podanie napędzało tę akcję. Grealish wycofał piłkę przed pole karne, ten bardzo łatwo ograł na zamach Haidarę i precyzyjnym strzałem trafił do bramki!

11
7
1
2
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

3
1
2
czas Druga połowa
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko. Czy Lipsk jest w stanie się podnieść? Potrzebuje trzech goli do dogrywki, a w pierwszej połowie oddał jeden strzał.

2
1
1
komentarz

Koniec pierwszej połowy! Manchester City pewnie prowadzi z RB Lipsk 3:0. Gospodarze są zdecydowanie lepsi, ale... można mieć wątpliwości co do zasadności podyktowania rzutu karnego, jak i braku jakiejkolwiek kartki dla Edersona za faul przed polem karnym (tam nie było nawet rzutu wolnego).

2
5
2
3
45+2'

Gol! Strzelił Erling Haaland.

Nokaut! Dośrodkowanie De Bruyne z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Ruben Dias. Po jego strzale piłka odbiła się od słupka i leciała wzdłuż linii bramkowej. Próbował wybijać ją Haidara, ale... nastrzelił Haalanda! Hat-trick napastnika City!

15
11
3
4
5
45'

1
1
1
44'

Kolejny raz źle zachowali się goście. Werner na spalonym przy próbie wyprowadzenia kontry.

1
1
1
43'

Ake na obieg do Grealisha, jednak ten nie popisał się przy zagraniu w pole karne. City momentalnie odzyskuje piłkę.

1
1
42'

Kłopoty Lipska w rozegraniu piłki. Mają problemy, by przedostać się na połowę przeciwnika.

3
2
1
39'

Szybko wykonali rzut wolny gospodarze. Gundogan dostał dobre podanie, był niepilnowany w polu karnym, ale strzelił za lekko przy dalszym słupku. Broni Blaswich.

1
1
2
37'

Niecelny strzał Gundogana zza pola karnego, ale kolejny raz City łatwo odebrało piłkę w okolicach "szesnastki".

2
1
1
1
1
35'

Nieodpowiedzialne zachowanie Rodriego we własnym polu karnym. Podał piłkę do Laimera i mieli szansę goście. Laimer od razu szukał na piątym metrze Wernera, który jednak fatalnie skiksował.

2
4
34'

Ederson zdemolował Laimera przed polem karnym, ale sędzia nawet nie odgwizdał faulu! Ukarał za to kartką Wernera za protesty.

2
1
1
1
34'
6
3
1
2
2
34'

Zamarkował strzał zza pola karnego Gundogan, po chwili zablokowany został Akanji.

3
33'

Mocne dośrodkowanie De Bruyne z rzutu wolnego. Niezbyt pewnie spisał się na przedpolu Blaswich i gospodarze zyskali jeszcze rzut rożny.

31'

Haaland przed szansą na hat-tricka. Mocny strzał z ostrego kąta przy bliższym słupku, jednak tym razem Blaswich nie dał się zaskoczyć.

1
1
30'

Raum popisał się bardzo dobrym dośrodkowaniem z rzutu wolnego, ale Haidara nie spodziewał się, że piłka spadnie mu pod nogi. To było podanie do Edersona, a nie strzał na bramkę.

1
1
1
27'

Raum na spalonym. Nie przypilnował linii, choć nie było przy nim żadnego rywala. Takie akcje powodują, że trudno będzie ekipie z Niemiec złapać właściwy rytm.

2
1
3
1
26'

Była szansa dla gości po centrze z prawej strony, lecz w dobrej sytuacji Werner fatalnie przyjmował piłkę w polu karnym.

2
1
1
1
25'

Dwa gole, które wstrząsnęły zespołem z Lipska. Oni nie wiedzą, co się dzieje.

4
2
1
2
2
24'

Niezwykła historia. Manchester City złapał rywala za gardło i nie chce wypuścić! 2:0! Blaswich wykopał piłkę pod presją i ta za moment wróciła w posiadanie gospodarzy. De Bruyne huknął zza pola karnego w poprzeczkę, a Haaland był tam, gdzie być powinien i popisał się skuteczną dobitką!

16
11
8
7
9
22'

Bardzo blisko był Blaswich! Wyczuł Haalanda, ale strzał Norwega był bardzo mocny i niezwykle precyzyjny. 1:0 City!

16
11
6
9
14
21'
8
4
2
4
9
21'

I jest rzut karny dla Manchesteru City!

12
4
2
5
11
20'

Ale, ale. Sprawdzamy potencjalny rzut karny! Po główce Rodriego piłka mogła trafić w rękę Henrichsa!

5
1
1
4
8
19'

Potężne zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym dla City. Składał się do strzału Akanji, po chwili z ostrego kąta uderzał jeszcze Haaland, ale zabrakło kogoś, kto dostawiłby nogę i wpakował piłkę do bramki.

1
1
18'

Znowu De Bruyne miał dużo swobody z prawej strony boiska. I scenariusz podobny - dośrodkowanie na piąty metr, gdzie Haaland nie zdążył do piłki i pewnie interweniował Blaswich.

1
1
17'

Złe dośrodkowanie De Bruyne z rzutu rożnego. Piłka wybita przez Wernera. Na oślep. Wracają do ataku pozycyjnego gospodarze.

4
2
1
2
1
16'

Świetna akcja City. Ake na szesnasty metr do De Bruyne, ten odegrał na jeden kontakt do Grelisha, ale jego strzał w ostatniej chwili blokuje obrońca. Korner.

1
14'

W odpowiedzi składna akcja Lipska. Raum ruszył odważnie lewym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie było zbyt głębokie i Ederson nie pozwolił na oddanie strzału. Pewna interwencja Brazylijczyka na piątym metrze.

1
13'

De Bruyne raz jeszcze ruszył prawym skrzydłem, ale tym razem piłkę po jego centrze pewnie złapał Blaswich.

4
2
2
1
1
11'

Ależ szybkość Haalanda! Powinno być 1:0. Ake popisał się świetnym podaniem, a następnie całą robotę zrobił Norweg, który uciekł obrońcom. Znalazł się w sytuacji sam na sam z Blaswichem, ale górą bramkarz Lipska!

6
4
3
2
10'

Gundogan szukał prostopadłego podania do wbiegającego w pole karne Grealisha, ale zostawił nogę Haidara i nie pozwolił, by Anglik doszedł do piłki.

5
3
3
1
8'

Kolejny raz City wysoko odbiera piłkę. Mieli szansę, by od razu zaatakować, ale nie zrozumieli się De Bruyne i Bernardo Silva. Przeszkadzali sobie przed polem karnym.

4
2
1
1
1
7'

Oczywiście drużyna Pepa Guardioli ma sporą przewagę w posiadaniu piłki. Doskonale widać jak ten mecz będzie przebiegał. Goście nastawieni na kontrę.

2
5'

Lipsk wychodził do kontry, jednak Laimer nie dał rady podać celnie na kilkadziesiąt metrów do Wernera. Mają czego żałować przyjezdni.

1
1
3
3'

Pierwsza kapitalna okazja dla Manchesteru City! Bernardo Silva zagrał na obieg do De Bruyne, ten bardzo mocno zacentrował w pole karne, ale w wymarzonej sytuacji fatalnie pudłuje Gundogan!

5
3
1
1
2'

Odbiór gości na połowie rywala, ale pospieszył się Kampl z podaniem do Wernera. Niemiec był na spalonym i miał pretensje do kolegi, że ten zagrał w jego kierunku. Piłka oddana za darmo.

1
1'

Rozpoczynamy mecz Manchester City - RB Lipsk!

2
1
czas Start meczu
20:56

Zawodnicy wychodzą na boisko. Wszystko poprzedziła niezwykła gra świateł na Etihad Stadium.