PKO Ekstraklasa: 4. kolejka
13 sie 2023 17:30
90+6'

Pierwsze punkty w sezonie zgubiła Legia Warszawa. Wicemistrzowie Polski w Krakowie zremisowali z beniaminkiem Puszczą Niepołomice 1:1.

49
38
1
3
7
90+5'

Uderzenie Guala z dystansu odbił Komara, Baku uprzedził Sołowiej!

44
21
7
7
11
90+4'

Legia jeszcze naciska. Seria rzutów rożnych, ale gospodarze dobrze się bronią.

37
24
6
6
7
90+3'

Komar uratował Puszczę broniąc w sytuacji sam na sam z Gualem. Po chwili dogranie z przedpola wybił Sołowiej!

50
24
9
7
12
90+2'

Tragicznie sprzed pola karnego zagrywał Strzałek. Od bramki Puszcza.

21
14
3
6
4
90+1'

A teraz cierpi Komar, który trącony został na przedpolu przez Ribeiro. Mały cyrk, ale to także element piłki nożnej.

8
4
8
3
9
90'

Sędzia doliczył 6 minut.

10
8
5
10
26
89'

Z pola karnego uderzał Hajda, został jednak zablokowany.

3
5
4
3
8
87'
Puszcza Niepołomice
7
4
4
5
12
86'

Dziwne zachowanie bramkarza i obrony Legii. Okazji omal nie wykorzystał Mesanović.

8
13
8
8
7
86'

Gual przed polem karnym do Augustyniaka, ale ten źle przejął piłkę, a po chwili sfaulował rywala.

11
9
2
3
9
84'

Stępień leży na murawie. Gracze Puszczy zaczynają kraść cenne sekundy.

13
9
1
3
9
83'

Legia stara się atakować, ale ma problemy z przedostaniem się w pole karne niepołomiczan.

10
13
4
5
4
81'
6
7
5
1
5
80'
8
3
1
4
8
78'

Próba z dystansu Josue, daleko od bramki strzeżonej przez Komara.

10
5
1
3
4
78'
77'

Groźnie pod bramką Hładuna. Mroziński nie dał rady uderzyć z sześciu metrów.

5
4
1
4
4
75'

Kwadrans do końca, a zawodnicy uzupełniają płyny i pierwiastki.

3
5
1
5
3
75'
74'

Josue dośrodkował, Pekhart uderzył głową z 15 metrów. Wprost w bramkarza.

8
6
3
2
3
74'
7
3
3
3
4
73'
Roman Yakuba #3
6
2
2
2
5
72'
Legia Warszawa
10
5
2
1
3
70'

Z pola karnego płasko uderzył Gual. Komar odbił piłkę na rzut rożny!

7
4
3
3
3
69'

Kontra Legii, Rosołek źle się zachował. Nie podał do Guala, a po chwili przegrał walkę ciało w ciało.

6
4
2
2
2
68'

Dogrywał Josue, do dośrodkowania z rzutu rożnego doszedł Rosołek, ale uderzył głową niecelnie.

4
4
5
2
4
66'

Z ok. 17 metrów uderzał Cholewiak. Został jednak zablokowany, będzie rzut rożny dla Puszczy.

4
3
1
1
3
65'
3
1
1
3
1
65'

Jedna z nielicznych prób Puszczy. Dośrodkowanie w pole karne, piłkę wybili obrońcy.

5
5
2
2
2
63'

Minuty płyną, Puszcza bez większych problemów utrzymuje remis. Dla Legii strata dwóch punktów to byłaby porażka.

4
6
1
7
5
60'
60'
60'
59'

Prawą stroną, lewą. Legia szuka sposobu na zaskoczenie obrony beniaminka. Bezskutecznie.

2
1
4
56'

Legia cały czas w ataku, Puszcza zagęściła pole karne i wybija gości z rytmu.

7
7
2
2
2
53'

Z pola karnego zagrywał Rosołek. Kun uderzał z ok. 15 metrów, ale skiksował.

7
6
1
1
1
52'

Puszcza podostrzyła grę, co chwilę zawodnicy Legii padają na murawę.

2
3
3
1
50'
7
3
1
3
6
48'

Z pola karnego uderzał Baku, trafił w obrońcę. Po chwili sędzia odgwizdał spalonego.

3
3
2
1
47'

Josue dośrodkował z rzutu wolnego. Tym razem obrona gospodarzy wybiła piłkę.

4
4
2
czas Druga połowa
46'
46'
komentarz

W Krakowie jak na razie remis. Puszcza prowadziła, Legia dość szybko wyrównała.

11
5
2
5
3
45'

Sędzia doliczył 3 minuty.

4
5
1
5
4
44'

Niewielkie zamieszanie w polu karnym Puszczy. Uderzenie Celhaki zostało jednak zablokowane.

1
1
1
1
1
42'
17
11
1
7
8
40'

Uderzał Mroziński, piłka trafiła w boczną siatkę. Jeszcze sprawdzamy czy nie doszło do zagrania ręką. Wydaje się, że Celhaka dość przypadkowo został trafiony w rękę.

1
2
1
2
4
38'

Legia Warszawa po wyrównującej bramce wciąż gra swoje. Dość wolno, być może Wojskowi mają swój chytry plan na ten mecz. My go nie znamy, ale możemy przypuszczać jaki on jest.

6
6
4
3
5
35'

Riposta Puszczy, z ok. 17 metrów uderzył Zapolnik. Niedaleko od bramki Legii!

4
4
3
5
4
34'

Gol! Strzelił Josue. Legia dość szybko odpowiedziała. Pan Josue dogrywał z rzutu wolnego. Komar złapał... muchę. Piłka jeszcze odbiła się od słupka i wpadła do bramki! 1:1!

26
17
6
20
27
31'

Przerwa na napoje. Piłkarze Legii na pewno swoje usłyszą od trenera. W języku niemieckim może to brzmieć dość groźnie.

2
16
2
2
2
30'

Josue z rzutu wolnego, Komar dość niepewnie, ale ostatecznie skutecznie na korner.

6
4
1
1
29'

Legia od początku grała dość niemrawo i oto tego efekty. Gospodarze czekali na swój moment i teraz mogą się zamurować.

7
3
2
2
2
26'

Gol! Strzelił Łukasz Sołowiej. Asystował mu Kamil Zapolnik. Puszcza na prowadzeniu! Dogranie z autu, niewielkie zamieszanie pod bramką. Piłkę zgrał głową Zapolnik, a nadbiegający Sołowiej pokonał Hładuna! 1:0!

57
35
14
10
18
25'

Odpowiedź Legii, strzał z ok. 25 metrów oddał Muci. Dość daleko od celu.

3
3
1
3
2
24'

Z dystansu przymierzył Serafin. Daleko od bramki strzeżonej przez Hładuna.

2
2
1
2
2
23'

Jak na razie, dość niespodziewanie, Puszcza ma przewagę w... rzutach rożnych. Przed momentem z dośrodkowaniem po raz kolejny poradzili sobie defensorzy Wojskowych.

3
3
1
1
3
21'

Nie zmienia się obraz gry. Legia szuka dziury w obronie Puszczy. Gospodarze skupieni na obronie remisu.

2
4
2
2
2
18'

Komar wybijał piłkę, trafił w atakującego go Rosołka. Piłka przeleciała tuż obok słupka! Sporo szczęścia miała Puszcza!

7
9
5
3
2
15'

Legia uzyskała dość wyraźną przewagę. Puszcza czeka na możliwość wyprowadzenia kontry.

8
4
3
4
12'

Legia pod polem karnym Puszczy. Goście mają niewiele miejsca na rozegranie akcji.

4
2
4
2
10'

Kontra Legii, z ok. 17 metrów uderzał Josue, ale został zablokowany. Wszystko zaczęło się od prostej straty Walskiego.

3
3
1
1
3
9'

Rzut rożny dla Puszczy. Dogranie na przedpole, piłkę zdołał wypiąstkować Hładun.

3
3
1
3
3
6'

Celhaka zagrywał w pole karne do Baku. Skrzydłowy nie zrozumiał intencji partnera i nie ruszył do podania.

5
2
1
4
6
3'

Legia stara się od początku zepchnąć rywala pod jego bramkę. Puszcza jak na razie oddala grę od własnej połowy.