(1:2)
Zakończony
Inter Mediolan
90+2'

Inter Mediolan kopie piłkę jak najdalej potrafi. Przed momentem Nerazzurri odetchnęli po dośrodkowaniu. Takie granie zapowiada jednak katastrofę w finale Ligi Mistrzów z Manchesterem City.

1
90'

Doliczone pięć minut.

1
90'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Nicolas Gonzalez za faul po stracie piłki.

1
87'

Piłka nie słucha zawodników ze Stadio Artemio Franchi. Tym razem uderzenie Nicolasa Gonzaleza zostało poskromione przez przeciwnika, a sposobiącego się do dobitki Arthura Cabrala uprzedził w ostatnim momencie obrońca.

1
85'

Nie kalkulują goście. Być może tracą przedostatnią szansę na awans do europejskich pucharów, ale liczą jeszcze na finisz podobny do tego w półfinale Ligi Konferencji Europy z FC Basel.

1
82'
ZMIANA

ACF Fiorentina. Schodzi: Dodo. Wchodzi: Aleksa Terzić.

81'

Luka Jović miał kolejną ogromną szansę na doprowadzenie do remisu. Koszmarna nieskuteczność Luki Jovicia. Ponownie wydawało się, że wpakowanie piłki do siatki jest nieodzowne, jednak Serb główkował nieco niedokładnie po dośrodkowaniu Dodo.

79'

Niesamowite, jak bardzo finalista Ligi Mistrzów stracił kontrolę nad wydarzeniami. Jakoś niepotrzebna wymiana ciosów i Nerazzurri zostali uratowani interwencją Samira Handanovicia w sytuacji sam na sam z Luką Joviciem.

77'

Z kolei Inter marnuje szanse na zamknięcie finału. Gra otworzyła się i była możliwość wbicia piłki po raz trzeci do bramki Pietro Terracciano, jednak strzelec został zablokowany po podaniu Romelu Lukaku.

75'

Nacisnęła ekipa z Florencji i zaczyna pachnieć przedłużeniem tego wieczoru. Dwie sytuacje podbramkowe w przedostatnim kwadransie drugiej połowy, ale uderzenie Riccardo Sottila powstrzymał Samir Handanović, a próba Cristiano Biraghiego, choć potężna, okazała się niedokładna.

72'

W zespole Simone Inzaghiego grają na desancie Lautaro Martinez oraz Romelu Lukaku. Nieustannie naciskają oni na obrońców Fiorentiny i nie pozwalają podopiecznym Vincenzo Italiano na przeniesienie gry pod bramkę Samira Handanovicia. Tymczasem trwa festiwal zmian, który utrudnia odzyskanie płynności w grze.

70'
ZMIANA
70'
ZMIANA

ACF Fiorentina. Schodzi: Lucas Martinez. Wchodzi: Luca Ranieri.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Lucas Martinez #28
63'

Ostatnie minuty spotkania już mniej dynamiczne niż pierwsza połowa. Nerazzurri może i nie przeprowadzili żadnego interesującego ataku, jednak zwarli szyki obronne. Samir Handanović może liczyć na skuteczne interwencje swoich kompanów z bloku obronnego.

60'
ZMIANA

ACF Fiorentina. Schodzi: Jonathan Ikone. Wchodzi: Riccardo Sottil.

Riccardo Sottil #33
58'
ZMIANA
54'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Martinez za niesportowe zachowanie.

1
53'

Żółtą kartkę otrzymał Alessandro Bastoni za niesportowe zachowanie.

53'

Fiorentina jeszcze zmobilizowała się w przerwie i próbuje przynajmniej doprowadzić do remisu. Krótko po zmianie stron były uderzenia ostrzegawcze dla Interu, które oddali Gaetano Castrovilli oraz Cristiano Biraghi. Są one sygnałem dla Nerazzurrich, że finał jeszcze nie został przez nich rozstrzygnięty.

1
51'

Akcja indywidualna Gaetano Castrovilliego zakończyła się uderzeniem z okolicy linii pola karnego. Blokowana próba pokonania Samira Handanovicia.

48'

Fiorentina przed coraz trudniejszym zadaniem, ale odrobienie strat nie jest zadaniem niemożliwym do wykonania. Na razie Inter Mediolan nie pozwala przeciwnikom na przejęcie inicjatywy.