PKO Ekstraklasa: 1. kolejka
22 lip 2023 17:30
komentarz

Koniec meczu! Raków obudził się i udowodnił klasę mistrza Polski. Podopieczni Dawida Szwargi wygrali z Jagiellonią Białystok 3:0. Dziękujemy za uwagę.

4
1
2
90+1'

Sędzia Raczkowski doliczył jeszcze pięć minut.

3
6
1
1
2
87'

Zgranie Kupisza do Imaza i strzał Hiszpana prosto w ręce Kovacevicia.

2
8
4
3
84'
#0
Jagiellonia Białystok
10
4
2
4
82'
13
2
1
1
1
81'
81'

Czy Jagiellonię będzie jeszcze stać na strzelenie chociażby jednego gola?

2
2
2
2
4
78'

Przypomnijmy, że Raków kolejny mecz o fazę grupową Ligi Mistrzów rozegra już w środę (26 lipca).

6
8
2
1
1
77'
77'
76'

Spokojniejsze ostatnie minuty. Podopieczni Dawida Szwargi zapewne oszczędzają się nieco przed nadchodzącym meczem z Karabachem w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

1
3
1
1
1
71'

Próbuje odpowiedzieć Jagiellonia Białystok. Był strzał głową, uderzenie zza pola karnego. Wynik jednak bez zmian.

5
8
5
2
2
67'
3
2
2
3
2
67'
65'

I już 3:0! Yeboah kapitalnym zagraniem otworzył drogę Gustavowi Berggrenowi na prawej stronie, a ten dograł do Bartosza Nowak, który dołożył nogę i płaskim strzałem podwyższył prowadzenie.

Raków Częstochowa
26
12
5
8
63'
64'
1
64'
63'

Pewnie wykorzystany rzut karny przez Łukasza Zwolińskiego. Piłkarze Rakowa Częstochowa spuentowali doskonały moment.

22
8
5
8
60'

Podanie Yeboaha w kierunku Zwolińskiego. Napastnik poszedł jak dzik w żołędzie i walczył do samego końca o piłkę, która w ostatniej fazie mu nieco odskoczyła. Nene popchnął w plecy byłego piłkarza Lechii. Po chwili sędzia Raczkowski podyktował rzut karny.

4
1
1
1
1
60'

Rzut karny dla Rakowa Częstochowa!

13
7
1
4
5
60'
6
3
5
5
5
59'

Starcie Imaza i Radovicana. Ten pierwszy musi uważać, bo ma przecież na koncie żółtą kartkę.

4
6
2
3
57'

Próbuje przejąć inicjatywę Jagiellonia. Gościom brakuje jednak pomysłu, aby zagrozić rywalom.

7
2
3
2
3
54'

Nieco opanowała sytuację Jagiellonia.

4
5
5
4
4
51'

Zwoliński zobaczył, że Alomerović jest wysunięty i próbował go przelobować. Niemiec zorientował się w porę. Wciąż 1:0 dla Rakowa Częstochowa.

5
2
4
4
4
49'

Uderzenie Tudora broni Alomerović! Świetny moment Rakowa!

6
5
3
2
2
48'

Z rzutu rożnego nic nie wyniknęło. Natomiast fantastyczną okazję Raków miał chwilę później. Z ostrego kąta uderzał Łukasz Zwoliński, a odbitą przez Zlatana Alomerovicia piłkę miał na nodze Jean Carlos Silva. Hiszpan fatalnie przestrzelił nad bramką!

3
4
3
2
2
47'

Widać, że zawodnicy Rakowa Częstochowa są podbudowani bramką z końca pierwszej połowy. Podopieczni Dawida Szwargi zdołali wywalczyć rzut rożny.

komentarz

Koniec pierwszej połowy! Raków Częstochowa nie zachwycił, ale potrafił wykorzystać swoją szansę tuż przed przerwą. Czekamy na drugą odsłonę.

10
4
2
3
4
45+5'

Nie ma spalonego. Gol dla Rakowa Częstochowa uznany!

22
10
2
7
7
45+2'

Sprawdzamy jeszcze, czy przy bramce Zwolińskiego nie było spalonego.

5
5
2
2
7
45+2'

I jest bramka dla Rakowa Częstochowa! John Yeboah świetnie wypatrzył Łukasza Zwolińskiego. Nieudaną interwencję zanotował Dusan Stojinović, a Zwoliński wykorzystał ten fakt i trafił do siatki w sytuacji sam na sam.

37
18
1
6
11
45'

W końcu była możliwość na uderzenie w kierunku bramki Jagiellonii. Niestety dla kibiców Rakowa źle przyjął piłkę Yeboah i nie zdołał sfinalizować całej akcji.

2
3
4
1
44'

Wymusił faul Romanczuk, którego staranował Silva.

3
2
1
1
1
43'

Dośrodkowanie z prawej strony Yeboaha, które nie przyniosło efektów. Nowak nie zorientował się w czasie i akcja przedwcześnie dobiegła końca.

1
2
1
40'

Do pewnego momentu dobrze wyglądała kontra Jagiellonii. Romanczuk zbyt długo jednak holował piłkę, a w dodatku faulował rywala. Zawodnik gości ma sporo szczęścia, że nie otrzymał żółtej kartki.

4
2
2
4
4
37'

Zwarcie Dusana Stojinovicia i Łukasza Zwolińskiego w polu karnym Jagiellonii Białystok. Nie ma jednak mowy o rzucie karnym. Wydaje się, że lepiej mógł zachować się napastnik gospodarzy.

1
3
1
1
1
Czy zobaczymy bramki podczas meczu w Częstochowie?
1
2
1
34'

Pora na pierwsze podsumowanie. Ponad pół godziny za nami i jak dotąd nie było akcji stuprocentowych. Miejmy nadzieję, że piłkarze obu drużyn zapewnią nam więcej rozrywki w trakcie kolejnych 60 minut.

2
2
31'

Z rzutu rożnego dla Jagiellonii Białystok zapamiętamy jedynie dośrodkowanie. W dodatku chwilę później Imaz otrzymał żółtą kartkę za faul na Arseniciu.

3
2
3
30'
7
1
2
4
29'

Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Rakowa. Jeden z defensorów gospodarzy wybił piłkę za linię końcową. Rzut rożny dla Jagiellonii.

4
1
26'

Marczuk próbował wejść w pole karne Rakowa Częstochowa. Młody zawodnik Jagiellonii Białystok nieco się pogubił i zgubił piłkę.

8
2
2
4
3
24'

Gra została wznowiona. Piłkarze Rakowa zdążyli już wykonać rzut rożny. Dobrze ustawieni defensorzy gości zażegnali zagrożenie.

4
2
3
23'
22'

Wszystko wskazuje na to, że Nastić będzie zmienion.

3
5
1
1
21'

Gra przerwana. Nastić usiadł na murawie. Wygląda na to, że pewne problemy zdrowotne ma zawodnik Jagiellonii.

1
1
2
3
5
18'

Powolnie buduje akcję Raków. Dobrze przesuwają się defensorzy Jagiellonii.

5
1
2
1
3
15'

Powtórka akcji sprzed chwili. Tym razem dokładne zagranie do Tudora, który zagrywał w kierunku Zwolińskiego. Napastnika Rakowa uprzedził Dieguez.

5
1
1
1
1
14'

Długie podanie w kierunku Tudora. Zbyt mocne i piłka wyleciała za linię końcową.

5
1
1
1
1
12'

Akcja pozycyjna w wykonaniu Jagiellonii, która wyglądała naprawdę dobrze. Natomiast zabrakło zdecydowania w szeregach gości i piłkę wybili defensorzy mistrzów Polski.

5
1
2
1
2
10'

Yeboah wywalczył drugą żółtą kartkę. Piłkarz Rakowa został wycięty przez Nasticia. Kolejna kara indywidualna dla zawodników Jagiellonii.

4
2
2
1
3
9'

Sporo strat w środku pola z jednej i z drugiej strony. W końcu dłużej przy piłce utrzymał się Raków Częstochowa. Fran Tudor dośrodkowywał z prawej strony. Zrobił to jednak bardzo niecelnie.

1
1
9'

Yeboah wychodził z kontrą. Niemiec był przytrzymywany jednak przez Pululu, którego sędzia Raczkowski upomniał żółtą kartką.

2
1
1
1
4
6'

Spięcie pomiędzy Yeboahem i Nene. Sędzia Raczkowski musiał nieco uspokoić sytuację.

1
1
2
4'

Przy piłce Raków Częstochowa, który próbuje ataku pozycyjnego. Niecelne zagranie Koczerhina w kierunku Silvy.

5
1
1
2
2'

Niepocieszeni kibice Rakowa Częstochowa. Słychać gwizdy, bo z piłką zabierał się już John Yeboah, ale sędzia Paweł Raczkowski przerwał grę. Jego zdaniem jeden z zawodników Dawida Szwargi faulował rywala.