PKO Ekstraklasa: 8. kolejka
18 wrz 2023 19:00
komentarz

Sześć goli na koniec 8. kolejki PKO Ekstraklasy. Stal Mielec pokonała KGHM Zagłębie Lubin 4:2. Duże kontrowersje wywołała sytuacja z 1. połowy, kiedy z boiska usunięty został Michał Nalepa.

90+3'
KGHM Zagłębie Lubin
3
4
2
90+2'

Jeszcze Stal, dogranie wzdłuż pola bramkowego, ale gola nie ma.

1
1
1
2
3
90'

Sędzia doliczył 5 minut do 2. połowy.

1
1
1
1
2
90'

Gol! Strzelił Mateusz Wdowiak. Drugi gol dla Zagłębia. Wdowiak w sytuacji sam na sam pewnie uderzył do bramki. 4:2!

5
2
1
6
8
87'

Nie zmienia się obraz gry. Stal w ataku, Zagłębia czeka na rywala na własnej połowie.

2
3
1
84'

Próba z dystansu Trąbki, piłka przeleciała niedaleko obok słupka.

1
1
80'

W meczu już wszystko jasne. Zagłębie nie wierzy w możliwość odrobienia strat. W ataku Stal.

5
5
77'
77'
74'

Gol ostatecznie został uznany. Stal prowadzi już 4:1!

9
9
1
2
4
73'

Jeszcze VAR sprawdza czy był spalony czy może jednak nie. Decydowały centymetry. Sędzia zadowolony. Ciekawi jesteśmy z czego. Na pewno nie z wielkiego błędu.

2
5
1
3
4
71'

Getinger do bramki Zagłębia po raz czwarty. Tym razem jednak trafienie zostało anulowane. Sędzia dostrzegł spalonego. Czy na pewno?

3
4
1
3
2
71'

Gol! Strzelił Krystian Getinger. Zagranie do Getingera, ten uderzył z pola karnego i piłka w bramce gości po raz czwarty!

8
6
2
1
1
69'

Gol! Strzelił Kai Meriluoto. Asystował mu Maciej Domański. I już chyba po emocjach! Z prawej strony dośrodkował Domański, a wprowadzony przed momentem Kai Meriluoto głową wpakował piłkę do bramki! 3:1!

10
7
2
1
3
67'
1
1
1
1
1
63'

Akcja Zagłębia przerwana. Sędzia dostrzegł spalonego.

3
1
1
1
2
60'

Dwa kwadranse do końca. Stal wciąż nie pozwala Zagłębiu na wiele, sama szuka aktywniej gola.

4
4
1
1
2
57'

Szuka Stal trzeciej bramki. Tym razem płasko uderzył z ok. 16 metrów Hinokio. Tuż obok bramki!

3
2
2
56'

Po rykoszecie głową z pięciu metrów uderzał Marco Ehmann. Trafił w poprzeczkę!

2
1
2
55'

Płaski z dystansu uderzył Domański. Sokratis Dioudis z dużymi problemami sparował piłkę na korner!

1
1
1
51'

Prostopadłe zagranie do Domańskiego, płaski strzał z okolic narożnika pola bramkowego nogą odbił bramkarz!

2
1
48'
Stal Mielec
2
1
1
48'

Dość wolny początek 2. połowy. Zagłębie, świadome gry w osłabieniu, nie zamierza rzucać się na rywala.