PKO Ekstraklasa: 11. kolejka
06 paź 2023 20:30
90+5'

Gol! Strzelił Antonio Milić. Asystował mu Elias Andersson.

4:1! Z rzutu rożnego dośrodkował Andersson, a ładnego "gwoździa" głową wbił Milić. Efektownie zwycięży dzisiaj Lech.

36
22
2
1
1
90+2'

Po rzucie rożnym obok słupka główkował Jakub Bartosz.

2
90'

Przerwa w grze, Jesper Karlstrom ucierpiał w starciu ze Stecem.

1
1
3
4
3
89'

Jeszcze zaatakowała Puszcza, jednak strzału zabrakło, bowiem piłkę przechwycił Bartosz Mrozek.

2
3
1
86'

Jeszcze kilka minut pogramy, ale przy Bułgarskiej trwa już oczekiwanie na ostatni gwizdek.

4
1
1
2
2
82'
80'

Celny, ale zbyt lekki strzał Szymczaka z ostrego kąta. Zych na posterunku.

3
2
3
1
79'

To mogło być 3:2! Po dośrodkowaniu Pięczka z lewego skrzydła, Craciun oddał strzał z kilku metrów, ale obok słupka! Powinien to zrobić zdecydowanie lepiej.

6
3
3
1
2
76'

Kwadrans do końca i na żaden przełom się już nie zanosi. Lech kontroluje mecz.

10
6
2
73'
73'
73'
6
3
2
2
2
72'
70'

Mateusz Cholewiak zablokowany przy próbie oddania strzału z 16 metrów.

3
1
1
70'

Widzów: 25 755.

3
3
1
69'

Minuty mijają, Lech spokojnie utrzymuje korzystny wynik.

5
4
1
66'

Joel Pereira poskromił w polu karnym Siemaszkę. Mogło być groźnie dla Lecha.

4
2
1
63'

Przerwa w grze. Kibice odpalili race i boisko jest zadymione.

4
2
1
3
5
60'

Gol Lecha na 3:1 obniżył temperaturę spotkania. Puszcza ma teraz piekielnie trudne zadanie, zwłaszcza że nie stwarza sytuacji pod bramką Mrozka.

6
6
1
56'

Oliwier Zych złapał piłkę po głębokiej centrze Pereiry.

1
1
4
3
54'

Dwie próby z dystansu Karlstroma. Pierwsza została zablokowana, a druga była nieznacznie niecelna.

1
1
3
2
51'

Gol! Strzelił Mikael Ishak.

3:1 i cóż to był za piękny gol! Ishak odpalił petardę, idealnie ułożył nogę i wyszedł z tego strzał nie do obrony!

Lech Poznań
44
30
4
2
8
49'

Zapachniało teraz golem na 2:2! Artur Siemaszko uderzył z linii pola karnego, trafił w kolegę z drużyny i jeszcze z kilku metrów dobijał Kamil Zapolnik. Lecha uratował tylko fakt, że zawodnik beniaminka spudłował!

3
2
6
1
48'

Płasko z dystansu uderzył Bartłomiej Poczobut - celnie, lecz zbyt lekko i piłka w rękach Mrozka.

4
1
47'

Craciun ostro zaatakował w powietrzu Velde. Jest faul, ale ma żółtej kartki, która dla obrońcy Puszczy byłaby już drugą w tym spotkaniu.

1
3
3
czas Druga połowa
46'
43'

Gol! Strzelił Jesper Karlstrom. Asystował mu Adriel Ba Loua.

2:1 dla Lecha! Ba Loua krótko podał do Karlstroma, a Szwed oddał piękny techniczny strzał z kilkunastu metrów. Zych nie miał najmniejszych szans.

45
23
4
1
6
43'

Mikael Ishak chciał podać do wychodzącego na czystą pozycję Marchwińskiego, jednak połapali się w tym niepołomiczanie.

3
2
4
3
3
40'

Lechici od razu wyszli z groźną kontrą, jednak zepsuł ją Kristoffer Velde. Prosta strata Norwega.

2
2
2
5
1
40'

Zakotłowało się w polu karnym Lecha po rzucie rożnym dla Puszczy. Zabrakło jednak strzału, a najbliżej jego oddania był Artur Craciun.

2
2
3
4
36'

Zupełnie niekryty Adriel Ba Loua otrzymał piłkę w polu karnym, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i obronił Oliwier Zych!

4
4
2
6
4
34'

Nieudana szarża Velde na prawym skrzydle. Jeszcze poznaniacy próbowali ratować akcję, ale skończyło się to faulem w ofensywie. Puszcza nieźle zatruwa życie Lechowi i gospodarze nie mają lekko, mimo dużej optycznej przewagi.

1
3
1
2
1
33'
Puszcza Niepołomice
6
3
2
1
30'

Artur Craciun zatrzymał szarżującego pod końcową linią Ishaka. Lech miał rzut rożny, z którym poradzili sobie jednak goście.

2
1
1
1
2
26'

Coraz większy nacisk poznaniaków. Puszcza nie potrafi się oddalić od własnego pola karnego.

6
5
1
1
23'

Wracamy do ataku pozycyjnego w wykonaniu "Kolejorza". Puszcza skupiona na defensywie.

5
3
1
21'

Teraz Puszcza spróbowała podejść nieco wyżej, skończyło się to niecelnym wykopem Mrozka.

2
2
1
1
18'

Bardzo ładna akcja Lecha. Filip Marchwiński podał za plecy obrońców do Velde, Norweg uderzył z ostrego kąta, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką!

2
1
2
3
4
17'

Joel Pereira wystartował do niezłego zagrania w pole karne, jednak był naciskany przez obrońcę i nie zdołał oddać strzału.

1
2
2
12'

Elias Andersson oddał niezły strzał z rzutu wolnego i Oliwier Zych odbił piłkę do boku.