Fortuna I liga: 7. kolejka
03 wrz 2023 12:40
komentarz

Koniec! Zagłębie wygrywa z Lechią 5:2! Goście odrobili dwa gole straty, doprowadzili do wyniku 3:2, ale później sędzia pokazał dość kontrowersyjną drugą żółtą kartkę dla Żelizki i gospodarze do bólu wykorzystali grę w przewadze.

1
90+6'

Był rzut wolny dla gości, niezła wrzutka, natomiast Zjawiński strzelił obok słupka.

2
90+4'

Artur Derbin - skandują kibice Zagłębia. Ależ odmienił ten zespół w tak krótkim czasie.

1
90+1'

Fabry strzelił dokładnie tam, gdzie ustawiony był bramkarz Lechii. Ten jednak zachował się karygodnie i przepuścił piłkę do siatki. 5:2!

#0
Zagłębie Sosnowiec
7
5
1
1
90+1'
2
2
1
2
90+1'

Rzut wolny dla Zagłębia tuż przed polem karnym Lechii. Faulował Sezonienko.

1
1
90'

Sędzia dolicza minimum 7 minut.

1
1
88'

Zagłębie wyprowadziło kontrę czterech na dwóch i pewnym strzałem wykończył ją Troć.

#0
6
4
3
3
4
85'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Neugebauer dostał wcześniej kartkę za protesty, a teraz za faul taktyczny. Lechia w dziewięciu!

2
3
2
1
2
83'

Protesty piłkarzy Lechii na nic. Decyzja jest nieodwołalna.

2
1
2
82'

Komplikuje się sytuacja Lechii. Żelizko dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę!

Lechia Gdańsk
1
1
1
2
79'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Co tu się dzieje! Mena dostał dobre podanie, wbiegł w pole karne i zagrał w ciemno spod linii końcowej. W zamieszaniu piłkę do własnej bramki skierował Machała, który dopiero wszedł na boisko!

#0
7
6
1
1
1
78'
wchodzi Wchodzi
#0
schodzi Schodzi
1
78'
#0
78'
#0
1
76'

Gol! Strzelił Iwan Żelizko. Asystował mu Łukasz Zjawiński.

Mocny strzał z dystansu oddał Żelizko i jest już tylko 3:1 dla Zagłębia!

7
4
1
74'

Obraz gry się nie zmienia. Zagłębie kontroluje boiskowe wydarzenia. Zmiany Lechii nic nie dały.

1
69'

Kolejna fatalna pomyłka w obronie Lechii. Długie podanie w kierunku Wrzesińskiego, Olsson interweniował tak nieudolne, że sprezentował stuprocentową sytuację przeciwnikowi. Ten lobował bramkarza Lechii i pomylił się o centymetry!

1
67'

A Zagłębie dalej swoje. To jest ich zdecydowanie najlepszy mecz w tym sezonie. Lechia momentami jest bezradna.

2
1
1
66'
1
1
65'

Znakomita kontra Zagłębia. Valencia dostał idealne podanie, ale wygonił się trochę do boku. Podał jednak piłkę do Camary, ten strzelił mocno, celnie, ale prosto w bramkarza Lechii.

1
1
1
1
63'

Niewiele dzieje się na boisku. Zagłębie mądrze się broni i nie dopuszcza Lechii do klarownych sytuacji.

60'

Lechia rozgrywa piłkę, ale kompletnie nic z tego nie wynika.

1
1
59'

Dośrodkowanie Sypka w pole karne, wygrał walkę w powietrzu Zjawiński, jednak strzelił bardzo niecelnie.

1
58'

Bonecki chciał skopiować gola Karwota. Złożył się podobnie, ale efekt dużo gorszy.

1
57'

Kapitalne podanie Kapicia w pole karne, ale Mena źle przyjmował piłkę i w momencie strzału był bardzo blisko bramkarza. Kos interweniował na tyle dobrze, że jako ostatni dotykał piłkę Kolumbijczyk.

56'

Bonecki strzelił bardzo wysoko z rzutu wolnego z ok. 20 metrów.

55'
3
54'
#0
1
53'

Piłka wybita przed pole karne, ale Zagłębie nie ruszyło z kontrą. Strata, futbolówka przypadkowo trafiła do Meny, ale ten uderzył nad bramką, a poza tym był na spalonym.

53'

Akcja Meny prawym skrzydłem. Rzut rożny.

1
52'

W odpowiedzi strzał Bugaja z dystansu. Celny, natomiast bardzo lekki. Pewnie broni Kos.

51'

Gospodarze idą za ciosem. Kolejny przechwyt na środku boiska, tym razem biegł nieatakowany Bonecki, ale strzelił minimalnie obok słupka!

49'

A Zagłębie jest dziś bardzo konkretne. Absurdalna strata Lechii na środku boiska, Biliński przebiegł kilkanaście metrów i w końcu zdecydował się na płaski strzał zza pola karnego. Sarnawśkyj nie zdążył. 3:0!

2
2
3
3
48'

Bugaj wstrzelił piłkę ostro w pole karne, ale nikt nie zamknął tej akcji. Wcześniej bardzo długo holował piłkę Mena, jednak nie pokusił się o oddanie strzału.